sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 4)

Dyskretny urok knebla

Jak skutecznie uciszyć drugą osobę podczas seksu? Zakneblować jej usta!

Osobom niewtajemniczonym kneble mogą wydawać się gadżetem okrutnym. Gdy widzimy osobę zakneblowaną, niezdolną do wyartykułowania jakiegokolwiek słowa, ze śliną spływającą po brodzie, pierwsze co może przyjść nam do głowy to... poniżenie.

knebel, poradnik

Rzeczywiście, kneble są chętnie wykorzystywane w seksie BDSM i scenach D/s, jednak radość z używania knebli może czerpać absolutnie każdy. Wystarczy pomyśleć o tym, jak odebranie drugiej osobie mowy wpłynie na jej ekspresję seksualną. Być może, nie mogąc wyartykułować słów, stanie się w swoich reakcjach bardziej zwierzęca, zacznie wydawać z siebie niespotykane dotąd dźwięki. Otwarty knebel świetnie wpasuje się w zabawy w doktora. Knebel z materiału umożliwia role play związany z porwaniem, podobnie jak zalepienie komuś ust taśmą. W niektórych scenach kneblem może być również dziecięcy smoczek.

FETYSZOWA ESTETYKA

Niektórzy sięgają po kneble wyłącznie dla efektu wizualnego. Te akcesoria świetnie prezentują się w fetyszowych sesjach zdjęciowych, wprowadzają do obrazu coś niepokojącego. Zazwyczaj towarzyszą im inne gadżety BDSM, takie jak kajdanki lub uprzęże, a także konkretne stylizowanie pozycji ciała – model/ka na klęczkach lub w innym ułożeniu, które sugerowałoby poddanie.

Pamiętaj, że to nic złego sięgnąć od czasu do czasu po knebel dla uzyskania podniecającego widoku z udziałem partnera_ki. Kneble nie są zarezerwowane wyłącznie dla wyznawców konkretnego rodzaju ekspresji seksualnej, bo absolutnie każdy może zasmakować w jego użytkowaniu.

knebel, poradnik

BEZPIECZNY ZNAK

Zanim przystąpisz do jakichkolwiek zabaw z użyciem knebla, wypracuj z drugą osobą sygnał bezpieczeństwa. Ponieważ osoba zakneblowana nie jest w stanie mówić, a wydawane przez nią dźwięki mogą zostać zinterpretowane jako element zabawy, ważne jest ustalenie wyraźnego wizualnego znaku, który przerwie akcję, gdy strona kneblowana poczuje się niekomfortowo. Może to być np. uniesienie w górę trzech palców, czterokrotne tupnięcie nogą, upuszczenie trzymanego w ręce przedmiotu, użycie piszczącej zabawki – cokolwiek, co jest na tyle niespotykane podczas sceny, aby od razu przykuło uwagę partnera_ki.

knebel, poradnik

ODDYCHANIE

Trzeba też pamiętać, że większość gagów znacznie utrudnia oddychanie, zwłaszcza ustami, a także uniemożliwia połykanie, dlatego nie należy lekceważyć kwestii bezpieczeństwa podczas korzystania z knebli. Osoby z alergiami, przeziębione lub z astmą powinny więc unikać tego typu zabaw. U niektórych trzymanie jakiegoś przedmiotu w ustach przez dłuższy czas może powodować odruch wymiotny, co w połączeniu z niemożnością połykania daje wręcz śmiertelną kombinację. Zaniedbania w kwestii bezpieczeństwa mogą mieć fatalne skutki, dlatego zdecydowanie odradzamy sięganie po kneble w ramach autobondage'u oraz wszelkich sesji solo, a także zachęcamy do uważnego obserwowania osoby zakneblowanej.

POZYCJA

Równie ważna jest odpowiednia pozycja. Korpus strony zakneblowanej powinien znajdować się w pozycji pionowej, w lekkim pochyleniu do przodu – dzięki temu akumulująca się w ustach ślina zacznie wyciekać na zewnątrz, a nie cofać, co może doprowadzić do zadławienia. Pozycja w leżeniu na plecach jest niewskazana.

knebel, poradnik

JAK WYBRAĆ KNEBEL?

Zacznij od wyboru rodzaju knebla. Najpopularniejsze są te zwieńczone kulką, tzw. ball gags, ale jeżeli wolisz mieć dostęp do wnętrza otwartych ust, knebel z O-ringiem, zwany też spider gag, sprawdzi się dużo lepiej. Inną opcją jest butterfly gag, czyli knebel nadmuchiwany, który umożliwia dostosowanie rozmiaru akcesorium do indywidualnych potrzeb. W konkretnych scenach lub w przypadku małego rozwarcia szczęki, dobrym wyborem okaże się knebel-wędzidło.

 1. Materiał. To podstawowa rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze knebla. Najlepiej sprawdzą się te wykonane z silikonu – są najbezpieczniejsze, na dodatek mają najbardziej neutralny smak i zapach. Równie dobre są kneble z twardego plastiku. Można znaleźć je w różnych wariantach, np. w postaci zwykłej piłeczki lub podziurkowanej kulki. Ta ostatnia będzie ułatwiała oddychanie podczas stosowania.
  Kneble z O-ringiem lub lekarskie zazwyczaj wykonane są z metalu, warto więc zaopatrywać się w nie u sprawdzonych źródeł, aby mieć pewność, że nie zawierają substancji uczulających, takich jak nikiel. Najlepsze będą akcesoria ze stali nierdzewnej. Trzeba przy tym pamiętać, że stukanie metalem o zęby może powodować uszkodzenia szkliwa, a także być przyczyną ukruszeń.
  Czasem spotyka się też kneble drewniane, choć nie cieszą się one zbyt dużą popularnością ze względu na twardość. Radzimy jednak unikać knebli wykonanych z gumy, żelu lub innych wysoko porowatych materiałów. Gumowe i żelowe kneble nie tylko są potencjalnie toksyczne – najczęściej towarzyszy im nieprzyjemny zapach i smak, który na dłuższą metę może okazać się nie do zniesienia. Niektóre żelowe kneble mogą nawet zacząć topić się w kontakcie z wilgocią wnętrza ust. Chyba nie chciał_a_byś się tego nałykać?
knebel silikonowy silikonowy knebel
 1. Higiena knebla. Utrzymanie w czystości knebli wykonanych z silikonu, plastiku, drewna oraz metalu jest bardzo łatwe ze względu na nieporowatość materiału. Knebel wystarczy wyczyścić ciepłą wodą z mydłem (lub alkoholem w przypadku metalu), a następnie wytrzeć do sucha. Nieco trudniejsza może okazać się konserwacja akcesoriów z gumy i innych porowatych materiałów – bakterie mają tendencje do gromadzenia się wewnątrz gadżetu, co może powodować szybsze zużywanie się, a nawet pleśnienie zabawki.
  Przed każdym zastosowaniem knebla należy mu się więc dokładnie przyjrzeć, upewnić się, że na powierzchni zabawki nie pojawiły się żadne pęknięcia lub przebarwienia, a także umyć go przed włożeniem do ust.
 2. Rozmiar knebla. W przypadku knebli mniejszy naprawdę „może” oznaczać „lepszy”. Kneble o większych rozmiarach mają to do siebie, że mogą być stosowane znacznie krócej, niż mniejsze. Poza tym nie wszystkie osoby mają na tyle duże rozwarcie szczęk, aby wytrzymać długotrwałe rozciąganie żuchwy przy użyciu dużego knebla.
  Wybierając pierwszy knebel, nie warto „jeść oczami”. Wiele osób, pragnąc konkretnego efektu wizualnego, ma tendencje do sięgania po zbyt duże kneble, które później okazują się niewygodne w użyciu. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kneblowaniem ust, sięgnij po knebel o średnicy ok. 4 cm lub po wędzidło. Dzięki temu sprawdzisz też, czy ten rodzaj doznań jest dla ciebie.
 3. Kolor. Najbardziej popularny knebel to ten w postaci czerwonej kulki – wystąpił zarówno w kultowym Pulp Fiction, jak i na sławnym rysunku z Audrey Hepburn. Nie oznacza to jednak, że nie ma na rynku innych opcji kolorystycznych – równie popularne są kneble czarne, jak i białe, czy fioletowe. Gorge Ohwell ma swojej ofercie knebel w postaci realistycznie wyglądającego cheeseburgera. Z pewnością znajdziesz coś, co będzie odpowiadało Twoim preferencjom, również estetycznym.
knebel, poradnik

TRENING

Do stosowania knebla przez dłuższy czas, tak aby nie wiązało się to z dyskomfortem, też trzeba się przyzwyczaić. Podczas pierwszych sesji lepiej więc ograniczyć czas zakładania knebla do 10-20 minut, stopniowo wydłużając go. To samo tyczy się rozmiaru – lepiej zacząć od mniejszego, aby kolejno sięgać po większy rozmiar. Rzucanie się na zbyt dużo w zbyt krótkim czasie może odebrać całą radość z wkomponowywania knebli w życie erotyczne.

EKSPERYMENTUJ

Aby znaleźć odpowiedni knebel, warto poeksperymentować z różnymi ich rodzajami, sprawdzić, które modele są najwygodniejsze i „najsmaczniejsze” w użyciu. Pamiętaj przy tym, aby zaopatrywać się w tego typu akcesoria wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców i sięgać po produkty marek, które mają dobrą reputację w środowiskach fetyszowych. Absolutnie odradzamy zamawianie knebli (i jakichkolwiek innych gadżetów erotycznych) z chińskich stron zakupowych.

Kneble to świetny dodatek do kolekcji akcesoriów erotycznych i tylko pozornie trudny do oswojenia. Jeżeli weźmiesz pod uwagę nasze uwagi, mm mmmhhhm mhmmmh mmmmm mmh mmmmh eem mmmmmhm*.

* Z pewnością będziesz bawić się dobrze i bezpiecznie. Wybacz, mieliśmy knebel w ustach.

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone