sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 5)

Bondage - Jak wybrać sprzęt do krępowania ciała?

Krępowanie ciała, czyli słynne „B” w BDSM... Bondage to jeden z elementów dominacji i uległości, dlatego jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni sprzęt, by dobrze się bawić, zapraszamy do lektury poradnika.

Widok osoby skrępowanej i bezsilnej dla niektórych może wiązać się z silną stymulacją erotyczną. Podobnie, jak bycie krępowaną, w przypadku strony uległej. Celem krępowania ciała jest bowiem nie tylko ograniczenie mobilności osoby submisywnej, ale też sprawdzenie jej i jej zachowania w tej sytuacji, a nawet dodanie do zabawy elementu upokorzenia poprzez skrępowanie ciała i rzucanie drugiej osobie wyzwań. Ostateczny efekt i sposób „użycia” skrępowanego ciała zależy wyłącznie od naszej kreatywności i wcześniejszych ustaleń z osobą uległą.

seks bdsm

AKCESORIA DO KRĘPOWANIA CIAŁA

Najbardziej podstawowym akcesorium do krępowania ciała są kajdanki BDSM (w szczególności polecamy tutaj kajdanki na ręce polskiej marki Leather Seduction), które zapobiegają sięganiu tam, gdzie osoba skuta sięgać nie powinna... Wykonane z metalu, elastycznej gumy, skóry naturalnej lub syntetycznej, lub materiału mogą być wykorzystywane na wiele sposobów – od przykucia do łóżka lub krzesła aż po skucie nadgarstków za plecami osoby uległej. To zdecydowanie najbardziej podstawowe i najłatwiejsze w obsłudze narzędzie, które pozwala wprowadzić elementy BDSM do sypialni.

seks bdsm

Kajdanki na kostki to kolejne proste narzędzie warte wypróbowania. Kajdanki na nogi pozwalają one ograniczyć ruchy nóg osoby uległej i, w zależności od modelu, skuć kostki razem, przytwierdzić kogoś do łóżka lub krzyża, a nawet sparować je z kajdankami na nadgarstki.

seks bdsm

Obroże/chokeryobroża BDSM to chyba najbardziej rozpoznawalny symbol uległości. Dla niektórych osób submisywnych założenie chokera to sygnał do wejścia w uległą rolę, bycia pod czyimś władaniem. W połączeniu ze smyczą – pozwalają kontrolować osobę dominowaną.

seks bdsm

Uprzęże na ciało – są nie tylko atrakcyjnym wizualnie dodatkiem do codziennego ubioru, wprost przeciwnie – mają dużo szersze zastosowanie. Uprzęże na ciało używane podczas sesji BDSM pozwalają przymocować osobę uległą tam, gdzie chcemy, aby została, lub kontrolować położenie jej ciała.

seks bdsm

Pasy do krępowania – w zależności od projektu, pasy do krępowania pozwalają połączyć części ciała ze sobą, np. nadgarstki przytwierdzić do ud lub połączyć je z kostkami – w zależności od pozycji, w której chcemy widzieć osobę uległą. Na rynku dostępne są dyskretne zestawy do zamontowania pod łóżkiem, które służą do układania ciała osoby submisywnej w figurę przypominającą literę X.

seks bdsm

To oczywiście nie wszystkie akcesoria używane w praktykach BDSM, ponieważ, w zależności od sceny, zainteresowani_e mogą sięgnąć m.in. po kaftany bezpieczeństwa, rękawy do krępowania całych rąk, kneble BDSM, rękawiczki do bondage, smycze BDSM, uprzęże do zamontowania na drzwiach i wiele innych.

ZASTANÓW SIĘ, JAK I GDZIE...

... masz zamiar używać akcesoriów do krępowania ciała, czy masz na myśli jakiś konkretny scenariusz np. z udziałem krzesła lub pasów rozpinanych na drzwiach? Fantazjujesz o konkretnych pozycjach? Te aspekty zdecydowanie wpłyną na dobór sprzętu. Choć pasy, liny i taśmy do krępowania ciała są w miarę uniwersalne, tak rzadko kajdanki na nadgarstki będą pasowały na kostki i vice versa. W tej kwestii rozmiar zdecydowanie ma znaczenie.

Podobnie rzecz ma się z doborem materiału. Najbezpieczniejsze, najbardziej komfortowe podczas długich i zostawiające najmniej śladów są akcesoria z materiału, silikonu, skóry (naturalnej lub wegańskiej), podbijane pluszem w miejscach styku z ciałem. Akcesoria metalowe są nieelastyczne i twarde, więc w ich przypadku istnieje większe ryzyko posiniaczenia i dyskomfortu u osoby submisywnej, co może wpływać na długość danej sceny.

seks bdsm

CZEGO NIE UŻYWAĆ

Choć domowe akcesoria erotyczne to dla wielu osób kusząca (również finansowo) opcja, gdy idzie o bezpieczeństwo w BDSM nie warto ryzykować. Mogłoby się wydawać, że mamy w domach mnóstwo zamienników często wykorzystywanych gadżetów do krępowania ciała. Niestety, taśma klejąca lub izolacyjna nie zastąpi profesjonalnej i wielorazowej taśmy do bondage (przy okazji może wiązać się z przymusową depilacją), a sznurek do wieszania prania nie sprawdzi się jako lina do Shibari, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że trąc o skórę, poparzy lub uszkodzi ciało. Cienki kabel zaciśnięty wokół jakiejś części ciała może spowodować jej niedokrwienie. A chyba nie o taki efekt nam chodzi?

KRĘPOWANIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Osoby, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z krępowaniem ciała, mogą sięgnąć po jeden ze specjalnie skomponowanych zestawów, najczęściej zawierających kajdanki na dłonie i stopy, a także opaskę na oczy oraz akcesorium do zabawy doznaniami, np. piórko do łaskotania ciała. Ponieważ zakup porządnego, skórzanego kompletu może wiązać się z niemałą inwestycją w przyjemność, warto rozważyć zakup tańszego zamiennika po to, by sprawdzić, czy używanie tego typu osprzętu nam odpowiada. Na pierwszy raz pasy do krępowania wykonane z satyny sprawdzą się doskonale.

Pamiętaj, że to początek, więc może okazać się, że konkretny rodzaj zabaw po prostu nie jest dla Ciebie i nie sprawia Ci (lub drugiej osobie) tyle frajdy, ile mogłoby się wydawać. Jeżeli jednak okaże się, że to to i zdecydujesz się pójść dalej, z pewnością stopniowo zaczniesz powiększać i ulepszać swoją kolekcję akcesoriów do krępowania ciała – wówczas będziesz mógł_ogła inwestować z przyjemnością.

KINKY PORADA
Bezpieczeństwo przede wszystkim. Planując sesję z krępowaniem ciała z użyciem pasów lub lin, zaopatrz się w nożyczki bezpieczeństwa, które szybko pozwolą oswobodzić ciało z więzów, gdy coś pójdzie nie tak. Najlepsze będą zakrzywione nożyczki do cięcia bandaży, które zaprojektowane są tak, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia ciała.

W przypadku kajdan i kłódek, warto wybrać te, które mają tzw. „panic lock”, czyli specjalną zapadkę, która umożliwi natychmiastowe ich otwarcie, a przy tym nie przeszkadza w regularnych zabawach. Na zabawy z akcesoriami bez tego typu zabezpieczenia decyduj się wyłącznie z zaufanymi partner_k_ami.

SKOMPLETUJ WŁASNY ZESTAW BONDAGE

Niektórzy producenci, jak polska marka Leather Seduction, tworzą swoje kolekcje akcesoriów BDSM tak, aby można było komponować własne zestawy z dostępnych u nich produktów, w zależności od upodobań i potrzeb. Zaopatrywanie się w akcesoria jednej firmy ma tę zaletę, że możemy mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować i współgrać ze sobą na wszystkich polach – również wizualnym. Polecamy nasz wpis szczegółowo prezentujący ofertę tej firmy.

Poza tym, twórcy marki pomyśleli o najczęstszych zastosowaniach akcesoriów do krępowania ciała, dlatego w Kinky Winky pojawiły się gotowe już zestawy: Let's Start, Waiting For i Limitless Extreme zawierające absolutnie wszystko, by rozpocząć zabawę zaraz po otwarciu pudełka.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto sięgnąć po produkty premium – zazwyczaj można regulować ich rozmiar i rozpiętość, co pozwala dopasować akcesoria do konkretnego typu fizyczności.

seks bdsm

SKOMPLIKOWANE POZYCJE, CZYLI SHIBARI

Krępowanie ciała kajdanami lub pasami może być wstępem do bardziej zaawansowanych zabaw z użyciem innych akcesoriów, może też być sztuką, co udowadnia Shibari. Oprócz mocnych doznań wizualnych i seksualnych, Shibari może być zabawą samą w sobie, gwarantującą nie tylko poczucie dominowania/uległości, ale również sporą dozę kontaktu fizycznego.

Zdecydowanie polecamy Kinbaku Shibari tym osobom, którym nie wystarczają pozycje ciała osiągalne dzięki pasom i kajdanom. Krępowanie ciała linami jest o tyle ekscytujące, że można ułożyć ciało w każdej możliwej pozycji (z podwieszaniem włącznie), ale i stosować je w codziennych sytuacjach, np. pod ubraniem. Ponadto, Shibari jest umiejętnością, którą można doskonalić i rozwijać latami, obserwując swój postęp. Uczestnictwo w warsztatach Shibari nie tylko da nam potrzebny zestaw umiejętności oraz inspirację, ale również może być odskocznią od rzeczywistości i pomysłem na nietypową randkę.

seks bdsm

Jak wybrać linę do Shibari? Z pewnością nie w sklepie z artykułami budowlanymi – tylko specjalistyczne liny są utkane tak, aby współpracowały z ludzką skórą oraz zapewniały wygodne wiązanie i rozwiązywanie. Na początek warto wybrać linę krótszą, ok. 1,5 m długości, a poznając nowe techniki wiązania i figury, stopniowo zaopatrywać się w liny dłuższe. Dla osoby początkującej lina o długości kilkunastu metrów może okazać się zbyt trudna do opanowania.

seks bdsm

Warto pomyśleć o materiale, bo również on decyduje o ostatecznych doznaniach. Podczas gdy liny syntetyczne (zazwyczaj poliestrowe lub nylonowe) są gładsze i bardziej elastyczne, tak liny naturalne (bawełniane, konopne lub jutowe) oferują szorstkość i mniejszą elastyczność. Możemy też sięgnąć po bardziej ekskluzywne liny wykonane z jedwabiu lub bambusa, ale one mogą okazać się nieco droższe w eksploatacji. Jak zwykle jednak, w grę wchodzą wyłącznie indywidualne preferencje i doznania, jakie chcemy uzyskać.

seks bdsm

EKSPLORUJ ULEGŁOŚĆ

Jeżeli jesteś stroną krępowaną, a osoba dominująca „zmusza” Cię do pozostania w danej pozycji, zrelaksuj się i ciesz się doznaniami, które dom jest Ci w stanie zaoferować. Dla wielu osób uległość w ramach sceny to sposób na całkowite cieszenie się erotycznymi doznaniami, bez konieczności ciągłego „pomagania” drugiej stronie i zastanawiania się, jak ją zadowolić i jak odwdzięczyć się za otrzymywaną rozkosz.

seks bdsm

PODSUMOWUJĄC

Krępowanie ciała może być sztuką samą w sobie i nie zawierać elementu seksu, choć nie ma nic złego w krępowaniu ciała w celach erotycznych. Pamiętaj, że nie ma jednej uniwersalnej metody realizowania swojej seksualności w ramach BDSM, więc możesz angażować się w sceny na własnych zasadach, czerpiąc radość zarówno z krępowania czyjegoś ciała, jak i bycia stroną krępowaną.

Najważniejszy element to konsensualność i bezpieczeństwo praktyk, którym się oddajesz, dbaj więc o jakość używanego przez siebie sprzętu i miej świadomość ryzyka, które BDSM ze sobą niesie. Nie zapominaj o komunikacji z drugą osobą i sprawdzanie, czy wciąż czuje się komfortowo – dotyczy to zarówno strony dominującej, jak i submisywnej. zarówno strony dominującej, jak i submisywnej. ominującej, jak i submisywnej.

seks bdsm
proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone