sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 4)

Jak (dyskretnie) przechowywać gadżety erotyczne?

Jestem fanatyczką gadżetów erotycznych. Całe mieszkanie zawalone dildami najgorsze. Średnio raz dziennie ktoś wdepnie w leżący na ziemi wibrator czy korek analny i... I nic.

Zdaję sobie jednak sprawę, że są osoby, które wolą seksualną sferę życia trzymać nie na widoku – czy to ze względu na obecność ciekawskich dzieci, współlokatorów czy zwierząt domowych. Jeżeli więc zastanawiasz się, jak najlepiej przechowywać gadżety erotyczne, ten poradnik jest dla Ciebie!

gadzety erotyczne, przechowywanie

DLACZEGO ODPOWIEDNIE PRZECHOWYWANIE GADŻETÓW JEST WAŻNE?

Higiena gadżetów erotycznych to nie tylko ich mycie i konserwacja – to także odpowiednie przechowywanie akcesoriów. Nieprawidłowe przechowywanie akcesoriów erotycznych może skutkować ich zniszczeniem. Niczym niezabezpieczonej zabawce grożą uszkodzenia mechaniczne, szczelnie owiniętej w plastikową torbę czy zamkniętej w nieprzepuszczającym powietrza plastikowym pojemniku – niepożądane reakcje chemiczne.

Jedno jest pewne – najgorsze, co możesz zrobić, to luzem wrzucić ulubiony wibrator do szuflady z pierdołami. Gadżety erotyczne są bliższe ciału niż koszula, więc zbieranina różnych przedmiotów i zanieczyszczeń to nienajlepsze środowisko – zwłaszcza, jeśli czasem w szale uniesień zdarza Ci się zapomnieć umyć gadżet przed użyciem.

Dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie gadżetów erotycznych w oryginalnych pudełkach. Zdaję sobie jednak sprawę, że wiele osób z różnych względów wyrzuca kartonowe opakowania, więc tu z pomocą przychodzą woreczki z tkaniny lub specjalne etui, często dołączane do zabawek. W zestawie nie ma woreczka? Uszyj go samodzielnie, wykorzystaj nieużywaną poszewkę na małą poduszkę lub po prostu owiń gadżet kawałkiem materiału. Świetnym rozwiązaniem jest też alternatywne wykorzystanie toreb na ubrania – modele z przegródkami pozwolą na dodatkowe posortowanie gadżetów i np. kabli do ładowania. Wówczas, nawet jeśli wrzucisz zabawkę do szuflady, w której są też inne rzeczy, zminimalizujesz ryzyko uszkodzeń mechanicznych i zabrudzeń.

gadzety erotyczne, przechowywanie

Mechaniczne gadżety erotyczne powinny też być przechowywane z dala od wysokich i zbyt niskich temperatur (czyli nie w saunie i nie w lodówce!), a większość zabawek najlepiej osłonić od bezpośredniego odziaływania promieni słonecznych oraz wilgoci.

MAŁA KOLEKCJA – MAŁY KŁOPOT

Jeżeli Twoja kolekcja ogranicza się do kilku zabawek i ulubionego lubrykantu, zamykane pudełko powinno wystarczyć do higienicznego przechowywania gadżetów. Na rynku dostępne są stylowe, dedykowane rozwiązania, takie jak Joyboxx, UVee (który jednocześnie sanityzuje i ładuje gadżet) czy Warm (etui z funkcją podgrzewania), ale równie dobrze sprawdzi się np. skrzynka na narzędzia, którą możesz zamknąć na kłódkę czy zamek szyfrowy, lub zwykła, ozdobna skrzynka z utwardzonego kartonu.

gadzety erotyczne, przechowywanie
PROSEKSUALNA RADZI:
Skomponowanie „pudełka na przyjemności”, w którym znajdzie się jeden lub kilka ulubionych gadżetów, intymne kosmetyki i inne akcesoria, które sprawiają, że czujesz się seksownie i masz ochotę zająć się sobą, sprzyja umacnianiu soloseksualnej relacji z samą_ym sobą!

Alternatywne patenty na przechowywanie pojedynczych zabawek erotycznych:

  • w ozdobnej poduszce nonszalancko rzuconej na łóżko
  • w książce-atrapie, która zamiast stron ma schowek między okładkami
  • w torebce, torbie lub podróżnej kosmetyczce, po które nie sięgasz zbyt często
  • w kieszeni aktualnie nienoszonej kurtki, która wisi w szafie
  • w pudełku po butach
  • wewnątrz maskotki zapinanej na dyskretny zamek
  • w małym sejfie samochodowym

Pamiętaj też o przechowywaniu gadżetów na odpowiedniej wysokości, jeśli obawiasz się, że mogłyby dobrać się do nich dzieci czy zwierzaki domowe.

DUŻA KOLEKCJA – DUŻY KŁOPOT?

To całkowicie normalne, że z czasem Twoja kolekcja akcesoriów erotycznych może rozrosnąć się do całkiem pokaźnych rozmiarów. Nic dziwnego! Bogaty świat zabawek bezustannie kusi nowymi modelami, a przyjemności nigdy zbyt wiele. I choć dyskretne przechowywanie gadżetów erotycznych, gdy ma się ich kilka, jest całkiem proste i pozwala na kreatywność, to jako posiadaczka kilkuset akcesoriów wiem, że od przybytku czasem może rozboleć głowa.

Jak więc zarządzać większą kolekcją?

1. ORGANIZACJA

W przypadku dużej liczby gadżetów erotycznych bardzo ważna jest odpowiednia organizacja, zwłaszcza, jeśli Twoja ekspresja seksualna obejmuje też różne kinki i rodzaje zabawek. Najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie kilku ulubionych, często używanych gadżetów „pod ręką”, w łatwo dostępnym miejscu (np. w szafce nocnej), a podzielenie pozostałych na podgrupy, np. akcesoria BDSM, dilda, gadżety o wartości sentymentalnej (hej, też takie mam!) etc.

2. METODY PRZECHOWYWANIA

Jeżeli zaproponowany przeze mnie podział Ci odpowiada, zainwestuj w osobne pudełka na każdą z grup akcesoriów. W sklepach z artykułami dla domu znajdziesz płaskie pudła, które możesz wsunąć pod łóżko, czy takie, które dopasujesz do rozmiaru półek wewnątrz szafy lub komody. Rozważ też zainwestowanie w organizer na buty, który powiesisz po wewnętrznej stronie drzwi lub na drążku na wieszaki.

gadzety erotyczne, przechowywanie

Innym rozwiązaniem jest zagospodarowanie nieużywanej walizki lub torby podróżnej, najlepiej zamykanej na kłódkę lub zamek z kodem. Pomocne może okazać się wyposażenie jej w mniejsze organizery, które ułatwią sortowanie zabawek.

Kiedy kolekcja jest na tyle duża, że wymaga osobnej komody, znajdź taką, której szuflady zamykają się na klucz. Świetnym patentem są szafki na dokumenty.

3. „CZYSZCZENIE MAGAZYNÓW”

Przy dużej liczbie gadżetów naprawdę warto od czasu do czasu przeprowadzić czystki w kolekcji, zwłaszcza, jeśli zauważysz, że wiele zabawek leży nieużywanych miesiącami. W tej sytuacji przyda się odrobina twardej miłości w stylu Marie Kondo i sprawdzenie, które z akcesoriów nadal „spark joy”, które wciąż są sprawne, a które przestały działać.

Nieużywane, zepsute wibratory z powodzeniem możesz wrzucić do kontenera na elektrośmieci. Jeśli wciąż są objęte gwarancją (w przypadku większości standardem jest rok, rzadziej 2 lata lub więcej), skontaktuj się z producentem. Niektóre marki po upływie okresu gwarancyjnego oferują spore zniżki na zakup nowych akcesoriów.

gadzety erotyczne, przechowywanie

Gadżety, które wciąż są sprawne, ale nie przynoszą Ci radości i są wykonane z nieporowatych, poddających się całkowitej sanityzacji materiałów (silikon, plastik ABS, szkło, porcelana, stal nierdzewna), możesz spróbować puścić dalej w obieg – oddać komuś lub odsprzedać, zaznaczając przy tym, że jest to produkt używany. Tym samym nie tylko zapewnisz zabawce „drugie życie”, ale też zrobisz miejsce na nowe akcesoria erotyczne.

Nie zapomnij też o alternatywnych zastosowaniach dla gadżetów erotycznych.

CZY GADŻETY EROTYCZNE MOGĄ SIĘ STYKAĆ?

Często spotykam się z ostrzeżeniem, aby nie umieszczać kilku silikonowych zabawek razem, bo dotykając się, wejdą w reakcję chemiczną. Jest to bzdura. Zabawki wykonane z nieporowatego, bezpiecznego dla ciała silikonu z powodzeniem mogą być przechowywane w jednym miejscu i nic im się nie stanie.

Co innego gadżety zrobione z porowatych materiałów – gumowe, żelowe, z TPR czy PVC – lub mieszanek, takich jak silicagel. One pod żadnym pozorem nie powinny dotykać się podczas przechowywania, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że wejdą w reakcję chemiczną i zleją się w potencjalnie toksyczną masę. Najlepiej zresztą nie sięgać po akcesoria z tych materiałów – są trudniejsze w konserwacji (co zwiększa ryzyko infekcji), przy dłuższej ekspozycji potencjalnie rakotwórcze, a ich żywotność jest znacznie krótsza.

Przeczytaj, jak wydłużyć życie wibratora!

GADŻETY EROTYCZNE NA WIDOKU

Jednym z powodów, dla których często trzymam gadżety erotyczne na widoku, jest normalizowanie ich używania. Jeżeli masz w swojej kolekcji egzemplarze, które napawają Cię dumą, a patrzenie na nie to dla Ciebie przeżycie estetyczne, wiedz, że nie musisz ukrywać zabawek przed całym światem. Wyeksponuj zabawki na honorowym miejscu – ustaw je na półkach, umieść w stojaku na wino lub przyprawy. Nie zapomnij jednak o umyciu gadżetów przed użyciem – kiedy nie są niczym osłonięte, może osiadać na nich kurz i inne zanieczyszczenia.

Istnieje też rozwiązanie „pomiędzy” – sięganie po akcesoria, które nie wyglądają jak klasyczne gadżety erotyczne. Mam tu na myśl wibrujące kaczuszki, szminki czy wibratory ukryte w naszyjniku.

gadzety erotyczne, przechowywanie

PRZECHOWYWANIE GADŻETÓW EROTYCZNYCH: PODSUMOWANIE

Jak widzisz, nie ma jednego słusznego wzorca na przechowywanie gadżetów erotycznych. Najważniejsze to zdecydować się na takie rozwiązania, dzięki któremu zabawki będą trudno dostępne dla niepożądanych rąk i ciekawskich oczu (lub pyszczków!), a jednocześnie łatwe do znalezienia dla Ciebie.

Czasem najprostsze patenty okazują się najlepsze. W końcu nic tak skutecznie nie odbiera ochoty na igraszki, jak konieczność przekopania całej szuflady czy szafy i wywalenie jej zawartości na środek pokoju w poszukiwaniu ukochanego wibratora...

PROSEKSUALNA

ZDJĘCIA:
Thongria
Ikea
NaughtyAlesha.com
WebePartners
Unsplash

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone