sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 3)

Korki analne, plugi i zatyczki – (prawie) wszystko o gadżetach analnych

Do zabawek analnych, takich jak popularny korek analny bardzo często podchodzimy z „taką pewną nieśmiałością”? W Kinky Winky odkryliśmy, że często ta rezerwa bierze się z... niewiedzy. Dlatego dziś odkrywamy całą prawdę o tych gadżetach do odbytu i mamy nadzieję, że nasze porady zainspirują cię do spróbowania czegoś nowego!

Na początek – poznaj swojego „przeciwnika”.

gadżety analne, korki analne, korek analny

RODZAJE ZABAWEK ANALNYCH

KORKI ANALNE I ZATYCZKI

Korki analne zwane też zatyczkami analnymi lub butt plugami. Niektórzy sięgają po korki analne nie celem treningu przed seksem analnym, inni po to, by urozmaicić swoje życie erotyczne. Zatyczki analne dostępne są w wielu rozmiarach, ale łączy je ergonomiczny, stożkowaty kształt – wąski u góry i rozszerzający się ku podstawie, co znacznie ułatwia wprowadzanie gadżetu do anusa.

Poprzez wprowadzanie do odbytu, korek analny stymuluje zakończenia nerwowe znajdujące się w okolicach odbytu. Ma to działanie nie tylko pobudzające, ale również prozdrowotne, szczególnie w przypadku osób posiadających prostatę (np. mężczyzn). Plugi noszone w codziennych sytuacjach czy podczas uprawiania sportu, stymulują gruczoł prostaty, utrzymując go w dobrym zdrowiu. To gadżety bardzo dyskretne – nikt nie jest w stanie zauważyć czy usłyszeć ich przez ubranie. Korki analne wyposażone w ciężarki sprawdzają się także podczas stosunku i mogą być stosowane podczas penetracji zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Zatyczki analne nie bez powodu nazywane są „zatyczkami”. Raz wprowadzone do ciała, dzięki kształtowi oraz sile mięśni zwieracza pozostają na swoim miejscu. O ile wykonane są z wysokiej klasy materiałów, takich jak silikon medyczny czy stal nierdzewna, możesz nosić je nawet przez kilka godzin bez przerwy. Wystrzegaj się gadżetów żelowych lub wykonanych z podejrzanych materiałów – pod wpływem temperatury ciała mogą topić się i wypuszczać toksyczne substancje, które następnie wchłoną się do organizmu. Odbytnica nie bez powodu jest idealna do podawania lekarstw, wyściełająca go błona śluzowa skutecznie transportuje substancje do układu krążenia. Wybierając korek analny czy zatyczkę, użyj swojej wyobraźni.

Nawet nosząc korek analny wykonany z bezpiecznego materiału, pamiętaj, by wsłuchiwać się w sygnały płynące z ciała – jeżeli podczas używania korka analnego pojawia się jakikolwiek dyskomfort lub ból, to znak, że czas go wyjąć.

Korek analny jest dla Ciebie, jeśli:

 • chcesz bez użycia rąk stymulować prostatę podczas stosunku penetracyjnego
 • chcesz spróbować podwójnej penetracji
 • nie masz czasu na regularne wykonywanie masażu prostaty i szukasz sposobu na wplecenie go w codzienne czynności
 • chcesz doświadczyć uczucia przyjemnego, maksymalnego wypełnienia
korek analny korek analny

KORALIKI ANALNE

Jak sama nazwa wskazuje, przypominają one sznur korali. To gadżet składający się z rzędu niewielkich kulek, zazwyczaj uporządkowanych od najmniejszej do największej, i zwieńczony pętlą, która umożliwia wyjmowanie zabawki w dowolnym momencie. Podczas zabaw analnych używa się koralików, by zintensyfikować orgazm poprzez nagłe lub powolne usunięcie korali z odbytu lub – dzięki ich strukturze, urozmaicić penetrację.

Nigdy nie sięgaj po korale o łączeniach ze zwykłego sznurka – nie będziesz w stanie go dokładnie wyczyścić i szybko stanie się siedliskiem bakterii. Przed użyciem sprawdzaj też, czy łączenia pomiędzy modułami są solidne. Mięśnie odbytu są silniejsze niż myślisz, więc nie będzie dla nich wyzwaniem rozerwanie zbyt słabych łączeń, a raz zagubionego w ciele gadżetu nie da się po prostu wydalić. Sięgając po tanie koraliki z niepewnych źródeł, ryzykujesz!

Kulki analne w większości przypadków są giętkie, więc dostosowują się do ruchów ciała, na przykład podczas zmieniania pozycji, nie sprawiając przy tym bólu noszącemu_j. Podczas stosunku waginalnego, gdy ma je w sobie kobieta, penis partnera czuje ich strukturę.

Koraliki analne są dla Ciebie, jeśli:

 • chcesz zintensyfikować swoje orgazmy dzięki stymulacji mięśni zwieracza
 • masz ochotę urozmaicić seks penetracyjny
koraliki analne kulki analne

DILDA ANALNE

Dilda analne rozpoznasz po podstawie – spłaszczonej, czasem w formie pętli, która podczas użytkowania gadżetu pozostaje na zewnątrz ciała i pozwala w bezpieczny sposób wyjąć gadżet w dowolnym momencie. Pomagają również czerpać z dobrodziejstw penetracji analnej, gdy penis partnera okazuje się dla osoby penetrowanej zbyt duży, co uniemożliwia wprowadzenie go do odbytu.

W przypadku dild analnych rozmiar ma ogromne znaczenie – gadżet dla osoby początkującej powinien mieć dużo mniejszą średnicę niż przeciętne dildo waginalne. Większość dild tego typu będzie również odpowiednio zakrzywiona, by stymulować gruczoł prostaty u mężczyzn.

Dilda analne są dla ciebie, jeśli:

 • spróbowałeś_aś już innych rodzajów stymulacji analnej i masz ochotę pójść o krok dalej
 • chcesz samodzielnie wykonywać masaż gruczołu prostaty
dildo analne dildo analno-waginalne

WIBRATORY ANALNE, PULSATORY I MASAŻERY PROSTATY

Niektóre masażery w formie korka analnego mają również specjalną wypustkę, która pozwala w przyjemny sposób stymulować perineum (strefę erogenną znajdującą się pomiędzy moszną a odbytem). Od klasycznych wibratorów te do stymulacji analnej różnią się przede wszystkim podstawą – podobnie jak dilda, muszą być wyposażone w bazę, która uniemożliwi wchłonięcie gadżetu przez odbyt, oraz siłą wibracji. Tkanka wewnątrz odbytu jest niezwykle delikatna, więc wymaga równie delikatnego traktowania.

Wibratory, pulsatory i masażery prostaty są dla ciebie, jeśli:

 • chcesz przenieść swoje praktyki analne na wyższy poziom
 • z różnych względów, na przykład anatomicznych, nie możesz wykonywać masażu prostaty od zewnątrz, manewrując dildem czy innym niewibrującym akcesorium
 • szukasz urozmaicenia dla podwójnej penetracji z udziałem gadżetów

Różnice pomiędzy wibratorami a dildami wyjaśnialiśmy w tym artykule.

wibrator analny Stronic 2

JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z GADŻETAMI ANALNYMI?

Wszystko zaczyna się od głowy – przede wszystkim musisz chcieć spróbować analnych eksploracji! W przeciwnym razie, kiedy ta decyzja nie będzie do końca Twoja, również twoje ciało sprzeciwi się robieniu czegoś, do czego nie jesteś przekonany_a. Dlatego zdecydowanie radzimy: zacznij w pojedynkę, metodą małych kroków i dużej lubrykacji. Odrobina relaksu, rozluźnienia i ogromna dawka cierpliwości też nie zaszkodzą.

Wiele przypadków bólu czy pękania skóry odbytu ma miejsce wówczas, gdy analni neofici próbują włożyć w siebie coś, na co ta część ciała kompletnie nie jest przygotowana. Dlatego polecamy zacząć od gadżetów gładkich, o mniejszej średnicy lub nabycie zestawu startowego, który stopniowo pomaga przygotować ciało do bardziej zaawansowanych typów stymulacji anusa. Twoim najlepszym przyjacielem stanie się też lubrykant analny – dużo gęstszy i trwalszy niż tradycyjne żele poślizgowe czy ślina. Z niektórymi zabawkami, na przykład ze stali czy silikonu medycznego, możesz z powodzeniem sięgnąć po lubrykant olejowy. Potrzebujesz poślizgu przede wszystkim dlatego, że odbyt sam się nie nawilża, a wprowadzanie jakichkolwiek gadżetów „na sucho” nie będzie miało nic wspólnego z przyjemnością.

Kiedy już poczujesz się komfortowo z mniejszymi zabawkami, możesz stopniowo sięgać po większe lub bardziej skomplikowane akcesoria.

Wybieraj wyłącznie zabawki od pewnych sprzedawców (Kinky Winky jest jednym z nich!), którzy oferują gadżety wykonane z bezpiecznych dla ciała materiałów. Unikaj gadżetów żelowych czy gumowych – w najgorszym wypadku mogą okazać się toksyczne, a z pewnością będą porowate, co oznacza, że nie będziesz w stanie porządnie ich zdezynfekować, więc bakterie będą namnażać się na ich powierzchni.

Korzystając z zabawek analnych z kimś, pamiętaj, by przed zaoferowaniem ich drugiej osobie, je wyczyścić. Nie chcesz przerywać zabaw bieganiem do łazienki? Miej pod ręką cleaner w spreju!

MASAŻ PROSTATY

Masaż prostaty ma działanie prozdrowotne, a jego regularne wykonywanie pozwala zapobiegać przerostowi gruczołu prostaty, który może prowadzić do nieprzyjemnych powikłań. Masaż ten można wykonywać samodzielnie lub z pomocą partnera_ki. Jeżeli towarzyszy mu masturbacja lub fellatio, intensywny orgazm gwarantowany! W Kinky Winky stawiamy na łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Najlepszą pozycją do masażu solo będzie pozycja klęcząca lub na czworaka – dzięki odpowiedniemu ułożeniu ciała będziesz w stanie swobodnie operować gadżetem, wykonując wewnętrzny masaż prostaty. Jeżeli w jakiś sposób anatomia nie pozwala ci na manewrowanie nawet odpowiednio długim gadżetem, sięgnij po akcesorium, które nie wymaga użycia rąk – na przykład wibrujący korek.

Gdy masaż wykonuje partner_ka, sprawdzi się zarówno pozycja na czworaka, jak i w leżeniu na plecach z uniesionymi kolanami. Erekcja oraz orgazm będą tutaj bardzo przyjemnym skutkiem ubocznym!

masowanie prostaty

W DUECIE

Akcesoria analne mogą z powodzeniem urozmaicać grę wstępną oraz seks penetracyjny. Korek analny lub koraliki delikatnie zacieśniają kobiecą pochwę, sprawiając, że zarówno strona penetrowana, jak i penetrująca otrzymuje dodatkową stymulację. Kulki analne nadają pochwie nową strukturę, która będzie odczuwalna przez penisa, natomiast wprowadzone do ciała na czas seksu oralnego i wyjęte zdecydowanym ruchem w momencie szczytowania, pozwalają zintensyfikować orgazm.

Mężczyzna, który podczas stosunku ma wewnątrz korek analny również doświadcza głębszych orgazmów, a nawet mocniejszych erekcji – wszystko dzięki delikatnej stymulacji gruczołu prostaty. Korki wyposażone w ciężarki wzmacniają te doznania, ponieważ kulki znajdujące się wewnątrz gadżetu drgają i przenoszą te drgania na prostatę.

Możesz również zachęcić partnera_kę do delikatnego penetrowania Cię dildem, pulsatorem lub wibratorem analnym. Pamiętaj jednak, że w tym wypadku bardzo ważna jest wrażliwość na sygnały płynące od drugiej osoby, odpowiednie tempo oraz komunikacja. I nie możemy nie powtórzyć po raz kolejny: nie zapomnij o lubrykacji! W przypadku zabaw z anusem nawilżanie śliną lub rzadkim lubrykantem wodnym nie zda egzaminu, ponieważ substancje te bardzo szybko wysychają.

stymulacja analna, korek analny

KONTROWERSJE WOKÓŁ SEKSU ANALNEGO

Dla niektórych osób zainteresowanie sferą analną to powód do wstydu lub kwestionowania swojej seksualności lub orientacji. Niesłusznie! Pamiętajmy jednak, że nasza anatomia nie ma nic wspólnego z orientacją seksualną, a odbyty zostały tak skonstruowane, byśmy mogli czerpać przyjemność z ich stymulacji lub – w przypadku mężczyzn – używać ich w profilaktyce przerostu gruczołu prostaty. Presja społeczna nie powinna powodować zażenowania własnymi pragnieniami czy sprawiać, że zaniechamy działań prozdrowotnych i nie sięgniemy po korki analne czy inne gadżety erotyczne do stymulacji odbytu.

Zabawy analne nie muszą wiązać się z zażenowaniem czy bólem, jeżeli tylko zabieramy się do nich w odpowiedni sposób i z odpowiednimi osobami. Dużo więcej ludzi niż Ci się wydaje „otwiera tylne drzwi” bez uszczerbku na tożsamości płciowej, a na dodatek czerpie z tego satysfakcję. Jeżeli więc wahasz się przed wprowadzeniem tego typu aktywności do swojego seksualnego menu, zastanów się, co wzbudza Twoje największe wątpliwości i sprawdź, czy na pewno są one Twoje.

STAWIAMY NA ANAL-POZYTYWNOŚĆ

Pamiętaj, że chęć spróbowania stymulacji analnej nie ma nic wspólnego z orientacją seksualną, każdy, kto ma odbyt może czerpać satysfakcję z tego typu zabaw! Skutek uboczny odkrywania kolejnych stref erogennych ciała? Wzbogacony repertuar seksualny oraz otwarcie na nowe doznania!

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone