sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 0)

Waginalne kulki gejszy – najprzyjemniejsze ćwiczenia na świecie

Teneo to nowoczesna wersja waginalnych kulek gejszy, czyli znanego od wieków urządzenia pomagającego w ćwiczeniu mięśni Kegla. Ogólnie rzecz biorąc pomysł polega na umieszczeniu małej, cięższej kulki w większej sferze, tak by po wsunięciu ich do pochwy delikatne drgania stymulowały do pracy mięśnie dna miednicy. Dzięki tym ćwiczeniom możemy zwiększyć intensywność naszych doznań seksualnych, ale także zapobiec problemom związanym z osłabieniem mięśni Kegla, takimi jak nietrzymanie moczu.

kulki gejszy, kulka waginalna, smartballs

Teneo są drugim podejściem Fun Factory do tematu kulek. Ich poprzedniczki, oryginalne Smartballs, ciszyły się dobrymi opiniami. Dlatego Fun Factory postanowiło jeszcze je ulepszyć, zmieniając materiał oraz wykończenie, a także wprowadzając wersję z pojedynczą kulką gejszy.

Kulki gejszy przeznaczone są do noszenia podczas wykonywania różnych czynności. Można z nimi biegać, maszerować czy tańczyć. Nie ma obaw, że osoby postronne usłyszą grzechotanie.

BEZPIECZNE MATERIAŁY

Produkt wykonany jest z elastomedu obleczonego wysokiej klasy silikonem o matowym wykończeniu. Są to materiały bezpieczne dla delikatnego nabłonka narządów płciowych oraz łatwe w dezynfekcji. Zarówno silikon jak i twardy plastik nie posiadają porów, w których mogłyby namnażać się bakterie. Użycie tego materiału okazało się szczególnie trafną decyzją, jeśli chodzi o pętelkę do wyjmowania kulek. W przeciwieństwie do materiałowego sznurka nie będzie ona gromadzić bakterii czy żółknąć (Uwaga: ta krytyka nie dotyczy kulek Lelo Luna – u nich sznureczek wykonany jest z nylonu, który również nie przyjaźni się z bakteriami).

kulki gejszy, kulka waginalna, smartballs

Nim zapoznałam się z kuleczką Uno, miałam obawy czy silikon nie będzie zbyt rozciągliwy. Jedna z recenzentek narzekała nawet, że jej egzemplarz urwał się podczas używania. Fun Factory musiało jednakże chyba po cichu wzmocnić pętelkę, gdyż moja trzyma się mocno. Nie ma też obaw o to, że naciągnięty sznureczek wymsknie się nam z palców i uderzy nas – z moich obserwacji wynika, że nie rozciąga się on na tyle, by zrobić nam w ten sposób krzywdę.

kulki gejszy, kulka waginalna, smartballs

WYKOŃCZENIE KULEK GEJSZY

Teneo wyróżniają się teksturą na tle konkurencyjnych produktów tego typu. W przeciwieństwie do reszty mają liczne wyżłobienia i uwypuklenia, których celem jest stymulowanie mięśni pochwy do intensywniejszej pracy. U osób bardziej wrażliwych taka budowa kulki może nieco utrudnić jej umieszczanie i wyjmowanie, dlatego tym polecam kulki innej firmy: Lelo Luna. Reszcie powinno wystarczyć posmarowanie Teneo nawilżaczem na bazie wody.

Ciekawym rozwiązaniem, z którym nie spotkałam się nigdzie indziej, jest wgłębienie znajdujące się u dołu kulki. Dając naszemu palcu punkt zaczepu, pomaga ono we wprowadzeniu kulki do pochwy.

kulki gejszy, kulka waginalna, smartballs

HIGIENA I PRZECHOWYWANIE

Do wyczyszczenia kulek Teneo wystarczy woda z mydłem. W razie potrzeby można je także sparzyć wrzątkiem lub przetrzeć wysokoprocentowym alkoholem (trzeba go potem dokładnie spłukać).

Kulki nie mają specjalnych wymagań odnośnie przechowywania. Moim zdaniem najlepiej trzymać je w materiałowym woreczku (niestety Fun Factory nie ma zwyczaju ich dołączania).

kulki gejszy, kulka waginalna, smartballs

UNO CZY DUO?

Fun Factory zaleca pojedynczą kulkę kobietom, które nie mają doświadczenia z ćwiczeniami mięśni Kegla jak i tym, które cierpią na dolegliwości związane z obniżeniem narządów miednicy mniejszej. Ja dodatkowo poleciłabym Uno także osobom, których pochwa jest krótka lub mało rozciągliwa w stanie spoczynku. Kulki gejszy mają być przede wszystkim wygodne, by chciało nam się z nich regularnie korzystać – wtedy będą skuteczne.

kulki gejszy, kulka waginalna, smartballs

Kobiety, które już mają kontrolę nad mięśniami Kegla, co można łatwo sprawdzić obkurczając je na wprowadzonym do pochwy palcu, mogą spróbować kulek podwójnych. Są one nie tylko dwukrotnie dłuższe (pół Duo jest tej samej wielkości co Uno), ale także dwukrotnie cięższe.

kulki gejszy, kulka waginalna, smartballs

ZALETY UŻYTKOWANIA

Kulki waginalne mają tą zaletę, że ćwiczą mięśnie Kegla za nas. Wystarczy pozostawać w ruchu po ich założeniu. Można chodzić, biegać, tańczyć czy robić porządki. W ciągu testów spróbowałam wszystkich tych opcji. Najbardziej podobał mi się taniec, gdyż mogłam wtedy najefektowniej wprawić wewnętrzną kuleczkę w ruch. Nawet pojedyncza kula powinna utrzymać się w miejscu bez problemu. Osobiście nie doświadczyłam wypadania nawet przy kucaniu – by usunąć kulkę musiałam pociągnąć za ogonek lub celowo wypchnąć ją siłą mięśni.

W celu podniesienia kondycji waginy Fun Factory zaleca noszenie mniejszej kulki przez pięć godzin w tygodniu, przez okres czterech tygodni. Tak jak przy każdym innym ćwiczeniu ważna jest zatem systematyczność.

kulki gejszy, kulka waginalna, smartballs

Po miesiącu noszenia kulki Uno rzeczywiście zauważyłam lepszą kontrolę nad mięśniami dna macicy. Jestem w stanie mocniej zacisnąć mięśnie na palcu – niestety nie było mi dane zmierzyć tego efektu profesjonalną aparaturą. Zaobserwowałam lekkie wzmocnienie doznań podczas orgazmu.

Kulka waginalna pomogła mi nie tylko przez swoje działanie, ale także zwróciła moją uwagę na moją pochwę. Wprawdzie, gdy nie poruszałam się, ledwie czułam jej obecność. Natomiast podczas marszu czy tańca delikatne grzechotanie (które „słyszałam” jedynie przez zakończenia nerwowe) przypominało mi, że warto by zrobić kilka skurczów.

kulki gejszy, kulka waginalna, smartballs

PODSUMOWANIE

Kulka waginalna Teneo Uno to bardzo doby wybór dla kobiet, które jeszcze nie korzystały z urządzeń do ćwiczenia mięśni Kegla, jak i preferujących mniejsze rozmiary. Świetnie nadaje się dla tych, które chcą rozpocząć systematyczny trening mięśni dna miednicy, ale ciągle zapominają o robieniu kilku serii skurczów w ciągu dnia. Atrakcyjny wygląd kulek i łatwość użytkowania z pewnością pomogą w trzymaniu się wyznaczonego planu.

Wrażliwcom doradziłabym natomiast kulki gejszy Lelo Luna. Ich tekstura jest o wiele delikatniejsza, dzięki czemu są łatwiejsze do wprowadzania. Luna też posiada dwie wersje, ale nie kulki gejszy podwójne i pojedyncze, tylko mniejszą (Luna Mini) i większą (Luna). Przy czym konstrukcja Luny pozwala na noszenie jednej lub dwóch kulek. Na dodatek w skład każdego zestawu wchodzą kulki o dwóch różnych ciężarach, więc opcji jest wiele.

WILD ORCHID

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone