sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

Najczęściej zadawane pytania o kulki gejszy

Podwójne i pojedyncze kulki gejszy zyskują coraz większą popularność wśród kobiet. I bardzo dobrze. Niestety wraz z ich rosnącą sławą kulki obrosły w wiele mitów, niedopowiedzeń i błędnych informacji. By rozwiać część z nich prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące używania kulek gejszy.

Jak długo powinnam stosować kulki gejszy?

Sekret dobroczynnego działania kulek gejszy na mięśnie dna miednicy tkwi w regularności ćwiczeń. Nie przesadzaj z ich długością, wszak wagina jest delikatną częścią ciała. Pamiętaj, że nawet najlepszej jakości kulki są ciałem obcym. Zbyt długie noszenie może poskutkować wysuszeniem błony śluzowej, bólem i problemami z wyciągnięciem gadżetu.

Zaczynaj od 15 minut ćwiczeń. Później przeciętna sesja może trwać ok. 30-45 minut, zaś maksymalny czas używania kulek to 2 godziny (choć są osoby ćwiczące dłużej bez powikłań). Najważniejsza jest systematyczność i zdrowy rozsądek. Doradzamy codzienne ćwiczenia i stopniowe wydłużanie czasu noszenia kulek.

mięśnie Kegla

Kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów ćwiczeń?

Pierwsze dobroczynne efekty ich stosowania powinnaś dostrzec po ok. 6-8 tygodniach regularnych ćwiczeń.

W małym badaniu pilotażowym, przeprowadzonym przez firmę Fun Factory, podczas którego kobiety używały kulek waginalnych 30 minut dziennie przez okres 12 tygodni, wszystkie uczestniczki deklarowały zniknięcie objawów inkontynencji (nietrzymania moczu) lub znaczącą poprawę.

W jakich sytuacjach mogę ćwiczyć z kulkami?

Sekretem działania kulek jest ruch. Najlepsze efekty wzmacniające uzyskasz stosując kulki gejszy podczas zwykłych, codziennych czynności, takich jak wchodzenie po schodach, krzątanie się po domu, bieganie, fitness. Sięgnięcie po kulki możesz potraktować jako wspaniały pretekst do tego, by „ruszyć z domu tyłek” i pójść się na długi, bardzo miły spacer :)

jak ćwiczyć z kulkami

Im więcej się ruszasz, a wraz z Tobą kuleczki umieszczone wewnątrz kulek gejszy, tym większa skuteczność treningu. Czas spędzony przed biurkiem nie jest jednak czasem straconym. Siedząc na krześle poruszaj biodrami na boki lub tył-przód. Możesz również samodzielnie zaciskać ścianki pochwy na kulce.

jak ćwiczyć z kulkami

Jak sprawdzić jaka średnica kulki będzie dla mnie dobra?

Z pomocą przychodzi stara, dobra... matematyka. Zdecydowana większość producentów podaje średnicę kulki. W przypadku Teneo Uno firmy Fun Factory wynosi ona 36 mm. Zatem obwód będzie liczył 113 mm. Wynik uzyskasz ze wzoru 2PIr, który oczywiście pamiętasz z podstawówki, prawda?

Następnie tak otrzymany rezultat porównaj z obwodem wibratora lub dilda, którego używasz na co dzień (możesz go zmierzyć metrem krawieckim).

Szczegółowe informacje dotyczące doboru rozmiaru znajdziesz w naszym poradniku Jak wybrać kulki gejszy.

Jak aplikować kulki?

Stosowanie kulek gejszy jest proste. Ich aplikacja przypomina włożenie tamponu do pochwy. Na początku doradzamy wykonywanie czynności w pozycji leżącej lub na stojąco (z jedną nogą opartą o krzesło).

Kulek nie wolno wsadzać „na sucho”, dlatego sugerujemy użycie środka nawilżającego w postaci lubrykantu (koniecznie na bazie wody). Z ilością żelu nie należy przesadzać, gdyż zbyt duża jego ilość może doprowadzić do wyślizgiwania się kulek z pochwy.

kulki gejszy, wagina

Krótka instrukcja aplikacji:

  • rozluźnij się i weź kilka głębszych oddechów;
  • zwilż lubrykantem powierzchnię kulki (bez sznureczka), wejście do pochwy oraz jej przedsionek;
  • delikatnie wepchnij kulkę do środka, jedna po drugiej, pamiętając by sznureczek został na zewnątrz. Wejście do pochwy będzie stawiać opór podczas aplikacji kulek (tym mniejszy im słabsze mięśnie Kegla);
  • kulka ze sznureczkiem (w przypadku podwójnych kulek gejszy) powinna znajdować się za wejściem do pochwy, czyli na głębokości na jakiej zwykle aplikuje się tampon. Takie umiejscowienie umożliwi kulce oparcie się o ścianki pochwy. Włożona zbyt płytko będzie uwierać.

Małe ułatwienia w aplikacji kulek można znaleźć w produktach firmy Fun Factory. Ich Smartballsy wyposażono w ergonomiczne wgłębienie na palec (easy-in) oraz widoczne na ich powierzchni podłużne linie, zgodnie z których kierunkiem wprowadza się kulki do wnętrza pochwy.

smartballs, fun factory

Czy mogę mieć problem z wyciągnięciem kulek?

Nie obawiaj się, że kulka waginalna zostanie wewnątrz pochwy. Po zakończeniu ćwiczeń kulki wyciągniesz za pomocą specjalnego sznureczka. Jest on wykonany z wytrzymałego silikonu. Jeżeli napotkasz problemy z wyciągnięciem to nie panikuj i nie rób niczego na siłę. Zrelaksuj się, kucnij, zrób kilka kroków, zaaplikuj dodatkową porcję lubrykantu. Powinno pomóc.

Czy noszenie kulek jest przyjemne?

W dłuższej perspektywie kulki pomagają lepiej „poczuć” własne ciało i ułatwić nabranie ochoty na seks. Ich noszenie może być przyjemne, ale pamiętajmy, że zaprojektowano je przede wszystkim z myślą o ćwiczeniu pochwy, nie zaś o jej stymulowaniu (do tego polecamy wibratory lub dilda). Oczekiwanie od kulek, że przyprawią nas o spazm rozkoszy zapewne poskutkuje niepotrzebnym zawodem. Podsumowując: ćwiczenia z kulkami mogą delikatnie stymulować, ale wcale nie muszą.

Co powinnam odczuwać po włożeniu kulek?

Jak to co? Radość z rozpoczęcia ćwiczeń! A teraz już zupełnie serio :)

Początkowe uczucia związane z obecnością kulek w pochwie mogą wydawać się nieco „dziwne” lub „zabawne”. Po pewnym czasie mięśnie waginy otulą kulkę, dzięki czemu gadżet stanie się mniej wyczuwalny.

Czego zaś nie powinnam odczuwać?

Do wrażeń niepożądanych zaliczamy ból i uczucie dyskomfortu. W takim wypadku należy zaprzestać korzystania z kulek wywołujących takie odczucia (może tu pomóc zmiana na inny model).

Czy muszę odczuwać wibracje kulek, by ćwiczenia były skuteczne?

Kwestia odczuwania wibracji to sprawa bardzo indywidualna. Wiele zależy od budowy ciała, stopnia unerwienia pochwy, wykonywanych w trakcie ćwiczeń czynności. Jedne kobiety czują wyraźnie pracę kulek, inne zaś ledwo ją zauważają.

Powinno się czuć obecność kulki wewnątrz ciała, ale samych drgań nie trzeba już odczuwać. Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze, głębsze rejony pochwy są słabiej unerwione. Po drugie, wibracje kulek mają charakter delikatnych mikrodrgań.

Do prawidłowego działania kulka musi opierać się stabilnie o ścianki pochwy. Najważniejsze, by nie przemieszczała się w jej wnętrzu (a tak może być w przypadku zbyt małych kulek).

Podsumowując: jeżeli kulki nie wypadają, trzymają sie w miejscu to wszystko jest w najlepszym porządku. Wibracje to wrażenia ekstra :)

Czy będzie słychać jak kulki pracują wewnątrz mojego ciała?

Na forach internetowych można się spotkać z doniesieniami o kulkach, które głośną pracą zdradzają swoją obecność osobom postronnym. Podczas noszenia rzeczywiście można mieć wrażenie, iż kulkę słychać. Ale jest to tylko wrażenie. Kulki podczas pracy drgają. Drgania te mogą przenosić się na kości miednicy, a stamtąd na resztę szkieletu. W efekcie może się nam wydawać, że kulka wydaje dźwięki.

Istnieją tanie modele kulek, które potrafią być ponoć bardzo głośne, ale z naszych informacji nie są one dostępne na krajowym rynku.

kulki waginalne

Czy mogę używać kulek podczas miesiączki?

Nie poleca się ćwiczeń podczas miesiączki, dlatego w tym okresie sugerujemy tymczasowe odstawienie kulek. Również w przypadku pojawienia się infekcji do czasu jej usunięcia należy bezwzględnie zaprzestać ćwiczeń.

A w czasie ciąży?

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony producenci kulek zalecają zaprzestanie ćwiczeń podczas ciąży. Z drugiej zaś niektóre konsultantki doradzają ich kontynuowanie w tym okresie (choć nie bezpośrednio przed samym porodem, gdyż przetrenowanie może poskutkować usztywnieniem mięśni).

Z pewnością sprawna, mocniejsza i bardziej elastyczna pochwa ułatwi rozwiązanie oraz pomoże podczas rekonwalescencji. Należy pamiętać, że po kulki ponownie możemy sięgnąć dopiero po zagojeniu się ewentualnych ran powstałych w czasie porodu.

Jeżeli masz wątpliwości czy możesz używać kulek to na wszelki wypadek doradzamy odbycie konsultacji z Twoim lekarzem.

Czy mogę używać kulek podczas seksu lub masturbacji?

Ależ oczywiście! Gorąco do tego zachęcamy, gdyż mogą one zapewnić nam dodatkową porcję wrażeń. Przykładowo umieszczenie kulek w pochwie, zaś wibratora w odbycie sprawi, że masturbacja będzie jeszcze przyjemniejsza za sprawą drgań przenoszonych z wibratora na kulki.

sex i kulki

Czy kulki gejszy mogą byś stosowane przez dziewice?

Błona dziewicza w zależności od kobiety może się znacząco różnić. Czasem zasłania prawie całe wejście, czasem jest to kawałek nabłonka dookoła wejścia, nieprzeszkadzający w niczym. Stąd u niekórych kobiet błona może zostać do późnej dorosłości, u innych zrywa się w młodym wieku przez użycie tamponu, bez szkody dla jej zdrowia. Kulki waginalne, jako, że są dość szerokie, mogą stanowić problem, jeśli kobieta nie chce uszkodzić błony. Warto skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem, który może sprawdzić czy błona jest elastyczna, a otwór w niej na tyle szeroki, żeby korzystać z kulek.

Jak dbać o kulki gejszy?

Należy je myć zarówno przed, jak i po użyciu. Do utrzymania w czystości wystarczy umycie ciepłą wodą z dodatkiem mydła lub roztworem do higieny intymnej. Można również zastosować dedykowany środek do czyszczenia akcesoriów erotycznych. Wybór należy do Ciebie. Po małej kąpieli kulki należy osuszyć i przechowywać w higienicznym miejscu.

higiena kulek gejszy

***

Jeżeli nie widzisz odpowiedzi na Twoje pytanie to napisz do nas.

***

Polecamy również lekturę naszego poradnika Jak wybrać kulki gejszy, w którym w 3 prostych krokach tłumaczymy jak dobrać odpowiednie kulki waginalne.

kulki gejszy, poradnik

***

Aha. O mało byśmy zapomnieli! Jeżeli chcesz sobie sprawić parę nowych, ładnych, wysokiej jakości kulek to ich pełną ofertę znajdziesz w dziale... kulki gejszy :)

kulki gejszy, sklep

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone