sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
akcesoria erotyczne
alternatywne porno
książki erotyczne
poradnik
nagroda erotrendy
opinie, seks shop

Kubeczki menstruacyjne

| | produktów: 7
akcesoria erotyczne: higiena kubeczek menstruacyjny FunCup – mniejszy // kubeczek menstruacyjny

FunCup – mniejszy
kubeczek menstruacyjny

Ekologiczna, ekonomiczna i zdrowa alternatywa dla tamponów i podpasek.

produkt dostępny | wysyłamy w 3 dni
85 PLN
akcesoria erotyczne: higiena kubeczek menstruacyjny FunCup – większy // kubeczek menstruacyjny

FunCup – większy
kubeczek menstruacyjny

Ekologiczna, ekonomiczna i zdrowa alternatywa dla tamponów i podpasek.

produkt dostępny | wysyłamy w 3 dni
85 PLN
akcesoria erotyczne: higiena kubeczek menstruacyjny Perfect Cup – mały // kubeczek menstruacyjny

Perfect Cup – mały
kubeczek menstruacyjny

Wysokiej jakości kubeczek menstruacyjny, w przyjaznej cenie. Produkowany w Polsce ze 100% silikonu medycznego. Poznaj jego zalety.

produkt dostępny | wysyłamy w 7 dni
85 PLN
akcesoria erotyczne: higiena kubeczek menstruacyjny Perfect Cup – średni // kubeczek menstruacyjny

Perfect Cup – średni
kubeczek menstruacyjny

Wysokiej jakości kubeczek menstruacyjny, w przyjaznej cenie. Produkowany w Polsce ze 100% silikonu medycznego. Poznaj jego zalety.

produkt w magazynie | wysyłamy w 24 h
85 PLN
akcesoria erotyczne: higiena kubeczek menstruacyjny Perfect Cup – 2 rozmiary // 2 kubeczki menstruacyjne

Perfect Cup – 2 rozmiary
2 kubeczki menstruacyjne

Wysokiej jakości kubeczek menstruacyjny, w przyjaznej cenie. Produkowany w Polsce ze 100% silikonu medycznego. Poznaj jego zalety.

produkt w magazynie | wysyłamy w 24 h
105 PLN
akcesoria erotyczne: higiena kubeczek menstruacyjny FunCup – 2 rozmiary // 2 kubeczki menstruacyjne

FunCup – 2 rozmiary
2 kubeczki menstruacyjne

Ekologiczna, ekonomiczna i zdrowa alternatywa dla tamponów i podpasek.

produkt w magazynie | wysyłamy w 24 h
145 PLN
akcesoria erotyczne: higiena kubeczek menstruacyjny Intimate Care // 2 kubeczki menstruacyjne // fioletowe

Intimate Care
2 kubeczki menstruacyjne
fioletowe

Zdrowa alternatywa dla tamponów i podpasek. Produkt renomowanej, amerykańskiej firmy Jimmy Jane.

produkt na zamówienie | wysyłamy w 7 dni
165 PLN
KUBECZKI MENSTRUACYJNE

Miesiączka to dość często kłopotliwa sprawa. Te kilka dni w miesiącu potrafi mocno pokrzyżować plany, wpłynąć na nastrój i ogólne samopoczucie kobiety. Podczas okresu wielu paniom towarzyszy ból brzucha, dyskomfort obawa o to, że podpaska lub tampon nie przeciekną. W tej ostatniej kwestii, jaką są środki higieniczne dostępne na rynku, nastąpiła w ciągu ostatnich dekad prawdziwa rewolucja. Wszystko za sprawą kubeczków menstruacyjnych. Co warto o nich wiedzieć?

Świadomość ekologiczna doprowadziła nas do pewnego wniosku: środki higieniczne, takie jak właśnie podpaski, tampony, ale też waciki, w skali globalnej oznaczają setki tysięcy ton zanieczyszczeń rozkładających się nawet przez stulecia. Z tego względu w końcu musiały powstać produkty na miarę XXI wieku ‒ są to właśnie ekokubeczki menstruacyjne. Jak działają? Sprawdźmy!

Kubeczek menstruacyjny ‒ rewolucja podczas okresu

Choć kubeczki menstruacyjne pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno to już zdobywają rzesze fanek. I nic w tym dziwnego. Są poręczne, trwałe, wygodne i higieniczne. Do tego zdrowe i bezpieczne. Czego chcieć więcej? To alternatywa dla podpasek i tamponów, warta wypróbowania.

Kubeczek menstruacyjny służy do zbierania krwi menstruacyjnej podczas miesiączki. Umieszcza się go w pochwie i po 4-8 godzinach wyjmuje. Następnie, po wylaniu krwi płucze się kubek pod bieżącą wodą i jest on znów gotowy do użycia. Kubeczek nie absorbuje wilgoci, tak jak tampon, ale zbiera krew, dlatego jest bezpieczniejszy, gdyż nie zakłóca naturalnego poziomu wilgotności ani flory bakteryjnej w pochwie. Ścianki kubeczka są elastyczne i przylegają do pochwy, uniemożliwiając wypłynięcie krwi na zewnątrz.

Kubeczek menstruacyjny to produkt, który szturmem zdobył rynek środków higienicznych i od razu znalazł szerokie grono fanek wśród kobiet, które zachwyciły się wygodą i poczuciem bezpieczeństwa, jakie daje taki gadżet.

Korzystanie z kubeczka to okres bez dyskomfortu, bez podpasek, które trzeba będzie wyrzucić, bez zastanawiania się, czy na dnie torebki został ostatni tampon. Czy kubeczki menstruacyjne są zdrowe? Tak! Najlepsze kubeczki menstruacyjne wykonane są z medycznego silikonu, który jest miękki, nietoksyczny, bezpieczny dla nabłonka pochwy.

Kubeczki menstruacyjne wykonane są z silikonu medycznego, materiału wysokiej jakości, który jest bezpieczny dla ciała człowieka, nie powoduje podrażnień ani uczuleń. Nie zawiera w swoim składzie żadnych szkodliwych chemikaliów. Powierzchnia silikonu medycznego jest gładka i nieporowata, dlatego nie mnożą się na niej szkodliwe bakterie.

Co więcej, nie chłonie on zapachów, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, a ponadto jest gładki, nieporowaty, dlatego jego powierzchnia nie jest środowiskiem, na którym mnożą się bakterie. Jak używać kubeczków menstruacyjnych? Tak jak tamponu czy podpaski, a nawet łatwiej i wygodniej. Z kubeczkiem można pływać, chodzić po górach, ćwiczyć na siłowni, spać. Oferowane przez nas produkty są bezpieczne i łatwe w aplikacji.

Jak właściwie używać kubeczek menstruacyjny?

Podobnie jak w przypadku tamponów, tak również w przypadku kubeczków menstruacyjnych, ich aplikacja wymaga nieco wprawy, jednak po kilku próbach okazuje się to bardzo łatwe. Kubeczek zwija się w kształt litery C lub w kształt różyczki i wkłada do pochwy (niżej niż tampon). Następnie, po puszczeniu złożonego kubeczka, jego ścianki rozkładają się i od tej chwili przylegają do pochwy. Chcąc wyjąć kubeczek, ściskamy jego ściankę w jednym miejscu, by ją odczepić od ciała i delikatnie wyjmujemy. Szczegółowe instrukcje i informacje dotyczące kubeczków menstruacyjnych znajdują się na załączonej do produktu ulotce.

Jak zakładać kubeczki menstruacyjne? To proste, chociaż wymaga wprawy, co doskonale rozumieją te z kobiet, które pamiętają, jak uczyły się aplikacji pierwszych tamponów. Czysty kubeczek należy zwinąć w kształt litery C lub niewielkiej różyczki, a następnie włożyć do pochwy.

Uwaga: kubeczek menstruacyjny powinien być umieszczony niżej niż tampon. Gdy go puścimy, samodzielnie rozwija się i ściśle przylega do ścian pochwy. Użytkowniczki nie czują go, tak samo jak w przypadku tamponów. Nie powoduje on żadnego dyskomfortu ani podrażnienia. By go wyjąć, należy ścisnąć jedną ze ścianek kubeczka, a następnie wyjąć go. Kubeczki menstruacyjne są bardzo elastyczne, więc bez problemu nauczymy się ich używać. Po kilku aplikacjach może nawet okazać się, że to rozwiązanie o wiele bardziej komfortowe, niż tampony!

Stosując kubeczek menstruacyjny podczas miesiączki możesz bez obaw podróżować, ćwiczyć na siłowni czy pływać w basenie. Kubeczek jest szczelny i zapewnia pełną ochronę przed niepożądanym wypłynięciem krwi z pochwy.

Jak dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

Kubeczki menstruacyjne ‒ jak dobrać rozmiar, by łatwo umieścić je w pochwie? Większość kobiet może korzystać z klasycznego rozmiaru, ale jeśli pochwa jest nieco niżej lub gdy miesiączki są bardzo obfite, warto kupić u nas wersję, która ma nieco większą pojemność.

W przypadku osób, które nie rozpoczęły współżycia, mają drobną budowę, nie rodziły, ale też mają siedzący tryb życia, mogą sprawdzić się kubeczki w rozmiarze S. W przypadku kobiet, które rodziły więcej niż trzy razy, świetnie sprawdzi się kubeczek „L”.

Zalety stosowania kubeczka menstruacyjnego

Kubeczki menstruacyjne są zdrowe: zarówno dla kobiet, jak i dla planety. Są niebywale odporne i nawet przez 5 lat nie tracą swoich właściwości. Są łatwe w dezynfekcji. Wystarczy myć je ciepłą wodą lub wodą z delikatnym mydłem. Od czasu do czasu można je wygotować. Oczywiście przed założeniem kubeczka należy zdezynfekować ręce.

Decydując się na kubeczek, zapominasz o podpaskach na dzień i na noc. Możesz być też spokojna o to, że okres nie pobrudzi Ci ubrań lub bielizny. Należy opróżniać go co 4‑8 godzin. Wiele kobiet nosi ze sobą woreczek lub pojemnik, w którym trzyma gotowy do użycia, zdezynfekowany kubeczek.

Takie rozwiązanie to nowoczesne i ekologiczne podejście do okresu, bez utraty bezpieczeństwa, komfortu i tego wszystkiego, co się chce robić właśnie w te dni. Kubeczek to inwestycja, z której zyski można bez trudu obliczyć. Wystarczy sprawdzić, jaki jest miesięczny koszt podpasek i tamponów, a potem sprawdzić, ile kosztuje kubeczek. Z tą różnicą, że podpaski i tamponu nie da się użyć ponownie, a kubeczka tak!

Zakup kubeczka menstruacyjnego to niezwykle opłacalna inwestycja. Zachowuje on swoje właściwości przez 5 lat. W tym czasie nie musimy kupować ani tamponów, ani podpasek. Ponadto, nie zaśmiecamy nimi środowiska naturalnego.

Kubeczki menstruacyjne łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy je myć wodą z bezzapapchowym mydłem, a nawet (w razie potrzeby) samą wodą. Co jakiś czas można je wygotować.

Do kubeczka załączony jest specjalny woreczek do przechowywania, wyprodukowany z bawełny organicznej.kubeczek menstruacyjny, mooncup

Kubeczek MoonCup

test kubeczków menstruacyjnych

sex shop, rabat

Rabat 5% za Newsletter

na wszystkie zakupy

kubeczki menstruacyjne, poradnik

Kubeczki menstruacyjne

poradnik o kubeczkach

Dyskretna przesyłka
projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone