sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 2)

15 korzyści z używania gadżetów erotycznych

Od kilku lat akcesoria erotyczne zyskują na popularności, rozbudzając ciekawość konsumentów i konsumentek. Nic dziwnego – poza dostarczaniem seksualnej przyjemności oferują również całą gamę korzyści. Jakich?

gadżety erotyczne
 1. Zwiększają erotyczną samoświadomość. Niektóre osoby wciąż nie wiedzą, co lubią w łóżku, oczekując, że ktoś przyjdzie i im tę przyjemność pokaże. My jednak zalecamy wziąć ją w swoje ręce (dosłownie!) i przy pomocy gadżetu rozpocząć seksualne eksploracje, które pozwolą na odkrycie sfer erogennych własnego ciała, poznanie nowych rodzajów sprawiania sobie rozkoszy, a także uprzyjemnią czas spędzany ze sobą. Znając swój orgazm i możliwe drogi do niego, łatwiej tę wiedzę – czasem wraz z odpowiednim narzędziem – przekazać drugiej osobie. Sesje solo to naprawdę doskonała okazja, aby wypróbować to, czego później z chęcią nauczymy partnera_kę.
 2. Są doskonałym dodatkiem do życia erotycznego. Niezależnie, czy ma się ochotę przełamać rutynę (np. sięgając po akcesoria BDSM), rozpalić na nowo płomień pożądania, czy po prostu ulepszyć i tak całkiem dobry seks – gadżety wprowadzają do sypialni pikanterię, powiew świeżości oraz ekscytację związaną z robieniem czegoś nowego.
 3. Dzięki nim wiele osób przeżywa pierwszy orgazm! Niektóre zabawki są na tyle mocne, że pozwalają wręcz wycisnąć orgazm z osób, które wstydzą się swojego ciała lub z jakiegoś powodu zepchnęły swoją seksualność na dalszy plan. Czasem gadżet naprawdę bywa silniejszy niż wpojone wcześniej negatywne przekonania co do cielesności i seksualnej przyjemności.
 4. Pozwalają zdjąć z kochanków presję wydolności seksualnej i odkrywać nowe oblicza zabaw penetracyjnych lub „outercourse” (przeciwieństwo „intercourse”, czyli seks odbywający się na zewnątrz ciała, bez penetracji). Odpowiednie akcesoria pozwalają oddawać się takim rodzajom stymulacji, które z różnych powodów, na przykład zdrowotnych lub anatomicznym, byłyby trudne do osiągnięcia. Zdolność do zaspokajania drugiej osoby i angażowanie się w seks pozytywnie wpływa na poczucie seksualnej godności u osób, które z różnych względów nie mogą kochać się w tradycyjny sposób. Nie zapominajmy jednak, że gadżety...
 5. Poprawiają wydolność seksualną! Dzięki częstemu sięganiu po zabawki erotyczne (takimi chociażby jak dilda), a co za tym idzie – częstemu doświadczaniu orgazmu, utrzymujemy własny mechanizm seksualny w dobrej kondycji, podkręcając swój apetyt na erotyczne doznania. Dodatkowo trening masturbacyjny pozwala kontrolować wytrysk i przedłużać stosunek, zaś stymulacja wibratorem poprawia ukrwienie genitaliów i lubrykację pochwy.
 6. Sprawdzają się w każdej sytuacji – przed seksem, w trakcie seksu oraz po seksie. Przed pomagają wprawić się w nastrój erotycznej gotowości; w trakcie – zapewniają dodatkową stymulację; po – pozwalają zaangażować się w kolejną rundę pieszczot lub zorganizować erotyczne poprawiny bez konieczności przeczekiwania okresu regeneracji. Słowem: zamieniają wszystkie ciała w erotyczne place zabaw.
 7. Pozwalają pozbyć się seksualnego wstydu. Poprzez zabawę i eksperymenty, które towarzyszą wprowadzaniu akcesoriów erotycznych do sypialni, otwieramy się na seksualność własną oraz innych osób. Zabawa jest potężnym narzędziem ułatwiającym pozbywanie się poczucia winy związanego z cielesnością, czy możliwościami seksualnymi.
 8. Budują intymność pomiędzy kochankami. Wprowadzenie do sypialni narzędzi przyjemności pozwala bardzo dobrze bawić się, komponując swój erotyczny arsenał, ale również wspólnie realizować te fantazje, które wymagają obecności akcesoriów lub które właśnie dzięki zabawkom pomagają wznieść te fantazje na jeszcze wyższy poziom (dobrym przykładem są zabawy z dominacją lub uległością, którą zapewnia taki gadżet jak smycz BDSM).
 9. Pobudzają erotyczną kreatywność. Gadżety erotyczne nie zawsze muszą być używane zgodnie z przeznaczeniem – wibratory łechtaczkowe świetnie sprawdzą się w roli stymulatorów sutków, masażery prostaty równie dobrze celują w punkt G, zaś erotyczne dodatki mogą ozdobić wieczorową kreację. Nie wierzysz? Przeczytaj nasz artykuł o erotycznych akcesoriach!
 10. Inspirują do masturbacji, a masturbacja jest dobra dla zdrowia – pozwala zredukować stres, nie tuczy oraz poprawia ukrwienie narządów płciowych. Pozwala nawet zredukować szanse wystąpienia raka prostaty, jeżeli połączy się sesje solo ze stymulacją tego gruczołu lub – dzięki częstemu doświadczaniu orgazmów – wzmocnić mięśnie dna miednicy, co wpływa zbawiennie na układ rozrodczy i moczowy.
 11. Umacniają w poczuciu seksowności. Człowiek, który robi seksowne rzeczy solo lub z innymi osobami, automatycznie czuje się bardziej seksowny, a więc staje się bardziej atrakcyjny, zarówno dla samego siebie, jak i dla otoczenia.
 12. Mogą być używane nie tylko w sypialni. Ulubiony wibrator doskonale sprawdzi się jako masażer innych części ciała, a lubrykant poprawi komfort intymny również w ekstremalnych warunkach. Więcej o alternatywnych zastosowaniach dla gadżetów erotycznych pisaliśmy tutaj.
 13. Są jedną z najbezpieczniejszych form seksu. Nie prowadzą do niechcianej ciąży, ani nie wywołują chorób przenoszonych drogą płciową. Należy jednak pamiętać, aby zawsze sięgać po gadżety ze sprawdzonego źródła, które wykonane są z materiałów bezpiecznych dla ciała ludzkiego.
 14. Pozwalają uprawiać seks na odległość. Nowoczesne gadżety erotyczne naszpikowane są technologią, która umożliwia cieszenie się intymnymi chwilami z drugą osobą nawet podczas rozłąki. Pary mogą wybierać wśród zestawów obejmujących masturbatory oraz wibratory, które dzięki internetowi mogą reagować na siebie w czasie rzeczywistym, lub sięgnąć po masażer sterowany aplikacją mobilną, pozwalającą sterować gadżetem z dowolnego miejsca na świecie.
 15. Sprawdzają się w momentach, w których partner_ka nie ma ochoty na seks. Zawsze powtarzamy, że akcesoria erotyczne nie są zamiennikami ludzi, a narzędziami do osiągania rozkoszy, jednak czasem doskonale sprawdzają się w roli substytutu lub asystenta, kiedy druga osoba nie ma ochoty angażować się w igraszki. Pamiętajmy, że początek związku nie musi i nie powinien oznaczać końca masturbacji! Zawsze może okazać się też, że może partner_ka nie jest skłonna angażować się w pełny stosunek, ale z chęcią potrzyma nam ulubiony wibrator.
 16. Są dla wszystkich. Gadżety erotyczne mogą być używane solo, w duecie, jak i w większym gronie – wszystko zależy od preferencji – i towarzyszyć nam od momentu seksualnego debiutu aż do ostatniego dnia życia. Nie istnieje górna granica wieku, ani minimalne erotyczne doświadczenie, które definiowałyby gotowość do sięgnięcia po tego typu akcesoria. A te, dzięki swej różnorodności, są w stanie zaspokajać wszelkie potrzeby oraz wcielać w życie niegrzeczne fantazje. Przeznaczone są dla każdego typu ciał i seksualnych preferencji, a dzięki obecności na rynku różnych marek, każdy jest w stanie znaleźć satysfakcjonujący produkt niezależnie od zasobności portfela.

Gadżety erotyczne na dobre zagościły nie tylko w naszych sypialniach, ale również w mediach, czy literaturze, ciesząc się dobrą sławą, a użytkowni_cz_kom dostarczając nowych doznań. Niezależnie od statusu związku, doświadczenia, czy orientacji seksualnej, każdy może czerpać korzyści z akcesoriów, które według naszych dociekań mają sporo zalet i... prawie żadnych wad.

gadżety erotyczne
proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone