sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 7)

Masaż prostaty solo i w duecie

A czy Ty już wiesz, gdzie jest męski punkt G?

Płyn wytwarzany przez gruczoł prostaty ma ogromne znaczenie dla zdrowia seksualnego mężczyzny. Choć ma ją każdy biologiczny mężczyzna, wielu nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia tego gruczołu dla własnego zdrowia intymnego. Fluid, który uwalnia prostata, ma między innymi za zadanie chronić plemniki i utrzymywać je w jak najdłuższej żywotności.

MASAŻ PROSTATY A ZDROWIE

Stymulowanie prostaty pozwala uchronić ją przed przerostem oraz nadmiernym gromadzeniem płynu. Powiększony gruczoł prostaty może bowiem uciskać na pęcherz (a jest ulokowany tuż pod nim), a w efekcie powodować trudności z oddawaniem moczu połączone z uczuciem ciągłego parcia na pęcherz. I choć powiększanie się gruczołu prostaty z wiekiem jest nieuniknione (powodują je również zmiany hormonalne) to możemy uchronić się przed jego zbytnim przerostem, stosując prosty masaż, który może stać się bardzo przyjemnym elementem życia seksualnego.

Tak, masaż prostaty ma nie tylko działanie prozdrowotne, ale również może wpływać na doświadczanie niesamowicie silnych orgazmów!

masaż prostaty

PROSTATA – MĘSKI PUNKT G

Nie bez powodu prostatę nazywa się męskim punktem G – mężczyźni, którzy oddają się tego typu rozkoszom, twierdzą, że szczytowanie w wyniku stymulacji gruczołu prostaty jest nieporównywalne z żadnym innym orgazmem, zaś regularne pieszczoty mogą doprowadzić do doświadczania orgazmów wielokrotnych, orgazmów całego ciała oraz orgazmów „suchych”, podczas których z penisa nie wypływa ejakulat.

Zainteresowani? Zanim jednak przeniesiemy się w świat nowych doznań...

PORZUĆMY STEREOTYPY

Wielu heteroseksualnych mężczyzn stroni od jakichkolwiek pieszczot anusa lub prostaty, twierdząc, że w jakiś magiczny sposób zmienią one ich orientację seksualną. W Kinky Winky od dawna powtarzamy, że strefy erogenne ciała nie mają orientacji seksualnej i są nam dane niezależnie od płci, więc odkrywanie nowych miejsc przyjemności nie „nawróci” nikogo na homoseksualizm, ani nie zmieni w kobietę. Może za to w znaczący sposób rozbudować czyjś seksualny repertuar oraz zainspirować do próbowania nowych rzeczy w sypialni.

Jeżeli więc jesteś tym zlęknionym mężczyzną i nic nie przekona Cię do czerpania rozkoszy z tego rodzaju stymulacji, zrób to dla swojego zdrowia. Potraktuj masaż prostaty tak, jak łykanie witamin i mycie zębów. Pamiętaj, że masaż prostaty stosowany był przez mężczyzn od wieków, nie tylko z powodu jego orgazmicznych właściwości. I nikt, nawet lekarz, nie będzie wiedział, że oddajesz się tego rodzaju zabawom.

JAK WYKONAĆ MASAŻ PROSTATY SAMEMU?

 1. Przygotuj akcesoria i swoją przestrzeń. Zacznij od zaopatrzenia się w porządny lubrykant. Najlepiej podczas masażu prostaty sprawdzi się hybrydowy lub na bazie silikonu (nie wyparowują tak szybko, jak lubrykanty wodne, a więc nie trzeba ich ciągle uzupełniać, przerywając masaż). Odbyt nie nawilża się sam, dlatego lubrykant to mus!

  Masować możesz przy pomocy gadżetów erotycznych przeznaczonych do stymulacji gruczołu prostaty, na przykład korka nJoy Plug, dilda Pure Wand lub wibratorów Naughty Boy lub Nuo. Jeżeli wybierzesz gadżet pokryty silikonem medycznym, pamiętaj, aby dla pewności sprawdzić, jak reaguje on z Twoim silikonowym lubrykantem – może okazać się, że silikon zabawki i żelu poślizgowego wejdą w reakcję chemiczną, co zniszczy powłokę gadżetu. Więcej o tym, jak łączyć akcesoria erotyczne z lubrykantami pisaliśmy w osobnym artykule.

  Wybór gadżetu powinien być podyktowany Twoimi preferencjami oraz stopniem wtajemniczenia w stymulację anusa. Jeżeli jesteś osobą początkującą, sięgnij po akcesoria o mniejszej średnicy lub zestaw progresywny. Nie zapominaj również, że każdy gadżet przeznaczony do stymulacji analnej, powinien mieć szeroką podstawę lub pętelkę, która uniemożliwi wchłonięcie gadżetu przez anus. Jeżeli nie chcesz na chwilę obecną sięgać po gadżety, możesz również wykonać masaż ręczny, przy pomocy jednego lub dwóch palców. W tym wypadku jednak pamiętaj, aby przyciąć i opiłować paznokcie, gdyż wyściółka odbytu jest bardzo delikatna.

  Dowiedz się więcej o akcesoriach analnych.

  Organizację przestrzeni zacznij od znalezienia miejsca, w którym czujesz się komfortowo i wygodnie oraz gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Jeżeli robisz to po raz pierwszy, bardzo ważne, abyś czuł się zrelaksowany i... nie musiał blokować swoich reakcji, gdyby okazało się, że jest Ci bardzo przyjemnie.
 2. Podniecenie może okazać się pomocne. Być może perspektywa doświadczenia czegoś nowego już jest dla Ciebie podniecająca, jeżeli jednak to Twój pierwszy raz z masażem prostaty, wiedz, że podniecenie naprawdę pomaga, ponieważ wpływa na ukrwienie genitaliów oraz okolic. Podniecony anus to bardziej gościnny anus. Poza tym wkomponowanie masażu prostaty w seans masturbacyjny buduje pozytywne skojarzenia somatyczne, co z pewnością przyda się w przyszłości.

  Osiągnąwszy stan podniecenia, sięgnij po swój lubrykant i rozprowadź go w okolicach odbytu, wykonując przy okazji delikatny masaż jego okolic zewnętrznych.
 3. Znajdź odpowiednią pozycję – ciała i gadżetu. W zależności od Twoich upodobań oraz budowy, możesz obrać jedną z następujących pozycji: leżącą na boku z podkurczonymi nogami; klęczącą; na czworaka; stojącą z lekkim pochyleniem tułowia.

  Umieszczając gadżet w odbycie lub wsuwając do niego palce, po uprzednim pokryciu lubrykantem, rób to powoli. Zauważysz zapewne, że większość akcesoriów analnych jest delikatnie wygiętych – właśnie tę wygiętą końcówkę skieruj ku pępkowi, aby trafić nią w gruczoł prostaty. Końcówka wycelowana w kręgosłup nie tylko nie zda egzaminu, ale może powodować dyskomfort podczas stymulacji.
 4. Masuj prostatę! Wykonuj delikatne ruchy gadżetem lub palcami, uciskając gruczoł prostaty, który znajduje się około 6 centymetrów w głąb ciała. Stymulując prostatę podczas masturbacji, możesz zauważyć zwiększoną objętość ejakulatu – to dobry znak, ponieważ świadczy o opróżnianiu gruczołu z zalegającego płynu.

JAK ZROBIĆ MASAŻ PROSTATY WE DWÓJKĘ?

Stymulacja prostaty może być również aktywnością dla dwóch osób – zaangażowanie partnera_ki zdecydowanie wpłynie na poczucie bliskości, a w wielu przypadkach uczyni masaż tego gruczołu łatwiejszym i przyjemniejszym.

Ponieważ do akcji wchodzi ktoś jeszcze, warto zatroszczyć się nie tylko o lubrykant i ulubione akcesoria pod ręką, ale również o czystość. Tak samo, jak w przypadku seksu analnego, niektórzy mogą obawiać się znalezienia w odbycie niespodzianek. Uspokajamy jednak, że osoby, które dbają o dietę bogatą w błonnik i regularnie wypróżniają się, raczej nie powinny takich niespodzianek fundować. Dla pewności jednak można uprzednio wykonać delikatną lewatywę z ciepłej wody lub ziołowego naparu i zaopatrzyć się w lateksowe lub nitrylowe rękawiczki.

masaż prostaty
KINKY PORADA
Jeżeli chcesz wykonać na kimś masaż prostaty, a masz długie paznokcie, których wolisz nie skracać, zastosuj prosty trik: do końcówek palców lateksowej lub nitrylowej rękawiczki włóż małe kulki waty. W doskonały sposób osłonią Twoje paznokcie i sprawią, że masaż stanie się dużo bardziej komfortowy dla otrzymującej go osoby.
masaż prostaty

Pozycja, którą osoba masowana może przyjąć to jedna z wymienionych wcześniej lub wygodne dla strony biernej leżenie na plecach z podkurczonymi kolanami. Jeżeli jesteś stroną masującą, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

 1. Lubrykacja – tej nigdy za wiele!
 2. Powolne tempo i komunikacja. Pamiętaj, aby stymulację gruczołu prostaty przeprowadzać stopniowo – od zewnętrznych partii odbytu poprzez płytką penetrację aż po bezpośredni masaż. Obserwuj tę drugą osobę i na bieżąco informuj ją o swoich krokach. Zbyt szybkie przechodzenie do głębokiej penetracji może powodować zaciskanie się mięśni wewnętrznego zwieracza, a co za tym idzie – opór. Próby sforsowania tej bariery na siłę nie przyniesie pozytywnych rezultatów i może wiązać się dla osoby masowanej z bólem.
 3. Uczyń z tego zabawę. Masaż prostaty jest dla wielu mężczyzn bardzo przyjemny, więc warto uczynić z niego element erotycznej gry i wzbogacić całe doświadczenie o stymulację penisa – czy to wolną ręką, ustami, a nawet ulubionym masturbatorem.
masaż prostaty

ZEWNĘTRZNY MASAŻ PROSTATY

Istnieje również mniej bezpośrednia metoda stymulacji gruczołu prostaty – przez perineum (miejsce pomiędzy moszną a odbytem). Umiejętnie uciskając ten punkt palcami lub przy pomocy wibratora, możemy osiągnąć zbliżone rezultaty, co w przypadku masażu wewnętrznego – z doświadczeniem orgazmu włącznie.

INNE SPOSOBY NA MASOWANIE PROSTATY

Masaż prostaty niekoniecznie musi być wielkim wydarzeniem, wokół którego koncentrujemy cały dzień, akt seksualny lub sesję masturbacji. Równie dobrze może odbywać się przy okazji. Jednym ze sposobów na masaż „przy okazji” jest stosowanie korków lub zatyczek analnych podczas regularnego uprawiania seksu. Sama obecność gadżetu w anusie będzie wpływać na stymulację gruczołu prostaty, a akcesoria z ciężarkami dodatkowo ją wzmocnią. Podobne działanie mają m.in. B Balls lub B Ball, czyli męskie kulki gejszy – te sprawdzą się na przykład podczas uprawiania sportu, czy innych codziennych czynności. Jeżeli zaś lubisz otrzymywać seks oralny, poproś partnera_kę, aby dłonią pieścił_a Twoje perineum. Małe urozmaicenie naprawdę może mieć ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia! Równie dobrym sposobem na stymulację gruczołu prostaty jest uprawianie peggingu, o którym pisaliśmy tutaj.

pegging

DOJENIE PROSTATY, CZYLI CO?

Czytając o masażu prostaty, możemy również napotkać termin „dojenie prostaty”. Używa się go do opisywania dwóch zjawisk. Jednym z nich jest nic innego, jak wytrysk powodowany stymulacją tego gruczołu, który występuje bez stymulacji genitaliów, połączony z bardzo silnym orgazmem. Drugim – wypływanie rzadkiej substancji z penisa osoby masowanej, czyli uwalnianie zgromadzonego przez gruczoł prostaty płynu – będzie go zdecydowanie więcej niż regularnego ejakulatu, a regularne „dojenie” prostaty w ten sposób pozytywnie wpływa na zapobieganie rakowi prostaty. Dzięki tej drugiej metodzie uzyskujemy nawet... naturalny lubrykant, który przyda się podczas takich czynności, jak niezwykle śliski seks oralny, czy prace ręczne!

dojenie prostaty

MOVEMBER

Listopad jest miesiącem, podczas którego nie tylko solidarnie zapuszczamy wąsy, ale przede wszystkim promujemy profilaktykę zdrowia intymnego mężczyzn. W większych miastach Polski, w ramach kampanii Fundacji Kapitana Światełko, oferowane są m.in. bezpłatne badania USG jąder. Ten jesienny miesiąc to więc nie tylko okazja, aby wprowadzić coś nowego do swojego życia seksualnego, ale w przyjemny sposób zatroszczyć się o swoje zdrowie, sprowokować dyskusję, normalizować temat męskich tyłków, jako ważnej strefy erogennej oraz zachęcić do tego samego innych.

Zachęcamy i my!

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone