sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

Elektroseks - erotyczna elektrostymulacja dla początkujących

Większości osób, które kiedykolwiek zetknęły się z terminem „elektroseks”, zapewne kojarzy się on z używaniem zestawów TENS (od ang. transcutaneous electrical nerve stimulation, czyli przezskórnej stymulacji nerwów), elektroróżdżek Violet Wand lub wibratorów z prądem. Wiedz jednak, że to nie wszystko, bo seks z prądem można uprawiać na różne sposoby.

elektroseks, elektrostymulacja

Same urządzenia do elektrostymulacji początkowo służyły wyłącznie jako aparaty medyczne – prąd o niskim natężeniu stosowany jest u osób cierpiących na bóle mięśniowe lub neuropatyczne. Terapia ma na celu usuwanie napięć, relaksowanie pożądanego obszaru ciała i jest skuteczna w uśmierzaniu bólu. Nic więc dziwnego, że człowiek jako istota ciekawska postanowił spróbować, jak tego typu urządzenia sprawdzą się poza gabinetem lekarskim. Cóż, wibrator też był niegdyś urządzeniem medycznym...

Obecnie na rynku dostępne są takie akcesoria, jak elektroerotyczne koła kolczaste Wartenberga, floggery, korki analne, pierścienie na penisa czy nakładki na palce. Każde z nich można wykorzystać w kreatywny sposób, aby urozmaicić pieszczoty i seks, w zależności od upodobań. Jeżeli już zdarzyło Ci się używać któregoś z powyższych gadżetów bez prądu, może jego elektryzująca wersja będzie tym, co wzniesie Twój seks o poziom wyżej?

elektroseks, elektrostymulacja

ELEKTROSTYMULACJA - JAKIE TO UCZUCIE?

Mogłoby się wydawać, że elektroseks to zabawa dla kogoś, kto lubi ból. Oczywiście, kiedy z zaskoczenia kopie prąd z gniazdka czy niezabezpieczonego kabla, nie jest to przyjemne. Erotyczna elektrostymulacja jest zupełnie inna. Na najniższych poziomach intensywności, zarówno przy pomocy elektrod, jak i innych gadżetów, jest ledwo wyczuwalna i przypomina bardzo delikatne łaskotanie piórkiem połączone z odczuwaniem ciepła.

Mocniejsza stymulacja prądem jest odczuwana znacznie bardziej, ponieważ impulsy elektryczne wchodzą w interakcję z mięśniami, powodując nie tylko łaskotanie skóry i uczucie ciepła w miejscu przykładania elektrod lub zabawki, ale również delikatne skurcze mięśni.

Pamiętaj więc, że elektroseks ma być przede wszystkim przyjemny, a uczynienie go bolesnym np. podczas zabaw w klimacie BDSM jest tylko jedną z możliwości. Generalnie w elektrostymulacji chodzi o dodanie do życia erotycznego nowego rodzaju doznań.

elektroseks, elektrostymulacja

KTO NIE POWINIEN UPRAWIAĆ ELEKTROSEKSU?

Elektrostymulacja nie jest zalecana osobom, które mają rozrusznik serca lub skarżą się na problemy z sercem (dla nich zabawa z prądem może być nawet śmiertelna), osobom w ciąży oraz chorującym na padaczkę. Podobnie nie powinny po nią sięgać osoby z metalowymi elementami w kościach. Akcesoria do elektrostymulacji nie powinny również być używane w miejscach, w których skóra jest w jakikolwiek sposób uszkodzona, np. podrażniona, poparzona czy zadrapana.

elektroseks, elektrostymulacja
PIERWSZA POMOC:
W przypadku elektroseksu najbardziej prawdopodobnym zagrożeniem jest... poparzenie. Dlatego miej pod ręką krem łagodzący oparzenia, jałowy opatrunek oraz upewnij się, że znasz zasady postępowania w przypadku poparzeń.

JAK ZACZĄĆ ELEKTROSEKS?

Przygodę ze stymulacją elektroerotyczną najlepiej zacząć od zastanowienia się, czy chcesz bawić się na powierzchni ciała czy wewnątrz. Od tego będzie zależeć wybór akcesoriów. Wybierając akcesoria (zwłaszcza te, które mają być wkładane do wnętrza ciała), nie jedz oczami, bo możesz skończyć z zabawką, która okaże się za duża. Porównaj parametry upatrzonego gadżetu z już posiadanymi i wybierz coś mniejszego lub w tym samym rozmiarze.

Kiedy już będziesz mieć w rękach swój elektrogadżet, wypróbuj go na sobie w sytuacji nieerotycznej, najlepiej na udach lub łydkach lub na innym „mięsistym” obszarze ciała. Zacznij od najniższego z poziomów stymulacji, stopniowo zwiększając jej intensywność. Naucz się biegle obsługiwać sterownik lub panel kontrolny zabawki. Sprawdź też, które miejsca na ciele lepiej reagują na ten rodzaj zabaw. Ze swojej strony możemy podpowiedzieć, że podeszwy stóp i jądra są bardzo wrażliwe i używanie elektrod w tych obszarach może okazać się bolesne, więc jeżeli Twoją intencją nie jest sprawianie sobie lub drugiej osobie bólu, omijaj te części ciała.

elektroseks, elektrostymulacja

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W ELEKTROSTYMULACJI

 • Najbezpieczniej używać akcesoriów do elektrostymulacji poniżej pasa oraz unikać okolic serca i głowy. Jeżeli zdecydujesz się na zestaw TENS z elektrodami, wciąż masz dużo miejsca do ich przyczepienia, m.in. pośladki, wewnętrzna strona ud, genitalia. Stymulacja elektroerotyczna może być też stosowana na przedramionach, ramionach i dłoniach.
  KINKY PORADA:
  Choć okolice serca i klatki piersiowej są niewskazane do zabaw prądem, jest jeden drobny obszar, który świetnie reaguje na elektrostymulację – sutki. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać urządzenie z klamerkami przystosowanymi do zabaw sutkowych (takich, w których obydwa bieguny znajdą się na jednym sutku), bo tylko w ten sposób masz pewność, że elektrody nie tworzą obiegu na przestrzeni całej klatki piersiowej, czyli od piersi do piersi, a Ty bawisz się bezpiecznie.
 • Zdejmij biżuterię, która może przewodzić prąd i nagrzewać się podczas zabawy, co często skutkuje poparzeniami, zwłaszcza delikatnych obszarów ciała. Jeżeli masz w ciele piercingi, nie wykorzystuj ich do przewodzenia prądu – używaj wyłącznie elementów dostępnych w zestawie.
 • Nie kupuj nieatestowanych zestawów do elektrostymulacji. Ceny na chińskich stronach kuszą, ale urządzenia z niepewnych źródeł mogą okazać się nieprzystosowane lub niezdatne do użytkowania. Jeżeli podejrzewasz, że Twoje urządzenie jest wadliwe, zaprzestaj jego używania. Zaczynając swoją przygodę z elektroseksem, sięgnij po zestaw jednej z wiodących marek, np. ElectraStim, Mystim czy E-Stim Systems. W ten sposób masz pewność, że jest on przystosowany do erotycznych zabaw i będzie wyposażony w odpowiednią instrukcję obsługi oraz objęty gwarancją producenta.
 • Sięgnij po dobry żel przewodzący, a w przypadku zabaw wewnątrz pochwy/odbytu – lubrykant na bazie wody. Kosmetyki na bazie olejków lub silikonu nie sprawdzą się podczas zabaw z prądem, bo ich zdolność przewodzenia impulsów elektrycznych jest mała.
 • Nie używaj przylepianych elektrod wewnątrz ciała. Jeżeli chcesz doświadczyć stymulacji elektroerotycznej wewnątrz pochwy/odbytu/cewki moczowej, wybierz akcesoria z elektrostymulacją przeznaczone do tych części ciała.
elektroseks, elektrostymulacja

ELEKTROEROTYCZNE SCENARIUSZE DO WYPRÓBOWANIA

 1. Orgazm bez użycia rąk. Zestawy TENS lub pierścienie na penisa z elektrodami są idealne do doświadczania orgazmu bez trzymanki. Przyczepienie elektrod po obydwu stronach łechtaczki/u podstawy i przy główce penisa oferuje doznania podobne do rytmicznych skurczów poprzedzających orgazm, a niektóre osoby porównują to uczucie do ssania genitaliów przez niewidzialne usta. Wiele osób szczytuje dzięki użyciu samej tylko elektrostymulacji!
 2. Dwa bieguny. Przed seksem penetracyjnym sięgnij po zestaw TENS, przyczepiając jedną elektrodę do swojego ciała, a drugą do ciała osoby partnerskiej, najlepiej blisko genitaliów. W ten sposób prąd będzie przepływał przez Was w momentach, w których Wasze ciała będą się stykać, zapewniając dodatkową stymulację podczas stosunku.
 3. Przyjemny ból. Jeżeli odnajdujesz się w klimatach BDSM, ale nie możesz pozwolić sobie na ślady na ciele w postaci ran czy siniaków, elektrostymulacja może okazać się tym, co pozwoli Ci doświadczać bólu, który trwa tylko przez czas używania urządzenia i nie zostawia żadnych „pamiątek”. Natężenie podkręcone do maksimum odpowiada za doznania nie tylko na powierzchni skóry (a te można porównać do wbijania setek igieł), ale również głębiej, powodując silne skurcze mięśni.
elektroseks, elektrostymulacja
KINKY PORADA:
Przylepiane do ciała elektrody mogą zostawiać krótkotrwałe ślady na skórze, przypominające miejsce po naklejeniu plastra.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że zabawa prądem może być nie tylko bezpieczna, ale też... elektryzująca!

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone