sex shop, wibrator, dildo, wibratory dla kobiet
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop

Wibrator czy pulsator? Który wybrać?

Wiele osób wie, czego mogą się spodziewać, kiedy do ich arsenału przyjemności dołącza wibrator. Kiedy jednak stykają się z „pulsatorem” sprawa nie jest już taka oczywista. Dziś pomożemy Ci zrozumieć podobieństwa i różnice między wibratorem a pulsatorem.

Wibrator czy pulsator

Klasyczne wibratory towarzyszą nam od dziesięcioleci. Nie są więc niczym nowym w porównaniu do pulsatorów, które dzięki marce Fun Factory podbiły rynek w 2012 roku.

Początkowo pulsatorom towarzyszyło niezrozumienie i przekonanie, że będą łączyły mechanizm wibrujący i pulsujący, charakterystyczny dla niektórych wibratorów-rabbitów z trzonem delikatnie poruszającym się w górę i w dół. Kiedy okazało się, że mechanizm jest zupełnie inny, wiele osób je pokochało, a część była obojętna, jeśli nie rozczarowana. Pulsatory oferowały całkowicie nowy rodzaj doznań, przypominający działaniem maszyny do seksu, ale w mikroskali.

Zastanawiasz się, który gadżet wybrać? Oto różnice między wibratorami a pulsatorami:

WIBRATOR A PULSATOR: MECHANIZM

Pierwsza różnica między wibratorem a pulsatorem jest oczywista: wibratory wibrują, a pulsatory – pulsują. Odpowiada za to mechanizm działania, czyli wnętrze. Wibrator wyposażony jest w poruszający się obrotowo motorek połączony z ciężarkiem. W zależności od mocy i rodzaju użytego silnika, odczuwalne wibracje mogą być płytkie lub głębokie, szybkie lub powolne.

Wibrator Lelo Mia 2

W przypadku pulsatorów mechanizm wewnętrzny jest nieco inny. Jego działanie opiera się na magnesach, które odpychając się, wprawiają gadżet w ruch wahadłowy. Ze względu na obecność magnesów pulsatory nie powinny być używane przez osoby posiadające rozrusznik serca. Ponieważ magnesy w pulsatorach potrzebują miejsca, by wprawić zabawkę w ruch, dodanie do trzonu wibracji jest aktualnie niemożliwe.

Pulsator Stronic G

WIBRATOR A PULSATOR: DZIAŁANIE

Pulsator swoim kształtem może przypominać niektóre wibratory, ale zdecydowanie inaczej oddziałuje na ciało. Pulsator porusza się w przód i w tył, pocierając wnętrze pochwy lub anusa, co może przypominać seks penetracyjny. Choć przy niższych poziomach pulsacji to doznanie rzeczywiście jest realistyczne, jesteśmy przekonani, że niewiele osób jest w stanie wydobyć ze swoich bioder taką moc i prędkość, jaką pulsatory prezentują na wyższych rejestrach. Poza tym żadne ciało nie ma żebrowań czy wygięć zapewniających dodatkową stymulację!

Pulsator Stronic Drei
KINKY PORADA:
Spróbuj zabaw pulsatorem bez użycia rąk – zarówno podczas soloseksu, jak i zabaw w towarzystwie. Jeżeli masz pochwę, możesz wykorzystać pulsator do podwójnej penetracji, umieszczając go w pochwie. Kiedy połączysz stosowanie pulsatora z penetracją anusa penisem lub innym przeznaczonym do tego celu gadżetem, czekają Cię nieziemskie doznania!
Pamiętaj, że większość pulsatorów nie nadaje się do zabaw analnych! Wyjątkiem są tu pulsatory Stronic 2 i Stronic 3, wyposażone w szerokie podstawy uniemożliwiające wchłonięcie gadżetu przez odbyt.

W przeciwieństwie do pulsatorów, wibratory mogą mieć różne kształty i przeznaczenia, bo wielkość mechanizmu wibrującego można dopasować zarówno do małego wibratora-pocisku, jak i dużego i mocnego masażera typu wand. Z powodzeniem można je wyposażać nawet w 2 lub 3 motorki, które podkręcają moc zabawki do maksimum.

Wibrator Moon Vibe

Co łączy wibratory i pulsatory to spora liczba zaprogramowanych trybów stymulacji. Podobnie, jak w przypadku wielu wibratorów, z pulsatorami możesz przebierać w różnych rytmach i poziomach intensywności, aby znaleźć te, które najbardziej Ci odpowiadają.

WIBRATOR A PULSATOR: KTÓRY WYBRAĆ?

W Kinky Winky chcemy pomagać Ci w podejmowaniu decyzji dotyczących inwestowania we własną przyjemność i dążymy do tego, aby każdy zakup sprawiał Ci radość. Jeżeli zastanawiasz się między zakupem pulsatora a wibratora, rozważ następujące kwestie:

  • Preferowany rodzaj stymulacji. Osoby, które wybierają stymulację zewnętrzną: łechtaczkową, sutkową, perineum, zewnętrzna część anusa, powinny sięgnąć po wibrator. Pulsatory najlepiej sprawdzają się jako akcesoria penetracyjne. Natomiast osoby, które lubią realistyczny ruch frykcyjny i chcą go doświadczać jak najczęściej, zdecydowanie skorzystają na zakupie pulsatora!
  • Wielofunkcyjność. Jeżeli poszukujesz gadżetu, który wprawi w drżenie Twoje strefy erogenne, ale też rozmasuje plecy, a Twojemu żółwiowi ulży w zaparciach, wybierz wibrator. Co mają wibratory do żółwi? Przeczytasz w naszym artykule o alternatywnych zastosowaniach dla gadżetów erotycznych.
  • Rozmiar. Wspominaliśmy wcześniej, że wibratory mają różne kształty, rozmiary i przeznaczenia. Pulsatory to dość duże gadżety, z których najmniejsze mają ok. 20 cm długości i do 4,2 cm średnicy, oferują więc maksymalne wypełnienie. Wolisz coś cieńszego? Wypróbuj wibrator BGee!
  • Materiał. Pulsatory oferują charakterystyczną dla gadżetów Fun Factory realistyczną twardość „członka we wzwodzie” i wykonane są z wysokiej klasy silikonu. Nie masz więc możliwości przebierania w materiałach i twardościach, jak w przypadku wibratorów.
  • Technologia. Jeśli chcesz używać gadżetu do seksu na odległość i sterować nim przy pomocy aplikacji lub pilota, pulsator Ci tego nie umożliwi. Mamy jednak w ofercie sporo wibratorów, które można obsługiwać w ten sposób (np. Lush 2.0 marki Lovense).
  • Koszt. Specjalistyczny mechanizm wewnętrzny ma swoje odzwierciedlenie w cenie pulsatora. Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie chcesz/nie możesz pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkuset złotych, w Kinky Winky znajdziesz spory wybór wibratorów za mniej niż 100 złotych! (nad listą produktów znajdziesz filtr do sortowania gadżetów z uwzględnieniem przedziału cenowego).

Niezależnie, czy ostatecznie wybierzesz wibrator czy pulsator (chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć w swoim arsenale obydwa gadżety – na różne i te same okazje), pamiętaj, że gadżety to świetne urozmaicenie zdrowego, radosnego życia seksualnego, a z nimi intensywne orgazmy są na wyciągnięcie ręki. Dosłownie!

ZDJĘCIA:
Proseksualna
G'rls Room (Maciej Kaniuk)
Fun Factory

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone