sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 2)

Seks plus size

To, że masz większe ciało, wcale nie skazuje Cię na nudny seks!

Rozmiar nie jest przeszkodą przed doświadczaniem przyjemności, bo każde ciało jest stworzone do dawania i otrzymywania rozkoszy.

seks plus size

XL SUTRA

Jeżeli Ty, albo partner_ka, albo obydwoje_ie jesteś_cie po większej stronie mocy, wiedz, że chociaż nie wszystkie pozycje Kamasutry będą osiągalne, to większość tych klasycznych już tak. Czasem konieczne będzie wprowadzenie pewnych modyfikacji i... odrobiny kreatywności.

Przygotuj się na to, że ciało może nie być w stanie utrzymać się przez dłuższy czas w jednej pozycji seksualnej, np. przez ból kolan, czy nadgarstków. Dlatego warto zadbać o różnorodność, np. zmieniając dynamikę pozycji (z dominujących w pasywne i na odwrót), robić przerwy, aby zaczynać od nowa lub po prostu zainwestować w kilka sprzętów, które seks ułatwią.

KINKY PORADA
Pamiętaj, że nie ma nic złego w przeorganizowywaniu ciała przy pomocy rąk, czyli podciągania brzucha do góry, rozsuwania ud lub pośladków, przytrzymywania piersi. Robisz to po to, aby mieć fantastyczny seks!

POZYCJE LEŻĄCE

Najbardziej popularna pozycja misjonarska doskonale sprawdza się w przypadku większych kochanek_ków.

Modyfikacje:

Aby ułatwić dostęp do pochwy lub anusa, osoba penetrowana może podłożyć pod biodra zrolowaną poduszkę. W sytuacji, w której obydwie strony są większe, osoba penetrująca może przybrać pozycję na klęczkach, co pozwoli dostosować wysokość bioder.

Inny wariant to eksperymentowanie z ułożeniem nóg osoby na dole – może ona na przykład unieść nogi i maksymalnie rozchylić uda lub przytrzymać je na specjalnych pasach. Sprawdzą się zarówno pasy do tego przeznaczone lub tradycyjne do krępowania ciała.

Warto spróbować przenieść zabawy na krawędź łóżka lub materaca, w których strona penetrująca może klęczeć lub stać.

Przydatne akcesoria erotyczne:

  • gadżet do stymulacji clitoris lub penisa osoby penetrowanej;
  • poduszka lub wałek do umieszczenia pod biodrami (np. Liberator Wedge lub Jaz).
seks plus size

POZYCJE OD TYŁU

Pozycja na pieska jest wprost stworzona dla osób, które noszą rozmiar XL i uwielbiają głęboką penetrację, umożliwiającą stymulację strefy G lub prostaty.

Modyfikacje:

Jeżeli Twoje kolana lub nadgarstki nie wytrzymają w tej pozycji dłużej, niż kilka minut, warto spróbować penetracji od tyłu w pozycji stojącej, opierając tułów o blat stołu, krawędź kanapy, bądź przytrzymując się krawędzi łóżka. Inną opcją jest seks od tyłu w pozycji, w której strona penetrowana półleży na łóżku lub kanapie, opierając się stopami lub kolanami o podłogę. Strona penetrująca może wówczas klęczeć lub stać, o ile partner_ka znajduje się odpowiednio wysoko.

Przydatne akcesoria:

  • poduszka lub wałek do umieszczenia pod brzuchem (np. Liberator Ramp lub LoveArts Pillow)
  • pas do pozycji „na pieska” (np. I Like It Doggie Style od Sportsheets – występuje również w wersji z wibracjami, które stymulują dolną część brzucha i wzgórek łonowy)
seks plus size

POZYCJE SIEDZĄCE

Penetracja w pozycjach siedzących jest osiągalna nawet dla osób o większych brzuchach, również w sytuacji, gdy obydwie strony są duże właśnie w tym rejonie ciała. Wystarczy, że osoba penetrująca odchyli się pod kątem około 45 stopni, opierając się na dłoniach, łokciach, zrolowanej kołdrze lub kilku poduszkach. Innym wariantem tej pozycji jest penetracja od tyłu zamiast twarzą w twarz. Osoba penetrowana może wówczas przytrzymać się ściany lub najbliższego mebla.

Przydatne akcesoria:

  • zrolowana kołdra pod plecy
  • gadżet do stymulacji penisa lub clitoris osoby penetrowanej

NA KOWBOJA_KĘ

W przeciwieństwie do stereotypu, partner_ka na górze nie jest w stanie zgnieść osoby na dole, przede wszystkim dlatego, że swój ciężar opiera na własnych kolanach i nadgarstkach.

Przydatne akcesoria:

  • zrolowana poduszka lub wałek pod biodra osoby na dole
seks plus size

GADŻETY DLA OSÓB XL

Choć akcesoria dostępne w Kinky Winky są dla wszystkich, czasami rozmiar wymaga kreatywności w stosowaniu gadżetów erotycznych, w szczególności podczas zabaw solo. Niektóre zabawki zostały wprost stworzone z myślą o osobach, które z powodów anatomicznych mają trudności z dosięgnięciem genitaliów. Takim gadżetem jest np. masażer zewnętrzny Doxy. Do penetracji zalecamy sięgnięcie po wibrator DeLight od Fun Factory lub G-Kii marki Je Joue, który pozwala dopasować kąt wygięcia trzonu do własnych potrzeb. Sprzymierzeńcami mogą okazać się również wszelkie gadżety na pilota lub sterowane aplikacją, np. We-Vibe 4 Plus.

KINKY PORADA
Jeżeli Twoim problemem są mięsiste wargi sromowe lub otłuszczony wzgórek łonowy, możesz zainwestować w tzw. labia spreader, czyli specjalne rusztowanie, które pozwoli odsłonić łechtaczkę i wejście do pochwy. Raz zamontowane nie wymaga dodatkowego używania rąk podczas stymulacji.

Jeżeli brzuch przeszkadza w stymulacji penisa, zalecamy sięgnąć po poręczny masturbator Fleshlight lub BlewIt. Gadżetem, który ułatwi zabawy penetracyjne będzie specjalna nakładka na członek pozwalająca przedłużyć penisa. Godną rozważenia alternatywą jest sięgnięcie po dildo ze strap-onem przypinane np. do uda – przydatne zwłaszcza w sytuacjach, gdy partner_ka lubi naprawdę długą i głęboką penetrację. Kształt oraz wielkość dilda można dobrać do indywidualnych oczekiwań i preferencji.

Warto rozejrzeć się również za specjalnymi meblami do seksu – w nich przoduje amerykańska marka Liberator, której poduszki, wałki, a nawet szezlongi zostały zaprojektowane z myślą o ułatwianiu układania ciała podczas seksu. Czasem zwyczajne poduszki lub kołdry mogą nie spełniać swojego zadania i po prostu zapadać się, co wymaga bezustannych poprawek, dlatego specjalistyczne akcesoria mogą okazać się lepszym rozwiązaniem. Innym ciekawym elementem wystroju wnętrz może okazać się huśtawka do seksu montowana na drzwiach. Nie tylko umożliwia ona wygodny i nieobciążający seks w pozycji stojącej, ale również jest w stanie utrzymać osobę o wadze do ok. 147 kilogramów.

WYJDŹ POZA STOSUNEK

Czasami budowa ciała utrudnia odbycie klasycznego stosunku, dlatego warto eksplorować outercourse, czyli seks, który wcale nie musi polegać na penetracji. Zabawy z włączaniem seksu oralnego, wzajemnej lub wspólnej masturbacji, odkrywanie nowych stref erogennych przy pomocy ekscytujących gadżetów erotycznych mogą być równie (jeśli nie bardziej) satysfakcjonujące.

Dbaj też o swoją seksualność solo. Regularna masturbacja pozwala trenować „seksualny mięsień”, sprawia, że ma się ochotę na więcej jeszcze bardziej urozmaiconego seksu i pozwala poczuć się lepiej ze swoją seksualnością, a także myśleć więcej o tym aspekcie życia.

seks plus size

SEKS, KTÓRY NIE JEST SEXY?

Dobry seks to bardzo często seks nieelegancki, seks w pozycjach zupełnie niesprzyjających figurze, niezależnie od rozmiaru ubrania. Nie warto więc zasłaniać się, czy decydować na pozycje, które pozwalają maskować wyimaginowane niedoskonałości. Pamiętaj, że partner_ka ma oczy, więc wie, jak wyglądasz i chce uprawiać seks właśnie z Tobą, chce być z Tobą w łóżku i poza nim, przeżywać orgazmy, otrzymywać i dawać przyjemność. Dlatego warto zatroszczyć się o seks w każdym rozmiarze.

Seks plus size jest ważny nie tylko dlatego, że pozwala budować intymną więź z partnerem_ką i z samym_ą sobą. Jest ważny również, a może przede wszystkim dlatego, że pozwala budować seksualną pewność siebie, a przez to, niezależnie od wagi, przemierzać świat na orgazmicznej chmurce.

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone