sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

Jak mieć udany seks?

Codziennie podejmujemy niezliczoną ilości tematów – zaczynając od pogody, pomysłów na obiad, a kończąc na zagadnieniach światopoglądowych. Dlaczego więc jednym z nich nie miałby być także seks? Wiele osób z pewnością powie, że o seksie nie ma co filozofować, lepiej go po prostu uprawiać. Czy aby na pewno? A co jeśli dobry seks to przede wszystkim zdrowa komunikacja, która może być najlepszym gadżetem erotycznym i kluczem do łóżkowego spełnienia?

NAJISTOTNIEJSZE JEST UŚWIADOMIENIE SOBIE, ŻE SIĘ RÓŻNIMY

Nie skłamię, jeśli napiszę, że każdy z nas chce mieć satysfakcjonujące życie intymne. Prawda? Jednak dla każdego człowieka z osobna satysfakcja będzie oznaczała zupełnie coś innego. Akt seksualny jest bowiem spotkaniem dwóch (lub większej ilości) osób, które wnoszą do niego swoje doświadczenia, historie, pragnienia, potrzeby, obawy, przekonania. Z tego też powodu nie istnieje jeden uniwersalny przepis na udany seks, najlepsza pozycja, technika czy gadżet – gama ludzkich zachowań seksualnych jest ograniczona jedynie naszą wyobraźnią. Dla jednych szczytem rozkoszy będzie powolny seks przy zgaszonym świetle, inni będą potrzebować adrenaliny, pejczy, wibratorów czy podduszania. Dlatego najważniejszą kwestią jest po prostu się dogadać. Może się bowiem okazać, że ona tak naprawdę nie lubi samej penetracji i marzy o wyrafinowanym seksie oralnym, on natomiast chciałby być pieszczony też w inne miejsca niż same genitalia. Tym, co pomaga nam wypracować udaną relację intymną jest więc właśnie rozmowa, którą warto włączyć w repertuar wspólnych rytuałów.

NIE MA SENSU SIĘ DOMYŚLAĆ

Bardzo często słyszę zarówno od kobiet, jak i mężczyzn stwierdzenia „przecież on powinien się domyślić”, „ona powinna to wiedzieć”. Nie dotyczą one tylko kwestii związanych z seksem, ale także relacji partnerskiej ogólnie. My ludzie mamy jakieś dziwne przeświadczenie, że skoro ktoś jest z nami blisko, powinien umieć czytać w naszych myślach. Brzmi znajomo? Związek wygląda jednak zupełnie inaczej. Z tego powodu tak istotna jest komunikacja, a szczególnie w kwestii życia intymnego, które ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie i relację. Chcecie eksperymentować? Kupić wibrator, spróbować BDMS, kochać się na łonie natury? Chcecie zrobić coś nowego? Czy wiecie, gdzie druga strona nie posunie się w łóżku? Jaki rodzaj dotyku sprawia jej najwięcej przyjemność? Jak długiej gry wstępnej potrzebuje? Co przeszkadza jej w osiągnieciu podniecenia? Kiedy jest dla niej najlepszy czas na seks? Jakie są jej potrzeby i pragnienia? A jakie są wasze? Czego Wy potrzebujecie? Czy kiedykolwiek rozmawialiście na te tematy? Gdyby każdy z nas je swobodnie poruszał, o ile bardziej udany mielibyśmy seks. Czyż nie? A sama rozmowa często mogłaby przeobrazić się w grę wstępną…

ROZMOWA O SEKSIE W FORMIE ZABAWY?

Z potrzeby rozmowy o rzeczach ważnych i chęci przełamania tabu dotyczącego seksu w Polsce, zrodził się pomysł karcianej gry dla par Jupitajnia Seks. Jej głównym celem jest wzmocnienie bliskości między partnerami oraz poprawa komunikacji – a to wszystko w bezpiecznej atmosferze zabawy. Jupitajnia Seks jest młodszą siostrą istniejącej już podstawowej talii Jupitajnia Couple, obie stanowią zaś oddzielne, niepowtarzalne zestawy kart z pytaniami poszerzającymi spojrzenie na relację (Jupitajnia Couple) oraz na seks w relacji (Jupitajnia Seks). Jej autorkami są dwie kobiety – Agata Pierzchała – coach, trener, pomysłodawczyni Jupitajnia Couple, a także Joanna Niedziela – psycholog, seksuolog. „Gra powstaje, ponieważ chcemy, aby SEKS przestał być tematem tabu w związku. Zależy nam, aby rozmowa na tematy intymne przełożyła się na satysfakcję w łóżku, a przede wszystkim w relacji z partnerem/partnerką. Każda rozgrywka pomaga nam na nowo poznać naszą drugą połówkę, a także siebie” – podsumowują autorki. Jupitajnia Seks przeznaczona jest dla par, które pragną głębokiej relacji i satysfakcjonującego życia intymnego.

Jeśli jesteście gotowi na mądry dialog o seksie, który przełoży się na wzajemną satysfakcję w łóżku i pobudzi waszą wyobraźnię – współtwórzcie projekt Jupitajnia Seks na stronie polakpotrafi.pl!

JOANNA NIEDZIELA – psycholog, seksuolog, autorka strony seksuologbeztabu.pl

Jupitajnia Seks

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone