sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 2)

Jak wydłużyć życie wibratora?

Co możesz zrobić, aby wibrator służył Ci długie lata? Przeczytaj nasz praktyczny poradnik!

Pożegnania z wibratorami bywają trudne. Kiedy w najmniej oczekiwanym momencie, na przykład podczas soloseksu, pada ukochany gadżet, może to być bardzo frustrujące. Niestety, wibrator wielofunkcyjny to sprzęt elektroniczny, jak każdy inny – suszarka do włosów, golarka czy mikser. W jego skład wchodzą elementy, które z biegiem czasu zużywają się, a więc to zupełnie normalne, że prędzej czy później trzeba będzie oddać gadżet do elektrośmieci i nabyć nowy.

wibrator, gwarancja, dbanie

JAK DBAĆ O WIBRATOR NA BATERIE?

Jeśli Twój ulubiony wibrator jest na baterie, jest kilka rzeczy, które warto robić, aby przedłużyć jego żywotność i zapewnić sobie pełną gamę doznań płynącą z jego użytkowania. Przede wszystkim zawsze sprawdzaj, czy baterie, których używasz, nie są przeterminowane i używaj nowych akumulatorków. W sytuacji kryzysowej przełożenie baterii z pilota do wibratora nie zaszkodzi zabawce, ale lepiej, żeby nie stało się nawykiem. Pomiędzy użyciami wyjmuj baterie z zabawki – w ten sposób unikniesz rozlania baterii, które może uszkodzić cały mechanizm.

wibrator, gwarancja, dbanie

Podczas mycia zwróć uwagę na to, aby woda nie dostała się do przegródki na baterie – wilgoć może powodować ich korozję, a w efekcie – śmierć gadżetu. Wyjmij więc baterie przed czyszczeniem oraz zadbaj o odpowiednie osuszenie wnętrza wibratora przed ich ponownym włożeniem, jeśli zauważysz, że dostała się do niego woda.

wibrator, gwarancja, dbanie

Błędem popełnianym przez wiele osób jest też pozwalanie na wyczerpywanie się baterii wewnątrz urządzenia. Mały woltaż sprawia, że mechanizm wewnątrz wibratora pracuje ciężej, przez co może niszczeć znacznie szybciej. Dlatego kiedy tylko zauważysz, że moc wibracji spada, wymień baterie na nowe. Nie tylko będzie to lepsze dla Twojego gadżetu, ale i Ty będziesz w stanie doświadczyć maksymalnej jakości wibracji.

wibrator, gwarancja, dbanie
KINKY PORADA:
Dobrym rozwiązaniem może okazać się sięgnięcie po baterie typy NiMH, czyli niklowo-metalowo-wodorkowe, które można doładowywać we własnym zakresie. Nie tylko sprawią, że zawsze będziesz mieć akumulatorki pod ręką, ale też zmniejszy się ilość produkowanych przez Ciebie śmieci!

JAK DBAĆ O WIBRATOR Z AKUMULATOREM LITOWO-JONOWYM?

W Kinky Winky preferujemy wibratory z akumulatorem litowo-jonowym. To gadżety z ładowarką, w przypadku których wymiana baterii nie stanowi problemu, są więc przyjaźniejsze dla środowiska. Brak baterii nie oznacza jednak, że gadżetowi nie należy się odpowiednie traktowanie. Tak jak w przypadku innych sprzętów elektronicznych, dbaj o to, aby wibrator zawsze był naładowany. Gadżet nie powinien leżeć o pustym akumulatorze dłużej niż tydzień. Raz na jakiś czas zorganizuj więc sesję ładowania wibratorów – w ten sposób upewnisz się, że zawsze są gotowe do akcji, ale też zadbasz o wydłużenie ich życia.

wibrator, gwarancja, dbanie

Podobnie jak w przypadku wibratorów na baterie, nie używaj gadżetu, kiedy zauważysz, że jego moc spadła, próbując go „wyzerować”. Zamiast tego, podłącz zabawkę do ładowarki. Intencjonalne wyczerpywanie baterii i ładowanie jej od zera tylko skraca życie sprzętu.

Nigdy nie używaj wibratora w trakcie ładowania. Większości podłączonych do ładowarki gadżetów i tak nie da się uruchomić, ale zdarzają się i takie, w których jest to możliwe. Odsłonięty port ładowania nie powinien mieć kontaktu z żadnymi cieczami i substancjami, które mogłyby dostać się do wnętrza zabawki.

wibrator, gwarancja, dbanie

INNE SPOSOBY NA WYDŁUŻENIE ŻYCIA WIBRATORA

 • Nie zostawiaj gadżetu na chodzie przez zbyt długi czas. Nie mamy na myśli ograniczania czasu zabawy! Warto jednak pamiętać, że wewnętrzny mechanizm wibratora może się przegrzewać, jeżeli używany jest nieprzerwanie przez ponad 30 minut, co dla wielu osób jest więcej niż wystarczające. Planujesz dłuższą sesję? Sięgnij po kilka zabawek erotycznych, których będziesz używać na zmianę.
  Unikaj też sytuacji, w których wibrator może włączyć się sam, na przykład podczas przechowywania czy transportu. Możesz nawet nie zauważyć, że gadżet chodzi nieprzerwanie przez godzinę czy dwie. Jeżeli Twój gadżet wyposażony jest w funkcję blokowania panelu kontrolnego, skorzystaj z niej. Wibrator nie ma tzw. travel locka? Postaraj się, aby nie był ściskany przez inne obiekty w szufladzie lub bagażu. Bardzo przydatne może okazać się oryginalne pudełko, w który sprzęt był zapakowany – odpowiednio zabezpieczy gadżet.
  wibrator, gwarancja, dbanie
 • Dbaj o odpowiednią konserwację. Myj wibrator po używaniu, ale też przed. Metodę czyszczenia dostosuj do materiału, z którego zrobiona jest zabawka. Zapoznaj się z naszym dokładnym przewodnikiem po higienie gadżetów erotycznych. Regularnie sprawdzaj też powierzchnię gadżetu, czy nie pojawiły się na niej otarcia, pęknięcia lub inne uszkodzenia. W tych z pozoru niewinnych zakamarkach mogą prowadzić się niebezpieczne dla Twojego zdrowia intymnego bakterie.
  Równie ważny jest sposób przechowywania akcesoriów. Wibrator nie powinien być przechowywany w zbyt wysokiej, ani zbyt niskiej temperaturze. Najlepiej umieść go z dala od bezpośredniego światła słonecznego i w ochronnej poszewce, pudełku lub oryginalnym opakowaniu.
 • Traktuj gadżet z należytą czułością. Nie musisz od razu śpiewać mu kołysanek, całować na dzień dobry czy odkładać do spania w lalczynym łóżeczku (choć jeśli masz ochotę, to droga wolna!) – wystarczy, że podejdziesz do wibratora z taką samą delikatnością, jak do telefonu czy pada do konsoli. W miarę możliwości chroń wibrator przed upadkami, nie rozkręcaj go na siłę, nie łam kabla od zasilacza.
 • Korzystaj z gwarancji. Czołowi producenci gadżetów erotycznych bardzo często udzielają gwarancji na oferowany przez siebie sprzęt – od 6 miesięcy nawet do 5 lat. Standardem w branży jest gwarancja roczna. Dodatkowo obowiązujące w Polsce prawo w zakresie tzw. rękojmi umożliwia zgłoszenie usterek przez 2 lata od zakupu. Zatem jeżeli w tym czasie wibrator zepsuje się lub przestanie działać tak, jak należy, skorzystaj z przysługującego Ci prawa do naprawy lub wymiany.
  Zgłaszając usterkę, zwróć uwagę na ogólne postanowienia gwarancyjne – tak jak w przypadku każdego innego produktu, uszkodzenia mechaniczne, których można było uniknąć, czy nieprawidłowe użytkowanie (np. wzięcie do wanny gadżetu, który nie jest wodoodporny) nie będą podstawą do reklamacji.
  KINKY PORADA:
  Niektórzy producenci w zamian za zarejestrowanie produktu na stronie pozwalają na wymianę gadżetu na nowy lub oferują spory rabat na zakup nowego nawet po wygaśnięciu standardowej, rocznej gwarancji. Jeśli więc do zabawki dołączona jest karta gwarancyjna, skorzystaj z tej możliwości!
 • Zachowaj realistyczne podejście. Nawet najbardziej luksusowe, drogie wibratory nie są wieczne. Każdy sprzęt elektroniczny złożony z małych, poruszających się części prędzej czy później zacznie się zużywać, z czasem może całkowicie się zepsuć. Przewidywana żywotność wibratora to okres od kilku miesięcy do kilku lat. Możesz jednak oczekiwać, że dobrej jakości wibrator przy regularnym użytkowaniu i odpowiedniej konserwacji posłuży Ci około 4 lat. Jeżeli spojrzysz na to optymistycznie, to nawet dłużej niż niektóre smartfony!

ZDJĘCIA:
Proseksualna
Fun Factory
Dame Products
Lelo

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone