sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 2)

Stymulacja perineum – co musisz o niej wiedzieć?

To nie tajemnica, że genitalia są dla wielu osób centrum seksualnej przyjemności. W ich bliskim sąsiedztwie znajduje się zaś często pomijany punkt, którego pieszczenie potrafi wprawić w mruczenie. Przedstawiamy... perineum!

perineum, stymulacja perineum

PERINEUM – ZAPOMNIANA STREFA EROGENNA?

Perineum znajduje się między genitaliami a odbytem. Aby namierzyć ten punkt u siebie, sięgnij po lusterko i rozłóż nogi tak, aby w odbiciu widzieć zewnętrzne narządy płciowe. Jeżeli masz penisa, delikatnie unieś jądra i członek. Fragment krocza, na którym teoretycznie „nic się nie dzieje”, bo nie jest ani genitaliami, ani odbytem, to Twoje perineum.

Dlaczego tak rzadko mówi się o tym miejscu w kontekście seksoerotycznym? Z jednej strony dlatego, że wiele osób często nie zdaje sobie sprawy z istnienia tej bardzo wrażliwej strefy erogennej, z drugiej – w filmach czy erotyce głównego nurtu rzadko poświęca się perineum jakąkolwiek uwagę. Ponadto większość przekazów dotyczących seksu nakazuje skupiać się na genitaliach.

perineum, stymulacja perineum

W okolicach perineum występuje sporo zakończeń nerwowych, a więc jest to obszar bardzo wrażliwy na dotyk i stymulację. W przypadku osób posiadających penisa, perineum znajduje się bardzo blisko gruczołu prostaty, co może powodować mocne doznania. Natomiast stymulowanie tej strefy może być rozkosznym przeżyciem dla każdego człowieka, niezależnie od płci.

STYMULACJA PERINEUM SOLO

Perineum to część ciała, która nie nawilża się samoistnie, więc ograniczenie tarcia i zamienienie go w przyjemny poślizg, znacznie uprzyjemni odkrywanie nowego obszaru. Zanim zaczniesz zabawę, upewnij się, że masz pod ręką ulubiony lubrykant! Zwróć też uwagę na paznokcie. Skóra w okolicach genitaliów jest delikatna, więc zadbaj też o przycięcie i opiłowanie paznokci tak, aby nie miały ostrych krawędzi.

Pierwsze próby stymulacji najlepiej zacząć więc od delikatnego masażu i głaskania, powoli poruszając się od anusa ku genitaliom – najlepiej palcem wskazującym lub środkowym. Wcześniej niedotykane strefy erogenne często potrzebują rozgrzewki przed mocniejszymi doznaniami. Siłę nacisku najlepiej zwiększać stopniowo. Aby ułatwić sobie dostęp do tego dość niewielkiego punktu, możesz kucnąć lub delikatnie wypchnąć biodra do przodu. Technika stymulacji perineum powinna obejmować zdecydowane i precyzyjne ruchy, ale nie dźganie czy grzebanie – te mogą okazać się bolesne.

KINKY PORADA:
U wielu osób podniecenie seksualne uwalnia erotyczny potencjał perineum. Kiedy do okolic genitaliów i anusa napływa krew, również perineum staje się wrażliwsze i znacznie bardziej podatne na dotyk.

Umiejętne uciskanie perineum przez osoby z penisem pozwala też stymulować gruczoł prostaty bez penetrowania anusa palcem czy zabawką erotyczną.

perineum, stymulacja perineum
KINKY CIEKAWOSTKA:
W przypadku osób z penisami, uciskanie perineum może prowadzić do opóźnienia lub zatrzymania wytrysku. Według przekazów taoistycznych, to jedna z technik pozwalająca przejąć kontrolę nad momentem ejakulacji i doświadczyć wielokrotnego orgazmu. W akupunkturze perineum nakłuwa się, aby regulować funkcje seksualne, nietrzymanie moczu oraz przeciwdziałać zaparciom.

STYMULACJA PERINEUM W TOWARZYSTWIE

Druga osoba bywa bardzo pomocna w kwestii stymulacji perineum – wyposażona nie tylko w ręce, ale też język i usta, pozwoli Ci zakosztować nowych rodzajów doznań. Może więc stymulować perineum manualnie, oralnie lub przy pomocy gadżetu erotycznego. Podobnie, jak w przypadku zabaw solo, strona masująca powinna mieć krótkie paznokcie, aby nie spowodować niepożądanych zadrapań. Radzimy też zachować szczególną uważność na sygnały płynące od drugiej strony. Wspominaliśmy już, że perineum to miejsce delikatne, a więc atakowanie go znienacka lub zbyt mocny dotyk mogą powodować ból.

Podczas zabaw w duecie szczególnie polecamy masaż kciukiem przy jednoczesnym uciskaniu lub płytkim penetrowaniu anusa palcem wskazującym lub środkowym – twarzą w twarz lub z osobą pasywną w pozycji leżącej. Zajmowanie się dwiema strefami erogennymi jednocześnie może okazać się dużo przyjemniejsze niż skupienie na jednej!

Ponieważ perineum umiejscowione jest między anusem a genitaliami, stymulacja oralna tego obszaru często porównywana jest do doświadczania cunnilingus/fellatio i rimmingu jednocześnie. Dlatego nie bój się okazać jej odrobiny erotycznej uwagi podczas zabaw oralnych.

GADŻETY EROTYCZNE DO STYMULACJI PERINEUM

Niewiele gadżetów zaprojektowano z myślą o stymulacji perineum, bo wciąż jest to dość niszowa strefa erogenna. Są natomiast marki produkujące gadżety do stymulacji penisa, które coraz chętniej kierują uwagę kupujących na ten właśnie obszar. Jedną z nich jest Hot Octopuss i jej wibrujący pierścień na penisa, Atom Plus. W części umieszczanej pod jądrami zabawka wyposażona jest w specjalną wypustkę i motorek o głębokich wibracjach, który precyzyjnie celuje w perineum.

perineum, stymulacja perineum

Jeżeli nieobcy jest Ci świat analnych rozkoszy, wypróbuj korek z pierścieniem na penisa Bootie Ring marki Fun Factory. Element łączący część wewnętrzną i elastyczny ring został wyprofilowany tak, aby delikatnie uciskać perineum podczas użytkowania.

perineum, stymulacja perineum

Proste, podstawowe akcesoria są jednak równie skuteczne w stymulacji perineum, co rozwiązania dedykowane tej strefie erogennej. Z powodzeniem możesz sięgnąć po mały wibrator typu pocisk lub szminka (w szczególności polecamy Tango marki We-Vibe oraz Zee Bullet od Dame). Doskonale sprawdzi się też stymulator łechtaczki Zumio – wybierz wariant X, jeśli pragniesz mocnych wrażeń, lub S, który zapewnia delikatniejsze bodźce. Precyzyjną, punktową stymulację zapewni zaś uroczy miniwibrator Kip – przeczytaj recenzję na naszym blogu!

perineum, stymulacja perineum

Osoby, które preferują mocniejsze doznania, mogą zaś spróbować elektrostymulacji czy sięgnąć po koło kolczaste Wartenberga.

perineum, stymulacja perineum

MASAŻ PERINEUM A ORGAZM

Są osoby, które deklarują, że perineum to najwrażliwsza strefa erogenna ich ciała, a orgazm doświadczany w wyniku jej stymulacji jest jednym z najintensywniejszych przeżyć. Choć nie wszyscy będą w stanie szczytować w ten sposób – wiele zależy od indywidualnej anatomii i unerwienia tego obszaru, ale też kontekstu pieszczot – włączenie stymulacji perineum do zabaw w pojedynkę lub w większym gronie, może wzbogacić doznania.

Przypominamy też, że nie tylko perspektywa szczytowania powinna być motywacją do próbowania nowych rzeczy w seksie. Równie dobrze może być to doświadczenie przyjemności, chęć urozmaicenia masturbacji lub seksu partnerowanego oraz swobodne eksplorowanie własnego ciała i jego erotycznego potencjału.

ZDJĘCIA:
Dame Products
Fun Factory
Hot Octopuss
Wikipedia
Unsplash

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone