sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 2)

Kalendarz i Notes Dobre Ciało - już dostępny w Kinky Winky

Wszystko zaczęło się od rozmowy. Pewnego letniego dnia Kamila z projektu Dobre Ciało rozmawiała z bliską osobą o tak zwanych „kalendarzach z gołymi babami”. Rozmowa dotyczyła tego, jak ważne i potrzebne jest odzyskiwanie oraz reinterpretacja takich popkulturowych wytworów, które da się zrobić zupełnie inaczej, po naszemu, tak, by zamiast wspierać patriarchalny porządek, skutecznie go podważać.

kalendarz Dobre Ciało

Kamila postanowiła wówczas, że chce zrobić właśnie taki kalendarz - pokazujący spektrum różnych ciał i tożsamości, bez żadnej ingerencji graficznej, naturalnie i bez napinki. Do współpracy została zaproszona Aleksandra Mecwaldowska, zdolna portrecistka i cudowna osoba. Do pozowania natomiast zaproszono ludzi bliskich i bardzo bliskich - mamę i siostrę z małym synkiem (co, biorąc pod uwagę fakt, że Kamila również sama pozuję, zrobiło z tego dość "rodzinny" projekt) oraz przyjaciół i przyjaciółki, które przystały na ten pomysł z radością.

kalendarz Dobre Ciało

DLACZEGO WARTO SOBIE SPRAWIĆ KALENDARZ DOBRE CIAŁO?

W Kalendarzu Dobre Ciało zobaczycie intymne, nieretuszowane zdjęcia szesnastu bardzo różnych osób - pięknych w swojej szczerości i odwadze. To, co się działo podczas dwóch dni sesji ciężko opisać: wraz ze zdejmowanymi ubraniami opadały codzienne zbroje i maski, był śmiech i łzy wzruszenia.

kalendarz Dobre Ciało

By oddać głos osobom pozującym, stworzono również Notes Dobre Ciało zawierający (poza częścią przeznaczoną do notowania) 32-stronicową część z wypowiedziami osób uczestniczących w projekcie oraz dodatkowe zdjęcia. Podczas sesji autorka projektu miała przyjemność przeprowadzić z nimi pogłębione i szczere wywiady na temat relacji z ciałem, zdrowia i choroby, seksualności, macierzyństwa i starzenia się. Wypowiedzi zaczerpnięte właśnie z tych rozmów znajdziecie w Notesie Dobre Ciało.

kalendarz Dobre Ciało

Część zysku ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Grupę Ponton zajmującą się rzetelną edukacją seksualną młodzieży w Polsce. To dla autorki bardzo ważna inicjatywa, ponieważ dziesięcioletni wolontariat w tej organizacji wpłynął na jej całą ścieżkę zawodową. To forma odwdzięczenia się Pontonowi za otrzymane dobro.

Projekt został objęty queeronatem Kinky Winky. Wsparcia inicjatywie udzieliły ponadto: Glamour, G'rls Room, Grupa Ponto, Hello Zdrowie, Szajn.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na: https://kalendarz.dobrecialo.pl/

Oraz na stronie Kamili: https://dobrecialo.pl/

kalendarz Dobre Ciało

NO DOBRZE, A GDZIE MOŻNA KUPIĆ TEN KALENDARZ?

Oczywiście w Kinky Winky! Tutaj znajdziesz Kalendarz Dobre Ciało, a tu Notes Dobre Ciało. Oba produkty dostępne są również dostępne w formie zestawu.

kalendarz Dobre Ciało

O AUTORCE PROJEKTU

Autorka projektu, Kamila Raczyńska-Chomyn jest edukatorką seksualną oraz menstruacyjną, doulą (towarzyszką kobiet w okresie okołoporodowym), instruktorką treningu mięśni dna miednicy, masażystką kobiet oraz współautorką książki o przemocy na tle seksualnym Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu Wydawnictwa Czarna Owca (publikacja objęta queeronatem Kinky Winky). Kamila jest również autorką kilku bardzo popularnych wpisów gościnnych na naszym blogu.

ZDJĘCIA:
Dobre Ciało

dobre ciało

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone