sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

Prezerwatywa dla kobiet – jestem na tak!

Zapraszamy do lektury gościnnego postu Nat z bloga proseksualna.pl, która opowiada o zaletach używania kobiecych prezerwatyw.

Prezerwatywa dla kobiet to forma zabezpieczenia, której wciąż poświęcamy zbyt mało uwagi, czy to w publikacjach edukacyjnych, czy w mediach. Femidomy wydają się więc dziwnym, hipsterskim wynalazkiem, który jest w jakiś sposób „nienaturalny”. Cóż, klasyczne prezerwatywy też nie są „naturalne”, ale czynią seks o wiele bezpieczniejszym, a w efekcie – dużo przyjemniejszym.

Dlatego chciałabym opowiedzieć Wam, dlaczego warto spróbować tej metody.

prezerwatywa dla kobiet, femidom

ALTERNATYWA DLA OSÓB UCZULONYCH NA LATEKS I Z PROBLEMAMI Z EREKCJĄ

Femidomy wykonane są z miękkiego nitrylu, rzadziej z poliuretanu, więc nie powodują reakcji alergicznej u osób uczulonych na lateks – niezależnie, czy w seksie są one stroną bierną, czy aktywną.

Innym problemem, które rozwiązują kondomy wewnętrzne jest kwestia partnerów_ek, którzy_re z różnych powodów nie mogą lub nie chcą stosować tradycyjnych prezerwatyw. Mam na myśli zarówno osoby, u których założenie prezerwatywy może powodować utratę erekcji lub w przypadku których rozmiar penisa utrudnia znalezienie pasującego kondomu tradycyjnego.

PORADA NAT
Nie stosuj podwójnego zabezpieczenia, czyli tradycyjnej prezerwatywy i femidomu jednocześnie. Tarcie jednego kondomu o drugi może powodować uszkodzenia zabezpieczeń, a co za tym idzie – pękanie prezerwatyw. Lepiej używać jednej prezerwatywy, ale dobrze.
prezerwatywa dla kobiet, femidom

TRZEBA DOTKNĄĆ, ŻEBY WŁOŻYĆ

Pod względem aplikacji femidom ma wiele wspólnego z kubeczkiem mensturacyjnym. Aby go zamontować, trzeba włożyć palce do pochwy, a uprzednio obrać odpowiednią pozycję. W pojedynkę najłatwiej zrobić to w kucki lub z jedną nogą na podwyższeniu. Co najważniejsze, można zaaplikować femidom nawet na kilka godzin przed planowanym zbliżeniem, a więc nie ma mowy o konieczności przerywania pieszczot, biegach do łazienki, czy akrobacjach przed partnerem_ką.

Ale to nie wszystko! Z aplikowania prezerwatywy dla kobiet można też z łatwością uczynić element erotycznej zabawy i poprosić tę drugą osobę, aby umieściła femidom w pochwie. Partner_ka może wówczas połączyć pożyteczne z przyjemnym i manualnie stymulować wejście pochwy, wulwę, łechtaczkę, strefę G. Podczas pierwszych zastosowań dodatkową stymulacją okazuje się... nowość tego doświadczenia, zwłaszcza, gdy jest się przyzwyczajonym do bycia dotykaną bez żadnych barier.

PORADA NAT
Jeżeli pochwa nie jest nawilżona, nanieś odrobinę lubrykantu na zewnętrzną część femidomu. Poślizg ułatwi aplikację! W przypadku prezerwatywy z nitrylu możesz użyć żelu zarówno na bazie wody, silikonu, jak i olejku.
prezerwatywa dla kobiet, femidom

PREZERWATYWA DLA KOBIET I SEKS ANALNY

Mało osób zdaje sobie sprawę, że femidomy doskonale sprawdzają się również w przypadku zabaw analnych – penetracji lub rimmingu, czyli oralnej stymulacji anusa. Podobnie, jak w przypadku montowania prezerwatywy w pochwie, można potraktować zakładanie prezerwatywy analnie jako element gry.

Przy stosowaniu analnym należy pamiętać, aby część okalająca wystawała ok 1-2 cm na zewnątrz odbytu, a przed rozpoczęciem penetracji pomóc sobie dłonią i przytrzymać femidom, aby nie zrolował się do wnętrza ciała.

prezerwatywa dla kobiet, femidom

DLA KOBIET UPRAWIAJĄCYCH SEKS Z KOBIETAMI

Prezerwatywa dla kobiet to świetna alternatywa dla masek oralnych, którą docenią kobiety uprawiające seks z kobietami. Femidom okrywa również wargi sromowe i łechtaczkę, dzięki czemu można bez problemu uprawiać cunnilingus. No i nie trzeba go wymieniać pomiędzy kolejnymi orgazmami!

PORADA NAT
Nie zniechęcaj się do prezerwatywy kobiecej tylko dlatego, że jest dziwna. Tak naprawdę każde nowe doświadczenie jest dziwne, również seks. Do pewnych rzeczy trzeba po prostu się przyzwyczaić, aby je pokochać – tak do picia kawy, jak i do smaku cipki.

ONA BY CHCIAŁA DO TRÓJKĄTA

Kolejną zaletą prezerwatywy dla kobiet jest to, że czyni seks w trójkącie KKM (2 kobiety i 1 mężczyzna) dużo bardziej komfortowym, zwłaszcza jeżeli w menu jest naprzemienna penetracja jednej i drugiej uczestniczki zabawy. Zamiast zmieniać tradycyjne prezerwatywy lub ryzykować użycie tylko jednej, wystarczy, aby obydwie partnerki zastosują femidom i nie dojdzie do wymiany wydzielin pochwy pomiędzy kobietami.

damski kondom damski kondom
PORADA NAT
Jest jedna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę – aby penetracja odbywała się w kondomie, nie na zewnątrz. Najlepiej przed włożeniem czegokolwiek, wybadać teren palcem lub po prostu pomóc sobie dłonią, przytrzymując femidom przed rozpoczęciem penetracji.

SEKS PODCZAS MIESIĄCZKI

Nie każdy musi lubić widok lub smak krwi podczas seksu, dlatego warto sięgnąć po prezerwatywę dla kobiet, gdy ma się ochotę na seks podczas okresu. Alternatywne tampony lub gąbeczki menstruacyjne mogą być świetnym rozwiązaniem, ale nie w sytuacji, w której zależy nam na zabezpieczeniu przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywa dla kobiet pozwala uchronić się nie tylko przed nimi, ale i przed potencjalnym bałaganem – krew miesiączkowa zatrzymuje się nad femidomem i czeka z wypłynięciem aż do momentu usunięcia bariery.

PORADA NAT
Femidom jest trochę jak... worek na śmieci. Po skończonej zabawie, nawet, gdy w femidomie znajduje się ejakulat, nie trzeba od razu biec do łazienki, aby pozbyć się prezerwatywy. Wystarczy po prostu zakręcić lub związać wystającą część kondomu. Nic nie wydostanie się na zewnątrz, a my zyskujemy chwilę, żeby się jeszcze poprzytulać.
prezerwatywa dla kobiet, femidom

JEDNA WADA

Na chwilę obecną prezerwatywy dla kobiet to droga i trudniej dostępna metoda zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową, jeżeli porównamy ją np. z klasyczną prezerwatywą, którą można kupić nawet na stacji benzynowej. Warto jednak uświadomić sobie, że konsekwencje seksualnych przygód bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, mogą ostatecznie okazać się dużo bardziej kosztowne...

JESTEM NA TAK!

W przypadku kobiet uprawiających seks z mężczyznami, prezerwatywa kobieca pozwala partnerce przejąć kontrolę nad zabezpieczeniem i uniknąć niezręcznych negocjacji w stylu „zdążę wyskoczyć”, „włożę tylko koniuszek” itp. Femidomu nie da się niepostrzeżenie usunąć w trakcie penetracji. Nie ma też mowy o marudzeniu, że ktoś nie chce przyodziać się do akcji – w końcu prezerwatywa dla kobiet może być dla potencjalnych partnerów_ek rzeczywistością zastaną tuż po zdjęciu majtek.

A jeżeli komuś to przeszkadza? Cóż, może trzeba założyć majtki z powrotem, podziękować za miło spędzony wieczór i po prostu ulotnić się?

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone