sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

Jak wybrać kulki gejszy w 3 prostych krokach

Wiele osób przymierzających się do zakupu kulek gejszy – zarówno kobiet, jak i mężczyzn planujących prezent – zastanawia się jaki rodzaj kulek gejszy wybrać. Czy sięgnąć po jedną czy dwie kulki, po małe czy duże, lekkie czy ciężkie…

Rodzajów kulek jest kilka, dostępnych modeli mnóstwo. Planując zakup można się pogubić. Dlatego odpowiedź na pytanie „jak wybrać kulki” staje się bardzo zasadna.

Z tego poradnika dowiesz się jak odpowiednio dobrać odpowiednie kulki odpowiadając na 3 proste pytania. W skrótowej formie przekażemy Ci tutaj najważniejsze informacje, dzięki którym decyzja będzie łatwiejsza.

A więc do dzieła!

kulki gejszy, poradnik

PYTANIE NR 1: JEDNA CZY DWIE?

Pojedyncze kulki gejszy polecamy kobietom początkującym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kulkami gejszy i chcą sprawdzić czy ćwiczenia mięśni Kegla przypadną im do gustu.

Po ten rodzaj powinny sięgnąć również panie cierpiące na tyłozgięcie szyjki macicy bądź opadanie narządów wewnętrznych. Niewielka, ciasna pochwa oraz drobna budowa ciała także należą do wskazań w kierunku kulek pojedynczych.

Modele z dwiema kulkami są przeznaczone dla kobiet o typowej budowie ciała, które nie mają powyższych przeciwwskazań. Kobietom po naturalnym porodzie również sugerujemy sięgnięcie po podwójne kulki gejszy.

kulki gejszy, poradnik

W tabeli znajdziesz podsumowanie powyższych wniosków:

1 kulka 2 kulki
początkująca użytkowniczka tak nie
tyłozgięcie szyjki macicy tak nie
opadające narządy wewnętrzne tak nie
drobna budowa ciała tak nie
niewielka, ciasna pochwa tak nie
typowa budowa ciała nie 1 tak
po naturalnym porodzie nie 1 tak
  1. Kobiety mogące korzystać z kulek podwójnych nie mają przeciwwskazań do używania kulek pojedynczych.

PYTANIE NR 2: MAŁE CZY DUŻE?

Kwestia rozmiaru to bodaj najważniejsze zagadnienie na etapie wyboru. Na wstępie podkreślamy, że nie istnieje coś takiego jak „rozmiar uniwersalny”, który będzie odpowiedni dla wszystkich pań.

Kobiety początkujące powinny zaczynać od kulek większych, których rozmiar oscyluje w granicach 3,6 cm (od 3,5 do 3,8 cm). Od razu uspokajamy: nie warto się bać większych modeli. Pochwa jest wszak elastycznym organem i potrafi dostosowywać się do różnych sytuacji: od obejmowania małego tamponu do znacznego rozszerzania się podczas porodu.

Kobiety ze słabszymi mięśniami Kegla lub mające luz w pochwie (występujący np. po naturalnym porodzie) również docenią kulki o większej średnicy. Wyraźnie czuć jak mięśnie dna miednicy się na nich zaciskają. Ponadto taka kulka nie będzie się przesuwać, a stabilna pozycja gadżetu wewnątrz waginy jest kluczowym elementem, by ćwiczenia odniosły skutek.

kulki gejszy, poradnik

Dla niektórych kobiet (młodych, z wąską pochwą, przed porodem) duże kulki mogą być jednak trudne w aplikacji, a ich używanie powodować ból. Dlatego niektórzy producenci przygotowali dedykowane im modele (uwadze polecamy Lelo Luna Mini).

Mniejsze kulki będą ponadto odpowiednie dla kobiet trenujących od pewnego czasu. Wyćwiczone mięśnie Kegla są na tyle silne, że zdecydowanie lepiej poradzą sobie ze „złapaniem” kulki o mniejszej średnicy.

kulki gejszy, poradnik

Poniżej prezentujemy podsumowanie powyższych wniosków:

małe
(mniej niż 3 cm)
duże
(ok. 3,5-3,8 cm)
przed 30-tką 1 tak nie
po 30-tce 1 nie tak
słabe mięśnie Kegla nie tak
mocniejsze mięśnie Kegla tak nie
wąska, ciasna pochwa tak nie
przed porodem tak nie
po naturalnym porodzie nie tak
  1. Sprawa wieku jest mniej istotna dla właściwego doboru kulek niż pozostałe kwestie wymienione w tabeli.

PYTANIE NR 3: LEKKIE CZY CIĘŻKIE?

Rozpoczynając ćwiczenia należy sięgnąć po lekkie kulki (do ok. 60 gram), gdyż takie zdecydowanie łatwiej utrzymać w pochwie. Niewytrenowane lub bardzo słabe mięśnie Kegla nie utrzymają ciężkich kulek, przez co mogą one wypadać.

Po pewnym czasie stopniowo zwiększamy ciężar. Można to zrobić na kilka sposobów:

  1. Sięgnąć po cięższą kulkę pojedynczą;
  2. Zmienić model pojedynczy na podwójny (Teneo Uno Teneo Duo);
  3. Nabyć zestaw Lelo Luna lub Luna Mini, które posiadają wymienne kulki o różnej gramaturze;
  4. Dobrym pomysłem jest sprawienie sobie zestawu progresywnego Ami, który „rośnie” razem z nami. Składa się on z kilku kulek o różnej masie, dzięki czemu możemy go dopasować do naszych aktualnych potrzeb i stopnia wyćwiczenia mięśni.
kulki gejszy, poradnik

NA CO JESZCZE ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Na rodzaj lubrykantu do nawilżania kulek. Akcesoriów silikonowych, a takimi są kulki gejszy, nie wolno używać z żelami na bazie silikonu. Można je w ten sposób uszkodzić. Do gadżetów z silikonu stosujemy jedynie lubrykant na bazie wody.

Na sznureczek do wyciągania kulek. Powinien być bezwzględnie wykonany z hipoalergicznego silikonu medycznego lub innego materiału, który nie pochłania bakterii. Na szczęście wszystkie kulki dostępne w naszym sklepie są bezpieczne dla zdrowia.

Na jakość wykonania. Błona śluzowa pochwy jest bardzo delikatna i dla uniknięcia ewentualnych podrażnień kulki powinny być gładko wykończone (bez rantów czy ostrych krawędzi).

ZESTAWIENIE

Dla ułatwienia decyzji zakupowej przygotowaliśmy tabelkę skrótowo prezentującą cechy poszczególnych modeli.

Nazwa Producent Rodzaj Średnica Waga Cena
Teneo Uno Fun Factory Pojedyncze 3,6 cm 40 g 79 PLN
Facinate Vibe Therapy Podwójne 3,8 cm 80 g 59 PLN
Delicious Pleasure 50 Shades of Grey Podwójne 3,6 cm 80 g 96 PLN
Teneo Duo Fun Factory Podwójne 3,2 cm
3,6 cm
74 g 99 PLN
Pussy Playballs Rianne S Podwójne 2 3 cm 40 g
50 g
70 g
124 PLN
Luna Noir Lelo Podwójne 3 2,9 cm 74 g 159 PLN
Luna Mini Lelo Podwójne 4 2,9 cm 56 g
65 g
74 g
229 PLN
Luna Lelo Podwójne 4 3,6 cm 56 g
65 g
74 g
229 PLN
Flex Lovelife Progresywne 3,6 cm
2,9 cm
2,9 cm
35 g
45 g
85 g
165 PLN
Ami Je Joue Progresywne 3,6 cm
3,2 cm
2,8 cm
47 g
78 g
106 g
195 PLN
  1. Zestaw Pussy Playballs składa się z 4 kulek (15 g, 25 g, 35 g, 55 g), które można stosować wymiennie i w różnych konfiguracjach.
  2. Kulki Luna Noir można wyjąć z plastikowego uchwytu i stosować pojedynczo (każda kulka waży 37 g).
  3. Zestawy Luna Mini oraz Luna składają się z 4 kulek (2 x 28 g oraz 2 x 37 g), które można stosować wymiennie i w różnych konfiguracjach.

***

Jeżeli po lekturze poradnika nasuwają Ci się jakieś pytania przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, odnośnie kulek gejszy.

kulki gejszy, faq

***

Aha. O mało byśmy zapomnieli! Jeżeli chcesz sobie sprawić parę nowych, ładnych, wysokiej jakości kulek to ich pełną ofertę znajdziesz w dziale... kulki gejszy :)

kulki gejszy, sklep

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone