sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

7 Łódzki Marsz Równości

22.04.2017 godz.13:00
START: Stary Rynek w Łodzi

Po raz siódmy przejdzie ulicami, żeby wykrzyczeć nasze prorównościowe postulaty. Przybywajcie! Łódzki Marsz Równości idzie dalej!

łódzki marsz równości

W tym roku protest pod hasłem "Nie damy pogrzebać naszych wartości! NIE DAMY POGRZEBAĆ RÓWNOŚCI!". Przypomnimy, że status osób nieheteronormatywnych w Polsce jest nadal nierozwiązanym problemem. Nie czujemy się w pełni obywatelkami i obywatelami tego kraju, skoro kolejna już władza nie wysłuchuje naszych potrzeb i postulatów, nie chroni nas przed przemocą i dyskryminacją, nie zapewnia instrumentów do budowania bezpiecznego życia, obraża nas, a najczęściej po prostu udaje, że wcale nie istniejemy lub jesteśmy "tematem zastępczym". Przypomnimy, że stan, w którym w 2017 roku nadal nie mamy praktycznie żadnych praw, podczas gdy nasi bracia i nasze siostry z innych krajów, mogą cieszyć się równością małżeńską i pełną ochroną praw, jest HAŃBĄ Polski.

Nie spodziewałyśmy i nie spodziewaliśmy się w tym roku wiele. Ale rzeczywistość wielokrotnie przerosła nasze skromne oczekiwania. Ze zdumieniem i wkurzeniem patrzyłyśmy i patrzyliśmy na to, jak władza, która gardzi równością, zamachuje się też na inne wartości - ważne również dla nas. Pora wykrzyczeć naszą niezgodę na osłabianie demokracji, zamach na społeczeństwo obywatelskie i organizacje pozarządowe, dewastowanie przyrody, próby podważenia zasad praworządności i niezależności wymiaru sprawiedliwości, czy na skrajną ideologizację systemu edukacji i chaos związany z nieodpowiedzialną reformą szkolnictwa.

Będziemy maszerować, krzyczeć i pokazywać winnych i winne palcem. Nie odbierzecie nam głosu! Nie damy pogrzebać naszych wartości! NIE DAMY POGRZEBAĆ RÓWNOŚCI!

Bądź z nami i krzycz z nami, jeśli - tak jak my - nie zgadzasz się z tym, co dzieje się obecnie w Polsce. Łódzki Marsz Równości NIE JEST paradą - pozostaje radykalną demonstracją sprzeciwu wobec polityki władz. Nie chodzi nam tylko o to, by przy dźwiękach muzyki przejść przez miasto z tęczowymi flagami, "pokazać się". Chcemy wysłać czytelny komunikat do rządzących, że działają wbrew woli obywatelek i obywateli. Niezależnie od tego, dołożymy wysiłków, aby każda osoba uczestnicząca - niezależnie od płci, tożsamości, orientacji, wyglądu, wieku czy sprawności - mogła poczuć się bezpiecznie i "wśród swoich".

Więcej info na stronie wydarzenia.

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone