sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 0)

3. Dni Różnorodności Kobiet DZIEW/CZYNY

DZIEW/CZYNY są dla wszystkich, łączymy starszych i młodszych, chłopaków i dziewczyny, każda osoba bez względu na stopień sprawności, światopogląd, przynależność etniczną, narodowość, tożsamość płciową czy orientację psychoseksualną jest u nas mile widziana.

Na matronkę tegorocznej edycji wybrałyśmy Zofię Nałkowską. Na rok 2014 przypada 130 rocznica jej urodzin i 60 rocznica jej śmierci. Nałkowska była wielką pisarką, ale także działaczką społeczną, sprzeciwiała się nierównościom, uprzedzeniom, była wielką miłośniczką zwierząt. Wokół postaci Nałkowskiej, jej zainteresowań i przekonań, oscylować będzie tematyka wydarzeń projektu.

Współpraca, aktywność, feminizm, różnorodność, równość płci - to nasze wartości.

DZIEW/CZYNY odbędą się 13, 14 i 15 czerwca w Białymstoku.

W ramach DZIEW/CZYNÓW odbędą się:

  • panele dyskusyjne dotyczące feminizmu i animal studies,
  • panel z biografką Zofii Nałkowskiej – Hanną Kirchner,
  • warsztaty genderowe, warsztaty z empatii wobec zwierząt, warsztaty literackie,
  • działania integracyjne takie jak piknik i impreza,
  • grę miejską dla psów, pokaz filmu,
  • działania ingerujące w przestrzeń miasta – interaktywną wystawę cytatów Nałkowskiej, mural, parateatralne wydarzenie prezentujące postaci kobiet matronujących białostockim ulicom.

DZIEW/CZYNY to inicjatywa oddolna. Jesteśmy grupą wolontariuszy i wolontariuszek. Od trzech lat, mimo uznania nas przez Prezydenta RP za wartościową lokalną inicjatywę godną naśladowania, nie uzyskujemy wsparcia finansowego z miejskich i wojewódzkich programów grantowych. Nie poddajemy się i szukamy pieniędzy gdzie indziej. Szukamy ich poprzez portal crowdfundingowy Polak Potrafi. Zostało nam niecałe dwa tygodnie do uzbierania 8,5 tys. złotych. Mamy zaledwie 1826 zł. Portal działa na zasadzie „wszystko albo nic”. Albo uzbieramy wnioskowaną kwotę albo nie otrzymamy ani grosza. Pieniądze wrócą do wspierających. Na Polaku czekają atrakcyjne nagrody: mieszkanka dla pszczół, szarpaki dla psów i drapaki dla kotów, ekologiczne mydło, pacynki na palce i wiele innych wspaniałości. Wszystko DIY.Dziew/czyny potrzebują waszego wsparcia w rozpuszczaniu wici i pomocy finansowej.

https://polakpotrafi.pl/projekt/dziewczyny

DZIEW/CZYNY współorganizuje Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12.

DZIEW/CZYNY

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone