sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

Dlaczego nie warto oszczędzać na gadżetach erotycznych?

Bo jesteś tego wart_a! W Kinky Winky z pewnym zaniepokojeniem obserwujemy następujące zjawisko: konsumenci chętniej sięgają po nowinki technologiczne, najlepsze, najszybsze, najnowsze, wciąż oszczędzając na gadżetach erotycznych, które jednak mają bliższy kontakt z ciałem niż na przykład smartfon. Wcześniej pisaliśmy o sekretach najlepszych zabawek dla dorosłych, dziś postanowiliśmy pochylić się nad tym, dlaczego nie warto oszczędzać na akcesoriach intymnych.

akcesoria erotyczne wysokiej jakości
 1. Zdrowa przyjemność przede wszystkim. Atestowane materiały, bezpieczne dla ciała ludzkiego i dopuszczone do kontaktu z nim przez FDA (Food and Drug Administration – Agencję Żywności i Leków, czyli amerykański organ dopuszczający dane produkty do użytku przez niestwierdzenie szkodliwości dla zdrowia i życia) zwyczajnie nie są tanie.
 2. Więcej mocy i różnorodności, mniej hałasu i zanieczyszczeń. Brzmi jak opis samochodu? Być może, ale bardzo podobne zasady obowiązują w świecie akcesoriów erotycznych. Gadżety wysokiej jakości naszpikowane są technologią, która pozwala wycisnąć jak najwięcej doznań z jednego przedmiotu, na przykład oferując użytkowni_cz_kom różne moduły wibracji i możliwość kontrolowania ich natężenia przy jednoczesnej gwarancji cichej pracy silniczka.
  W perspektywie długoterminowej gadżety erotyczne zostały skonstruowane po to, aby dać konsumentom satysfakcję na lata, a nie po to, by zepsuć się po kilku użyciach lub jeden dzień po wygaśnięciu gwarancji na produkt. Fakt, że nie trzeba zbyt często wymieniać danego akcesorium oznacza zaś mniej śmieci oraz konieczności ich utylizacji. A producenci myślą i o tym! „Zdrowe komponenty”, takie jak twardy plastik, gdy zabawka już się nam znudzi lub po prostu dokona żywota, łatwiej zutylizować niż kapiące toksycznymi olejkami tanie gadżety żelowe.
 3. Chodzi też o podarowanie – sobie lub innym – przeżycia. „Podaruj sobie odrobinę luksusu” zdają się szeptać niektóre gadżety erotyczne z tak zwanego high-endu. Wielu producentów, chcąc kojarzyć się z ekskluzywnością, nie poprzestaje bowiem na zaoferowaniu kupującym wyłącznie przedmiotu (bardzo często pięknego przedmiotu – wibratora klasycznego, zestawu kulek gejszy, floggera), dodając do całego doświadczenia kupowania lub otrzymywania zabawki przeżycie, czyli ładne opakowanie, pudełko, które otwiera się z przyjemnością, odkrywając gratis w postaci żelu intymnego, specjalną satynową saszetkę do przechowywania, czasem nawet płytę instruktażową, czy darmowy dostęp do aplikacji pozwalającej sterować urządzeniem. Nie wspominając już o gwarancji – w przypadku niektórych marek potrafi obejmować nawet 10 lat użytkowania produktu, która jest kolejnym dowodem chęci opieki nad kupującym przez daną markę.
 4. akcesoria erotyczne wysokiej jakości
 5. Liczy się komfort użytkowania. Projektanci dobrych gadżetów erotycznych ciężko pracują nad tym, aby zabawka była ergonomiczna, przyjemna w kontakcie ze skórą, a utrzymanie jej w czystości nie stanowiło wyzwania. Anatomiczny design i łatwa konserwacja to bardzo ważne elementy w produkcji tego typu akcesoriów, dlatego wiele marek przed wypuszczeniem danego modelu na rynek sprawdza go w testach konsumenckich, a do projektowania poszczególnych produktów zatrudnia osoby, które tworzą nowe akcesoria z myślą o ciele ludzkim, wygodzie oraz jakości.
 6. Gadżety to nie Pokemony, nie musisz łapać ich wszystkich! Choć sami bardzo często zachęcamy do rozbudowywania kolekcji gadżetów erotycznych, wiemy, że większości osób jedna do kilku dobrych zabawek wystarczą. A w przeciwieństwie do nowinek technologicznych, dobre akcesoria erotyczne nie staną się nagle niekompatybilne z Twoim oprogramowaniem, nie będą wymagały instalowania nowych sterowników, czasem wystarczy je po prostu podładować lub zmienić im baterie. Tę gałąź produktów omijają też sezonowe trendy, nie ma więc obaw, że nagle staną się niemodne lub „tak bardzo z 2008”. Można więc stwierdzić, że zabawki dla dorosłych są ponadczasowe, a inwestowanie w wysokogatunkowe klasyki jest po prostu mądrym konsumenckim posunięciem. Nie bez powodu niektóre gadżety na rynku zyskują miano kultowych, jak na przykład Magic Wand, Mona od Lelo, czy Tango marki We-Vibe.
 7. Warto wspierać artystów w tym fachu. Podrabianie, czy zwyczajna kradzież projektów to prawdziwa zmora wśród producentów gadżetów erotycznych. Zawsze znajdzie się firma zza oceanu gotowa wypuścić zabawkę o podobnym lub wręcz tym samym kształcie, znacznie redukując jej ostateczną cenę. Bardzo często ta redukcja odbywa się kosztem jakości użytych materiałów oraz tym, czego nie widać – mocą lub wydajnością danego urządzenia. Dochodzi do tego również aspekt etyczny, dotyczący własności intelektualnej, jaką jest dany projekt powołany do życia przez designera z myślą o tym, aby dany gadżet był nie tylko anatomiczny, ale również miły dla oka oraz jedyny w swoim rodzaju.
 8. akcesoria erotyczne wysokiej jakości
 9. Nie ma chyba nic seksowniejszego, niż przygoda. Nasza seksualność czy żądze nie zawsze muszą być poukładane i logiczne, przydaje się im więc odrobina szaleństwa. Nawet zakupowego szaleństwa. Nie bez powodu od około lat '80 XX wieku obowiązuje określenie „retail therapy”, czyli kupowanie dla poprawienia sobie nastroju. O ile nie zachęcamy do wydawania wszystkich oszczędności na nowe dildo (ani na nic innego, co nie jest nam do życia niezbędne), tak jesteśmy w stanie rozgrzeszyć każdy mały zakupowy wybryk, który pozwala rozbudować seksualne menu, niezależnie, czy solo, czy może w duecie.
 10. Są różne wymiary nieoszczędzania. Czasem nie ma zbyt wielkiej różnicy pomiędzy gadżetem za 350 złotych a tym za dwa razy tyle, to fakt. Jest jednak spora różnica pomiędzy oryginalnym gadżetem z pewnego źródła, na który otrzymuje się gwarancję, a marną podróbką za 20 dolarów kupioną na jednej z chińskich stron. W tym przypadku wydać więcej to naprawdę tak, jakby w ostatecznym rozrachunku wydać na zabawkę mniej. Jakość oraz świadomość od kogo kupujemy, wpływa na takie aspekty, jak późniejsza obsługa klienta, łatwość ewentualnej wymiany lub zwrotu, poszanowanie założeń karty gwarancyjnej, jest również mniejszym ryzykiem dla zdrowia lub bezpieczeństwa. Sami zachęcamy do szukania promocji, na przykład oferując rabat w wysokości 5% na każde zakupy w zamian za zapisanie się do naszego newslettera, oraz prezentując gadżety w różnych przedziałach cenowych. Wiemy, że oszczędność i polowanie na wyprzedaże to jedno, bezmyślność to zupełnie co innego...

Inwestując w swoją przyjemność, naprawdę warto rozważyć powyższe aspekty. Pamiętaj, że eksperymentowanie też ma swoją cenę – niektórzy sięgają po „tańsze zamienniki”, aby sprawdzić, czy gadżety erotyczne w ogóle są dla nich, ale nieudany zakup zniechęca ich do tego typu akcesoriów na zawsze. Wiemy, że zakup nowego gadżetu erotycznego nie zawsze jest łatwy, dlatego zalecamy rozważyć wszystkie możliwości, przeanalizować swoje oczekiwania względem zabawki, poczytać recenzje użytkowniczek i użytkowników, a wreszcie zasięgnąć naszej porady względem asortymentu. Przecież chcemy, abyś miał_a jak najlepszy seks. Również solo.

W czym możemy dziś pomóc?

akcesoria erotyczne wysokiej jakości
proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone