sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

Wibrator czy pulsator? Który wybrać?

Wiele osób wie, czego mogą się spodziewać, kiedy do ich arsenału przyjemności dołącza wibrator wielofunkcyjny. Kiedy jednak stykają się z „pulsatorem” sprawa nie jest już taka oczywista. Dziś pomożemy Ci zrozumieć podobieństwa i różnice między wibratorem a pulsatorem.

Wibrator czy pulsator

Klasyczne wibratory towarzyszą nam od dziesięcioleci. Nie są więc niczym nowym w porównaniu do pulsatorów, które dzięki marce Fun Factory podbiły rynek w 2012 roku.

Początkowo pulsatorom towarzyszyło niezrozumienie i przekonanie, że będą łączyły mechanizm wibrujący i pulsujący, charakterystyczny dla niektórych wibratorów-rabbitów z trzonem delikatnie poruszającym się w górę i w dół. Kiedy okazało się, że mechanizm jest zupełnie inny, wiele osób je pokochało, a część była obojętna, jeśli nie rozczarowana. Pulsatory oferowały całkowicie nowy rodzaj doznań, przypominający działaniem maszyny do seksu, ale w mikroskali.

Zastanawiasz się, który gadżet wybrać? Oto różnice między wibratorami a pulsatorami:

WIBRATOR A PULSATOR: MECHANIZM

Pierwsza różnica między wibratorem a pulsatorem jest oczywista: wibratory wibrują, a pulsatory – pulsują. Odpowiada za to mechanizm działania, czyli wnętrze. Wibrator wyposażony jest w poruszający się obrotowo motorek połączony z ciężarkiem. W zależności od mocy i rodzaju użytego silnika, odczuwalne wibracje mogą być płytkie lub głębokie, szybkie lub powolne.

Wibrator Lelo Mia 2

W przypadku pulsatorów mechanizm wewnętrzny jest nieco inny. Jego działanie opiera się na magnesach, które odpychając się, wprawiają gadżet w ruch wahadłowy. Ze względu na obecność magnesów pulsatory nie powinny być używane przez osoby posiadające rozrusznik serca. Ponieważ magnesy w pulsatorach potrzebują miejsca, by wprawić zabawkę w ruch, dodanie do trzonu wibracji jest aktualnie niemożliwe.

Pulsator Stronic G

WIBRATOR A PULSATOR: DZIAŁANIE

Pulsator swoim kształtem może przypominać niektóre wibratory, ale zdecydowanie inaczej oddziałuje na ciało. Pulsator porusza się w przód i w tył, pocierając wnętrze pochwy lub anusa, co może przypominać seks penetracyjny. Choć przy niższych poziomach pulsacji to doznanie rzeczywiście jest realistyczne, jesteśmy przekonani, że niewiele osób jest w stanie wydobyć ze swoich bioder taką moc i prędkość, jaką pulsatory prezentują na wyższych rejestrach. Poza tym żadne ciało nie ma żebrowań czy wygięć zapewniających dodatkową stymulację!

Pulsator Stronic Drei
KINKY PORADA:
Spróbuj zabaw pulsatorem bez użycia rąk – zarówno podczas soloseksu, jak i zabaw w towarzystwie. Jeżeli masz pochwę, możesz wykorzystać pulsator do podwójnej penetracji, umieszczając go w pochwie. Kiedy połączysz stosowanie pulsatora z penetracją anusa penisem lub innym przeznaczonym do tego celu gadżetem, czekają Cię nieziemskie doznania!
Pamiętaj, że większość pulsatorów nie nadaje się do zabaw analnych! Wyjątkiem są tu pulsatory Stronic 2 i Stronic 3, wyposażone w szerokie podstawy uniemożliwiające wchłonięcie gadżetu przez odbyt.

W przeciwieństwie do pulsatorów, wibratory mogą mieć różne kształty i przeznaczenia, bo wielkość mechanizmu wibrującego można dopasować zarówno do małego wibratora-pocisku, jak i dużego i mocnego masażera typu wand. Z powodzeniem można je wyposażać nawet w 2 lub 3 motorki, które podkręcają moc zabawki do maksimum.

Wibrator Moon Vibe

Co łączy wibratory i pulsatory to spora liczba zaprogramowanych trybów stymulacji. Podobnie, jak w przypadku wielu wibratorów, z pulsatorami możesz przebierać w różnych rytmach i poziomach intensywności, aby znaleźć te, które najbardziej Ci odpowiadają.

WIBRATOR A PULSATOR: KTÓRY WYBRAĆ?

W Kinky Winky chcemy pomagać Ci w podejmowaniu decyzji dotyczących inwestowania we własną przyjemność i dążymy do tego, aby każdy zakup sprawiał Ci radość. Jeżeli zastanawiasz się między zakupem pulsatora a wibratora, rozważ następujące kwestie:

  • Preferowany rodzaj stymulacji. Osoby, które wybierają stymulację zewnętrzną: łechtaczkową, sutkową, perineum, zewnętrzna część anusa, powinny sięgnąć po wibrator. Pulsatory najlepiej sprawdzają się jako akcesoria penetracyjne. Natomiast osoby, które lubią realistyczny ruch frykcyjny i chcą go doświadczać jak najczęściej, zdecydowanie skorzystają na zakupie pulsatora!
  • Wielofunkcyjność. Jeżeli poszukujesz gadżetu, który wprawi w drżenie Twoje strefy erogenne, ale też rozmasuje plecy, a Twojemu żółwiowi ulży w zaparciach, wybierz wibrator. Co mają wibratory do żółwi? Przeczytasz w naszym artykule o alternatywnych zastosowaniach dla gadżetów erotycznych.
  • Rozmiar. Wspominaliśmy wcześniej, że wibratory mają różne kształty, rozmiary i przeznaczenia. Pulsatory to dość duże gadżety, z których najmniejsze mają ok. 20 cm długości i do 4,2 cm średnicy, oferują więc maksymalne wypełnienie. Wolisz coś cieńszego? Wypróbuj wibrator BGee!
  • Materiał. Pulsatory oferują charakterystyczną dla gadżetów Fun Factory realistyczną twardość „członka we wzwodzie” i wykonane są z wysokiej klasy silikonu. Nie masz więc możliwości przebierania w materiałach i twardościach, jak w przypadku wibratorów.
  • Technologia. Jeśli chcesz używać gadżetu do seksu na odległość i sterować nim przy pomocy aplikacji lub pilota, pulsator Ci tego nie umożliwi. Mamy jednak w ofercie sporo wibratorów, które można obsługiwać w ten sposób (np. Lush 2.0 marki Lovense).
  • Koszt. Specjalistyczny mechanizm wewnętrzny ma swoje odzwierciedlenie w cenie pulsatora. Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie chcesz/nie możesz pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkuset złotych, w Kinky Winky znajdziesz spory wybór wibratorów za mniej niż 100 złotych! (nad listą produktów znajdziesz filtr do sortowania gadżetów z uwzględnieniem przedziału cenowego).

Niezależnie, czy ostatecznie wybierzesz wibrator czy pulsator (chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć w swoim arsenale obydwa gadżety – na różne i te same okazje), pamiętaj, że gadżety to świetne urozmaicenie zdrowego, radosnego życia seksualnego, a z nimi intensywne orgazmy są na wyciągnięcie ręki. Dosłownie!

ZDJĘCIA:
Proseksualna
G'rls Room (Maciej Kaniuk)
Fun Factory

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone