sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

3 pytania, które zmienią Twoje życie erotyczne

Możesz mieć jeszcze lepszy seks – wystarczy, że szczerze odpowiesz sobie na te 3 pytania...

Gdy mowa o seksie i relacjach, często podkreśla się wagę komunikacji między partner_k_ami. My dziś proponujemy jednak skomunikowanie się ze sobą i głębszą refleksję nad kwestiami, które naprawdę pozwolą Ci rozpocząć przygodę z jeszcze lepszym życiem erotycznym.

Jeżeli jesteś w związku, zaproś drugą osobę do zrobienia tego samego. Możecie potraktować to jako wspólne doświadczenie lub przeprowadzić ten eksperyment osobno, zachowując wyniki tylko dla siebie. Wszystko zależy od Was!

jak zmienić życie erotyczne

1. JAK WEDŁUG CIEBIE WYGLĄDA IDEALNE ŻYCIE EROTYCZNE?

Bardzo łatwo uznać, że idealne życie seksualne wygląda tak, jak to, które nasze otoczenie uznało za „normalne”. Wiele osób, zadając sobie to pytanie, odkryje, ile ma w sobie uśpionych lub niezrealizowanych fantazji. Zbyt często uznajemy bowiem, że coś w naszych sypialniach się nie wydarzy, bo partner_ka nigdy nam na to nie pozwoli, bo to, co nas kręci leży daleko poza spektrum „klasycznego” seksu. Uciekanie przed własnymi żądzami, tymi, które nikogo nie krzywdzą, a nawet mogą dodać odrobiny pieprzu do życia partnera_ki, nie przynosi nam wiele dobrego.

Nawet jeżeli jesteś aktywna_y seksualnie od lat lub dopiero wkraczasz w świat seksualnych doznań, z pewnością jesteś sobie w stanie wyobrazić, jakiego seksu pragniesz. Pomyśl o takich jego aspektach, jak intensywność, częstotliwość, poszczególne akty, emocje. Czy w grę wchodzą gadżety erotyczne, kostiumy, bielizna, a może wolisz seks kompletnie au naturel? Pozwól sobie chcieć i dążyć właśnie do tych rzeczy! Masz partnera_kę? Podziel się swoimi odkryciami z tą osobą – być może druga strona entuzjastycznie podejdzie do realizowania tych fantazji wspólnie. Rozpieszczajcie swoją seksualność nawzajem, pozwalając swojej wyobraźni erotycznej popłynąć. Już samo rozmawianie o pragnieniach może być bardzo pobudzające.

KINKY PORADA
Nie odpowiadaj automatycznie: „chcę więcej seksu, zawsze i wszędzie”, a sporządź szczerą listę zawierającą pozycje, techniki seksualne, akcesoria erotyczne, scenariusze. „Seks” dla każdego oznacza nowiem co innego, pisaliśmy o tym między innymi w artykule o rozbudzaniu pożądania. Nie oceniaj siebie i swoich pragnień – w końcu te wcale nie muszą być poprawne politycznie. Potraktuj to jako okazję do nauczenia się czegoś o sobie i swojej seksualności. Możesz nawet napisać sobie 10 razy w notatniku „Moje idealne życie erotyczne...” i uzupełnić każdą linijkę, na przykład: „Moje idealne życie erotyczne jest wtedy, kiedy po seksie mam siniaki na kolanach”.

2. CZEGO NIE LUBISZ W SWOIM ŻYCIU SEKSUALNYM?

Dzięki poprzedniemu pytaniu, zapewne masz już w głowie kilka pomysłów na to, jak urozmaicić swój seks. Nadszedł więc czas, abyś zastanowił_a się, czego nie lubisz w swoim życiu seksualnym, jakie jest teraz.

To doskonała okazja, aby wykorzystać wiedzę o tych aspektach seksualności, o których zazwyczaj się nie myśli. Bardzo często okazuje się, że są to naprawdę bardzo małe rzeczy, które da się naprawić w mig – za mało lub za dużo urozmaiceń, seks za każdym razem realizowany według tego samego scenariusza, ciągłe porównywanie obecnego seksu z tym, który miał miejsce z poprzednimi partner_k_ami, poczucie winy, że nie ma się ochoty na igraszki częściej, zbyt głębokie francuskie pocałunki. Przyznanie przed sobą, czego nie lubi się we własnym życiu erotycznym bywa trudne, bo częstokroć prowadzi do bardzo zaskakujących wniosków.

Czasem ta mała rzecz, która zmienia dobrze zapowiadające się igraszki w „takie sobie”, jest naprawdę zaskakująca, również dla tej drugiej osoby. Podobnie partner_ka może zaskoczyć Cię opowiedzeniem o swoich doświadczeniach, jeżeli zdecydujecie się przeprowadzić eksperyment z trzema pytaniami wspólnie. Pamiętaj jednak, że nie chodzi o krytykę, a wprowadzenie pozytywnych zmian, na które nigdy nie jest za późno.

Możesz mówić „nie” tym praktykom seksualnym, które nie sprawiają Ci autentycznej przyjemności w takim samym stopniu, jak entuzjastycznie zgadzać się na te, które mogą urozmaicić Twoje życie erotyczne.

KINKY PORADA
To pytanie pozwala odkryć seksualne blokady, które – paradoksalnie – dotyczą również tych rzeczy, które w łóżku i poza nim robimy, wbrew własnej satysfakcji. Nie traktuj wiedzy na temat tego, czego nie lubisz jako odbierania czegoś drugiej osobie. Czasem wyeliminowanie jednego elementu, który jest przykry, skutkuje otwarciem na kilka nowych, które mogą go zastąpić!

3. JAKIE SĄ TWOJE ULUBIONE DOŚWIADCZENIA SEKSUALNE Z PRZESZŁOŚCI? DLACZEGO UWAŻASZ JE ZA WYJĄTKOWE?

Każdy z nas ma indywidualną historię seksualną, a w niej elementy, które z jakiegoś powodu pozytywnie się wyróżniają. Spróbuj więc sam_a dla siebie odtworzyć te sytuacje w najmniejszym szczególe. Zastanów się, czy miało to miejsce w domu czy poza nim – jeżeli w domu, to w którym pokoju; solo czy z kimś – jeżeli z kimś, to jaka była Twoja relacja z tą osobą; czy realizowałeś_aś określony scenariusz, czy było to totalnie spontaniczne; w bezpiecznych warunkach, czy gdzieś, gdzie mogli przyłapać Cię inni? Odwołaj się nie tylko do samej akcji, ale też do emocji, jakie Ci towarzyszyły.

KINKY PORADA
Nie pomijaj też takich elementów zmysłowych, jak smak, zapach, odgłosy, temperatura pomieszczenia. Aromatyzowana świeca, zmysłowa muzyka, czy jadalny olejek do masażu, z łatwością pomogą Ci je przywołać!

Samo przypomnienie sobie komponentów dwóch lub trzech takich zdarzeń z przeszłości pozwoli Ci skomponować menu, którego składniki będziesz mógł_ogła wykorzystać w przyszłości, czerpiąc z własnych doświadczeń. Pozwoli Ci to również dowiedzieć się, czego potrzebujesz, by popuścić swoje seksualne hamulce i oddać się przyjemności. Jeżeli partner_ka sporządzi własną listę, możecie dowolnie używać tych doświadczeń, aby wspólnie budować nowe i równie ekscytujące.

CHCESZ LEPSZEGO SEKSU – DOWIEDZ SIĘ CZEGOŚ O SOBIE!

Komunikacja w seksie jest bardzo ważna, niestety, gdy nie udaje nam się najpierw skomunikować ze sobą, swoimi pragnieniami i przekonaniami na temat seksu (niezależnie od tego, jak go definiujemy), komunikacja z drugą osobą może okazać się niezbyt skuteczna, pasywna. Niezależnie od tego, czy na chwilę obecną jesteś w związku, czy grasz solo, wykonanie dzisiejszego ćwiczenia z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Pamiętaj, że to, co wiesz o własnym seksie, pozwala Ci przejąć nad nim kontrolę – w pozytywnym sensie. Nie możesz, rzecz jasna, kontrolować rezultatu, zwłaszcza, gdy zaangażowane są inne osoby, jednak świadomość własnych żądz pozwala nam poczynić w seksie niejeden mały krok naprzód.

Twoje lepsze życie seksualne zaczyna się dzisiaj...

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone