sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 9)

Pierwszy raz ze strap-onem - praktyczny poradnik

Dla wielu osób, niezależnie od płci, strap-on znacznie różni się od wcześniej używanych gadżetów. To unikalne przedłużenie ciała, nad którym czasem trudno zapanować, bo w przeciwieństwie do akcesoriów operowanych dłonią, „wyczucie” dilda ze strap-onem bywa nie lada wyzwaniem. Zanim więc zapniesz na swoich biodrach uprząż, przeczytaj nasz poradnik, aby Twój pierwszy raz poszedł gładko!

strapon, strap-on, poradnik

Strap-onów można używać zarówno do penetracji waginalnej, peggingu, seksu oralnego, masturbacji, a nawet packingu. To naprawdę uniwersalne akcesorium! Zanim więc ruszysz na zakupy, zastanów się, do jakiego celu jest Ci potrzebny strap-on. Bo Twoja przygoda ze strap-onem tak naprawdę zaczyna się od dobrania odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli ten krok masz już za sobą, przejdź do sekcji „Budowanie więzi”.

strapon, strap-on, poradnik

Jeżeli jest to gadżet, którego będziesz używać z drugą osobą, zaproś ją do wspólnych poszukiwań. Pomówcie o tym, do jakiego rodzaju aktywności ma Wam służyć, jakie są Wasze preferencje estetyczne i użytkowe (wolicie gadżety realistyczne czy bardziej abstrakcyjne? Jaka paleta kolorystyczna wchodzi w grę? Czy oczekujecie czegoś ekstra, np. dilda, które jest w stanie tryskać?), a także etyczne (czy strap-on ma być ze skóry naturalnej, czy wolicie raczej opcję wegańską?) i na ich podstawie wybierzcie odpowiedni zestaw.

strapon, strap-on, poradnik

Najpopularniejsze uprzęże skonstruowane są z regulowanych pasków ze sztywnym pierścieniem (O-ringiem) z przodu. Są one niezwykle wygodne, ponieważ można dopasowywać je do ciała, a wiele z nich ma wymieniane pierścienie, które można dopasowywać do średnicy używanego dilda. Możecie również zdecydować się na egzemplarz z rozciągliwym O-ringiem. Część dostępnych na rynku modeli ma też otwór w kroku, dzięki któremu podczas zabaw można stymulować genitalia osoby, która ma na sobie strap-on. Zazwyczaj uprzęże z szerokimi, dopasowywanymi do ciała paskami oferują znacznie większe poczucie kontroli nad dildem i jego ruchami.

strapon, strap-on, poradnik

Możecie też zdecydować się na uprząż o fasonie majtek lub szortów (lub zrobić ją samodzielnie). Jej zaletą jest to, że przylega do ciała i nie trzeba poświęcać czasu na dopasowywanie i zapinanie pasków, co mogą docenić np. osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Niestety, większość modeli ma wbudowany O-ring lub obszyty otwór o ograniczonej średnicy, więc konieczne będzie dobieranie odpowiedniego rozmiaru dild.

strapon, strap-on, poradnik
KINKY PORADA:
W przypadku pierwszego razu z dildem nie jedz oczami! Może się wydawać, że im większe dildo, tym lepsze, ale... niekoniecznie. Jest to gadżet, nad którym nie tylko trzeba będzie zapanować, ale który prawdopodobnie będzie penetrował ciało drugiej osoby. Jeżeli nie ma ona ściśle określonych preferencji co do dużych gadżetów i trudno jej zdecydować, jaki rozmiar będzie odpowiedni, zdecydujcie się na bezpieczny, średni model. Kiedy poczujecie się pewnie i używanie strap-onu przypadnie Wam do gustu, pomyślcie o rozbudowywaniu kolekcji o bardziej fantazyjne egzemplarze.

BUDOWANIE WIĘZI ZE STRAP-ONEM

Zanim użyjesz strap-onu z drugą osobą, poświęć nieco czasu na zaznajomienie się z nowym, błyszczącym sprzętem. Przypnij go do bioder lub uda, ponoś, przyzwyczaj się do jego widoku i tego, jak wygląda to przedłużenie ciała. Staraj się mieć na sobie strap-on w sytuacjach nieerotycznych, np. chodząc po domu, biorąc prysznic. Spróbuj też masturbacji ze strap-onem – w ten sposób przyzwyczajasz nie tylko ciało i umysł do jego obecności, ale też łączysz jego posiadanie z podnieceniem i przyjemnością.

strapon, strap-on, poradnik

Im więcej czasu spędzisz na „budowaniu więzi” ze swoim strap-onem, tym większą zyskasz świadomość tego, jak sprzęt się zachowuje, w jakich sytuacjach lub pozycjach konieczne będzie poprawienie pasków. Sprawdź, po jakim czasie lub przy jakich ruchach uprząż się luzuje. Umacniaj w sobie świadomość, że to Ty panujesz nad gadżetem i masz nad nim pełną kontrolę – wówczas nic, co dildo lub uprząż zechcą wywinąć, nie będzie dla Ciebie niespodzianką.

Jeżeli strap-on ma służyć Ci do penetrowania drugiej osoby, a ruchy frykcyjne nie są dla Ciebie naturalne, poćwicz penetrowanie „na sucho”. Okazuje się, że dla wielu osób to złapanie odpowiedniego rytmu jest największym wyzwaniem, a opanowanie go wymaga praktyki. Dlatego możesz włączyć Stayin' Alive Bee Gees i poruszać biodrami wraz z muzyką, a nawet zbudować konstrukcję z poduszek i materaca i trenować penetrowanie w ten sposób. Nie stroń jednak od próbowania różnych rodzajów ruchów – możesz też zataczać biodrami kręgi, co dla osoby penetrowanej może okazać się ulubionym rodzajem pieszczot. Zatem: jak uprawiać seks ze strap-onem?

strapon, strap-on, poradnik

NIECH ZROBI SIĘ MOKRO...

...Dosłownie i w przenośni.

Kiedy już poczujesz się pewniej ze strap-onem i zechcesz zaprosić do zabaw drugą osobę, przygotuj się na to, że będziecie potrzebować znacznie więcej lubrykantu niż zazwyczaj. W wielu przypadkach, kiedy coś idzie w seksie nie tak, to na dobrą sprawę kwestia niedostatecznego nawilżenia.

Ale nie tak szybko! Nie zapomnij o grze wstępnej. Rozumiemy, że chęć wypróbowania nowego gadżetu jest silna, ale warto wcześniej odpowiednio rozgrzać i nawilżyć (również mentalnie) drugą osobę, przygotować jej ciało na to, co ma się wydarzyć. Uczyńcie więc zakładanie strap-onu elementem erotycznej gry lub traktujcie go jak czującą część Twojego ciała.

strapon, strap-on, poradnik

Pamiętaj, że dildo nie nawilża się samo, a jeżeli planujesz penetrację analną, miej na uwadze, że odbyt też jest z natury suchy. Wybierz więc ulubiony lubrykant i zaaplikuj go zarówno na dildo, jak i na ciało drugiej osoby. Nie bój się sięgnąć po żel nawilżający również podczas zabaw poprzedzających penetrację, np. do prac ręcznych z użyciem dilda.

O tym, jak dobrać odpowiedni żel do materiału, z którego zrobione jest dildo, przeczytasz tutaj.

strapon, strap-on, poradnik

POMYŚL O POZYCJACH

W przypadku pierwszych razów ze strap-onem najlepiej sprawdzą się proste pozycje, idealne dla osób początkujących. Jednym z najlepszych rozwiązań jest oddanie sterów osobie penetrowanej i pozwolenie jej na zaznajomienie się z dildem w pozycjach, w których będzie na górze – zarówno w takich, w których Ty będziesz leżeć, jak i siedzieć. Druga osoba będzie wówczas w stanie kontrolować zarówno tempo, kąt oraz głębokość penetracji, a sam widok z pewnością okaże się obezwładniający.

strapon, strap-on, poradnik

Wolisz być stroną aktywną i wypróbować swoje frykcyjne umiejętności? Postaw na dobrze znane pozycje seksualne – na pieska, w której druga osoba jest na czworaka, misjonarską, w której druga osoba leży pod Tobą na plecach, czy na łyżeczki, w której będziecie leżeć na boku. W przypadku fellatio ze strap-onem każda pozycja, w której stymulowanie dilda ustami będzie możliwe, sprawdzi się doskonale.

Pamiętaj jednak, aby dostosować swoje tempo do penetrowanej części ciała – nie każdy odbyt lubi pełne wigoru harce, podobnie jak nie każde usta. Obserwuj drugą osobę i bierz sobie do serca feedback, który Ci daje. Nie bój się komunikować i pytać osobę penetrowaną, czy jest jej dobrze, czy możesz zrobić coś jeszcze. Zachęć ją do dawania Ci instrukcji. W końcu chodzi o to, aby wszystkim zaangażowanym stronom było przyjemnie.

strapon, strap-on, poradnik
KINKY PORADA:
Jeżeli podczas pierwszych prób coś nie działa, nie poddawaj się i nie obwiniaj siebie oraz drugiej osoby! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że winne są uprząż lub dildo, lub kąt penetracji, albo połączenie tych aspektów. Dlatego próbuj dalej – w końcu nie od razu Rzym zbudowano, a czasem pomimo przygotowań zwyczajnie nie będziesz w stanie przewidzieć wszystkiego.

BĘDZIE ŚMIESZNIE LUB... TAK SOBIE?

Przygotuj się na to, że doprawianie sobie dilda dla wielu osób jest zabawne. Dlatego nie zrażaj się, kiedy druga osoba zamiast natychmiastowym podnieceniem zareaguje śmiechem. Seks nie zawsze musi być traktowany serio. Zresztą chichot w cudowny sposób potrafi rozładować napięcie związane z podejmowaniem nieznanego wcześniej seksualnego wyzwania.

Może też zdarzyć się tak, że całe przeżycie będzie takie sobie – dla Ciebie, dla osoby penetrowanej lub dla Was obydwu. Druga osoba może nie doświadczyć orgazmu. Możesz mieć na ciele siniaka po wpijającej się w skórę podstawie dilda. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zmęczysz się w trakcie penetrowania. Wszystkie te rzeczy są absolutnie normalne i często spotykane.

Seks ze strap-onem może być dużą częścią życia erotycznego Twojego i drugiej osoby. Może też być okazjonalną erotyczną aktywnością, kiedy tylko najdzie Was na nią ochota. Tylko od Was zależy, jak często będziecie sięgać po strap-on, kiedy już pojawi się w Waszej sypialni. Nie zapomnijcie więc porozmawiać o całym doświadczeniu, zaplanować, co w przyszłości ewentualnie zrobić inaczej i... pogratulować sobie nowego seksualnego dokonania!

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone