sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 0)

Festiwal POMADA – 5. edycja

Kolejna wersja niezależnego festiwalu kulturalnego, otwiera się na Was i ponownie zaprasza do udziału. Już od 5 lat daje wyraz nieheteronormatywnej wrażliwości, współtworząc przestrzeń wzajemnych inspiracji intelektualnych, artystycznych i życiowych.

POMADA jest płynna i nieoczywista. Jak tożsamość. Dlatego w tym roku łącząc doświadczenia poprzednich edycji, nadano POMADZIE formułę LAB+. Będą panele i dyskusje popanelowe, które doskonale sprawdziły się rok temu. Ale będą też filmy, wspólnotowe wegejedzenie i transgresywne nocne szaleństwa. (A wszystko, jak zawsze, total DIY!)

Tematy, jakie podejmowane podczas bieżącej edycji festiwalu to to: BIZNES, HOMONORMA, MEDIA i CIAŁO. Po raz kolejny będą zadawane pytania: po co robię to, co robię? dla kogo? jak to robię? dlaczego? Odpowiedzi będą poszukiwane RAZEM. Bo POMADA to tożsamość zbiorowa, która istnieje tylko dzięki Wam.

Festiwal odbędzie się w dniach 19-22 czerwca 2014 w PaństwoMiasto oraz w Zachęcie i Resorcie.

Nasze LABoratorium to cykl paneli, składających się z krótkich (do 10 minut) wystąpień/prezentacji (także performatywnych i/lub multimedialnych) na jeden z wybranych tematów. Po każdym bloku dyskusja: prosto, szczerze, bez teoretyzowania i długich dyskusji. Czekamy na Wasze przemyślenia, refleksje, inspiracje.

Zgłoszenia tematu oraz najwyżej pięciozdaniowy opis wystąpienia prosimy wysyłać do 08.06 na adres: info@pomada.info.pl

Wstęp dla słuchaczek_y będzie wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego musicie się zarejestrować, wysyłając do dnia 15.06 maila na adres: info@pomada.info.pl (wraz z trzyzdaniowym uzasadnieniem, dlaczego chcecie wziąć udział w wydarzeniu).

Więcej na stronie: www.pomada.info.pl

festiwal pomada

HARMONOGRAM

CZWARTEK (19 czerwca)
18.00-21.00 panel BIZNES

PIĄTEK (20 czerwca)
18.00-21.00 panel HOMONORMA

SOBOTA (21 czerwca)
12:00-15.00 panel MEDIA 1: media o nas
16.00-19.00 panel MEDIA 2: my o nas

22.00 ganc POMADA! Resort, Bielańska 1, wstęp wolny

NIEDZIELA (22 czerwca)
10.30-13:00 wegańskie śniadanie
13.00-16.00 panel CIAŁO
19.00 FILMY Galeria Zachęta, pl. Małachowskiego 3

Wydarzenia nieopisane inaczej odbywają się w PaństwoMiasto, Andersa 29,
www.panstwomiasto.pl

TEMATY PANELI

BIZNES
Jak mieszkamy? Czy nasze domy są z wyboru czy z przymusu? Czy crowdfunding działa? Zarzadzanie kulturą - poziom know how w PL. Halo, czy jest tam kasa? Bojkot firm - rola oddolnego sprzeciwu na zmiany postaw korporacji. Gospodarka oparta na zasobach i modele ekonomiczne jeszcze w fazie beta.

HOMONORMA
Homo/hetero – czy potrzebna nam norma? Intersekcjonalność – gdy kilka wykluczeń spotyka się w jednym człowieku. Mniejszości w mniejszościach – jak na siebie reagujemy? Butch, femme, bear, skinny, tomboy – fetysz? rola społeczna? – po co nam etykiety? Homogetto. Mój przyjaciel jest hetero, co robić?

MEDIA 1: o nas
Jak media piszą o społeczności LGBTQ? Czy są dobre i złe media? Czy dziennikarze wpływają na politykę? Jakie tematy są tabu? Czy mamy wpływ na narrację medialną? Co wybrzmiało medialnie z postulatów Parady Równości?

MEDIA 2: my
Dlaczego dotąd w Polsce nie powstał magazyn LGBTQ głównego nurtu? Czy jest potrzebny? Papier czy internet? Aktywizm, kultura, rozrywka, czy biznes? Reklamodawcy? Alternatywa? Ciekawe przykłady z innych krajów?

CIAŁO
Stałe czy zmienne? Tworzone w dyskursie czy ubierane w szmateksie? Przedmiot czy podmiot? (Nie)sprawne czy poprawne? Szkielet w szafie czy aktor w przestrzeni? Ile kultury w naturze? Moje ciało - czyj wybór? Poznajmy się cieleśnie.

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone