sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

Wchodząc tylnymi drzwiami. Gadżety w seksie analnym.

Seks analny niewątpliwie budzi skrajne emocje i choć ostatnio faktycznie zdawać by się mogło, że jest coraz powszechniejszy i akceptowany znacznie bardziej to wielbiciele tej formy erotycznej nie są zjawiskiem nowym. Z punktu widzenia funkcji biologicznej można się spierać co do jego zasadności, w końcu forma ta nie prowadzi wprost do rozmnożenia gatunku. Fakt jest jednak taki, że masa rzeczy w seksie wydaje się nie mieć sensu stricte „rozpłodowego”, a jednak istnieje, choćby po to, by gatunek ludzki seks uprawiał - chętnie i namiętnie!

seks analny

Odbyt to niezwykle wrażliwa strefa erogenna i choć ciężko mi powiedzieć jak wygląda jej unerwienie w stosunku do najbardziej oczywistych „hotspotów”, trudno spierać się z tym, że pieszczenie przestrzeni wokół odbytu, czy pieszczoty prostaty, niewątpliwie dają satysfakcję i zapewniają niezwykłe wrażenia tym, którzy otworzą się na tę formę i pokonają własne ograniczenia.

W sukurs eksperymentującym i podążającym za nowymi doznaniami idą eksperci od gadżetów erotycznych, tworzący wspaniałe zabawki - od form tradycyjnych znanych od tysięcy lat, po najnowsze osiągnięcia czerpiące z nowoczesnej technologii.

KOREK ANALNY – NAJLEPSZY NA START

Choć najbardziej popularnym gadżetem analnym są drobne koraliki, to właśnie dobrze wykonane, niewielkie korki analne są najlepsze na start. Bootie Fun Factory to nieduża, mieszcząca się w dłoni sprężysta zatyczka, której podstawa jest zaledwie grubości palca, a długość całego gadżetu ledwo przekracza kciuk. Giętka stopka pozwala korkowi zatrzymać się w odpowiednim miejscu, zabezpieczając zabawkę przed wpadnięciem dalej. Zagięta obła końcówka gładko wsuwa się do środka dając delikatne pierwsze wrażenia. Zagięcie umożliwia stymulację prostaty - jeśli gadżet zaaplikowany jest mężczyźnie, lub punkt G u kobiety. Przy penetracji pochwy w tym samym momencie końcówka będzie dociskać ściankę pochwy do penisa, co dodatkowo może działać na partnerów stymulująco.

korek analny Bootie

Silikon medyczny, z jakiego zatyczka jest wykonana szybko przejmuje temperaturę ciała i jest niezwykle przyjemny w użyciu. Giętkość zabawki powoduje, że każda pozycja erotyczna jest komfortowa, a gadżet nie uwiera. Korek analny z jednej strony stymuluje, z drugiej delikatnie rozszerza wejście do odbytu. Pozwala też przyzwyczaić się do nowych wrażeń. Rozwinięciem Booty jest Boosty - grubszy i bardziej rozbudowany korek o podobnym do Bootiego kształcie. Polecany jako kolejny krok lub gadżet dla bardziej zaawansowanych.

korek analny Boosty

DILDO ANALNE

Kolejnym godnym polecenia gadżetem dla początkujących jest delikatne dildo Bloomy. Uniwersalna zabawka, która służyć też może jako dildo waginalne jest subtelne i wspomaga delikatne pieszczoty oraz łagodną penetrację analną. Podobnie jak korek pozwala na stymulowanie głębszych struktur, jak na przykład prostata. Co istotne nasza dłoń nadaje ton i rytm pieszczotom, znajdując optymalną rozkosz. Gadżet podobnie jak zatyczka jest przyjemnie miękki, przejmuje temperaturę ciała. Pozostawiony w czasie zabaw w odbycie może chwilowo spełniać funkcję zatyczki.

dildo Bloomy

Typowym przykładem dilda z podstawką idealną do zabaw analnych jest Cavalier - dildo w całości silikonowe, wykończone szpiczasto, przez co jest prostsze do aplikacji. Ma jednak ekscytującą strukturę, która na pewno przy wsuwaniu i wysuwaniu zapewni niezwykłe wrażenia. Fakt, że Cavalier jest na podstawce dodaje całości pieprzu, bo na zabawce można usiąść, tak samo jak użyć gadżetu z uprzężą strap-on, zarówno w parach homoseksualnych, jak i heteroseksualnych bawiących się w pegging. Osoby o większych potrzebach mogą skorzystać z bardziej tradycyjnych w rozmiarze dild i wybrać np. Amor, używając go tak samo jak Cavalier.

dildo Cavalier

KORALIKI ANALNE

Koraliki analne to zabawka bardzo powszechna - Fun Factory ma w swojej ofercie dwa typy koralików. Flexi Felix jest bardzo subtelną zabawką. Pomijając fakt, że ma niezwykle przemiłą uśmiechniętą buźkę i wielkie zezowate oczka (które służą jako uchwyt do wyciągania koralików z pupy), Felix zbudowany jest z jednolicie zlanej struktury sprężystych podłużnych koralików identycznej wielkości. Koraliki wkłada się do odbytu podczas zabawy erotycznej, a następnie wyciąga - albo delikatnie i powoli albo zdecydowanym ruchem podczas orgazmu.

koraliki analne

Drugi model to Bendy Beads, który jest znacznie sztywniejszy, właściwie tworzy wydłużone „koralikowe” dildo. Koraliki przy uchwycie są odrobinę szersze, zwężają się stożkowato ku szczytowi zabawki. Bendy Beads używa się jak dildo analne, wsuwając i wysuwając.

koraliki analne Fun Factory

Share XS to zabawka dla zaawansowanych. Idealna do peggingu, formy erotycznej, w której partnerka staje się stroną aktywną i penetruje analnie partnera. Share XS należy do legendarnej już linii Fun Factory gadżetów dla par, bez potrzeby używania uprzęży strap-on. Obła krótsza część gadżetu „ląduje” w pochwie jednej z partnerek (lub partnerki po prostu). Dłuższa część, będąca de facto sprężystym szpikulcem służy do penetracji. Z Share mamy podobną sytuację jak z dildami na podstawkach - jeśli ktoś preferuje silniejsze wrażenia może wybrać Share L, którego rozmiar bardziej przypomina tradycyjnego penisa.

dildo dla par pegging

WIBRATORY ANALNE DLA MĘŻCZYZN

Wśród zabawek analnych na uwagę zasługuje Duke - stymulator prostaty dla mężczyzn. Ten szczególny wibrator jest przeznaczony do stymulowania gruczołu krokowego u mężczyzn, jednak ze zrozumiałych względów wibracje intensywnie drażnią wejście odbytu, a silikonowa końcówka przekazuje wibracje na całe perineum (odcinek od odbytu do worka mosznowego). Duke w zasadzie wykorzystywany jest dwojako - oprócz zastosowania medycznego i profilaktycznego chętnie stosowany jest przez mężczyzn otwartych i gotowych do eksperymentowania i amatorów stymulacji analnej. Co ciekawe, gadżet jest też wykorzystywany przez kobiety.

Jako jedyny gadżet z prezentowanych w tym materiale nie jest w pełni wodoodporny (nie należy go zanurzać w wodzie), jednak ma wyjmowany bullet, dzięki czemu umycie silikonowej części gadżetu jest niezwykle proste i skuteczne.

wibrator Duke

KLASYCZNE WIBRATORY ANALNE

Klasyczny wibrator Fun Factory to świetna alternatywa dla stymulatora analnego i gadżetu do seksu greckiego, kiedy przyjdzie nam ochota na zabawę ostrzejszą niż zwykle. Warunkiem jest jednak to, by:

  • gadżet nie był zbyt długi
  • dawał się łatwo wprowadzić (najlepiej, żeby miał stożkowaty kształt)
  • miał szerszą podstawę (by nie wpadł do odbytu np. po wyśliźnięciu się z dłoni)

Takimi wibratorami zdecydowanie są dwa z wachlarza Fun Factory. Wśród nieco tańszych Smartvibes producent sugeruje Stubby, idealnie przygotowany do seksu analnego. Z serii Deluxe Vibes, zasilany ładowarką przepiękny wibrator Calla, inspirowany kwiatem kalii.

wibrator analny wibrator analny Calla

Na szczególną uwagę wielbicieli seksu analnego i seksu w ogóle zasługuje piękne dildo zaprojektowane przez wybitnego designera Karima Rashida. Mr Pink, bo o nim mowa, to wspaniałe, wspólne przedsięwzięcie projektanta i marki Fun Factory. Dildo jest niezwykle plastyczne i wszechstronne, a jego delikatne gabaryty doskonale pasują do seksu analnego i delikatnej stymulacji. Mr PINK należy do grupy ArtToys, jest piękny i zdecydowanie idealny dla wielbicieli sztuki użytkowej najwyższych lotów.

Mr Pink

HIGIENA GADŻETÓW ANALNYCH

Wszystkie gadżety Fun Factory wykonane są z najwyższej jakości silikonu medycznego. Higiena takich zabawek jest niezwykle prosta, wystarczy umyć zabawkę mydłem antybakteryjnym, a potem spryskać sprayem Fun Factory Cleaner. Przechowujemy zabawki w specjalnie zaprojektowanych etui oferowanych przez markę.

cleaner

NIEZBĘDNE NAWILŻANIE

Do zabaw analnych potrzebujemy dużo lubrykantu - w przypadku korzystania z silikonowych gadżetów marki Fun Factory musimy wybrać Toyfluid, specjalny produkt na bazie wody. Silikonowe lubrykanty są świetne do samego seksu - jeśli nie będziemy korzystać z zabawek warto sięgnąć po specjalny Bodyfluid, doskonały w tej formie erotycznej.

lubrykanty

PODSUMOWANIE

Seks analny ma zapewne, w zależności od indywidualnego podejścia, tyleż samo wad co zalet. Kwestie decyzji zawsze ostatecznie należą do partnerów. To, na co szczególnie warto zwrócić uwagę to fakt, że seks analny zdecydowanie będzie dotyczył obydwojga partnerów i z uwagi na kwestie anatomiczne oraz dostępność rozmaitych zabawek jest formą niezwykle tolerancyjną. Wrażeniami można się dzielić oraz przeżywać je wspólnie, bez względu na konfigurację płciową, której seks będzie dotyczył. Jeśli mamy ochotę na miłość grecką, możemy sobie pomóc i naprawdę dobrze się bawić.

Anna Moderska
konsultantka erotyczna Toy Party

wtyczki analne, sklep

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone