sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 0)

Jupitajnia Seks – gra rozwojowa dla par

Czy Polacy są gotowi na mądry dialog o seksie bez tabu? Ma im w tym pomóc karciana gra Jupitajnia SEKS.

Rok Wisłockiej stał się inspiracją do powstania rozwojowej gry dla par Jupitajnia Seks, której celem jest wzmocnienie poprzez zabawę bliskości w związku, poprawa komunikacji i przełamanie tabu dotyczącego seksu. Już 8 maja ruszy zbiórka środków niezbędnych do realizacji projektu poprzez portal crowdfundingowy polakpotrafi.pl.

Jupitajnia Seks

Za grą stoją dwie kobiety. Agata Pierzchała - coach, trener i pomysłodawczyni pierwszej talii kart Jupitajnia Couple, zaprosiła do współpracy Joannę Niedzielę – psychologa i seksuologa. Z połączenia ich zainteresowań, wiedzy i doświadczenia powstała gra Jupitajnia SEKS. „Wierzymy, że Polacy są gotowi na rozmowy, które rozwijają relację i budują intymność i bliskość między partnerami” – mówią autorki. Głównym celem gry jest przełamanie tabu dotyczącego seksualności w związku. Często się bowiem zdarza, że nie potrafimy o niej otwarcie rozmawiać – komunikować swoich potrzeb, pragnień czy problemów. A to właśnie komunikacja jest kluczem do udanego życia intymnego. Nasz partner/ka nie domyśli się, jaki dotyk lubimy, jaki mamy stosunek do własnego ciała, co nas najbardziej podnieca czy gdzie są nasze granice w łóżku. Gra pomaga poruszyć w atmosferze zabawy i bezpieczeństwa, często trudne tematy, o których na co dzień nie rozmawiamy.

Jupitajnia SEKS opiera się na odpowiadaniu na pytania z kart oraz na aktywnym słuchaniu – oznacza to, że „wygrywa” się w tej grze, kiedy druga strona poczuje się zrozumiana (a nie tylko wysłuchana). Za te akcje przyznawane są punkty, które partnerzy zdobywają wspólnie. Po osiągnięciu określonego pułapu punktów partnerzy losują Kartę Nagrody. Karty nagród proponują działanie, które należy albo wykonać natychmiast, albo zaplanować na najbliższe godziny lub dni.

Jakich nagród możemy się spodziewać? Są to czynności, które możemy wprowadzić także na stałe do naszego związku w formie rytuałów – romantyczna kolacja, seks w nowym miejscu, wzajemny masaż i wiele więcej.

„Gra powstaje, ponieważ chcemy, aby SEKS przestał być tematem tabu w związku. Zależy nam, aby rozmowa na tematy intymne przełożyła się na satysfakcję w łóżku, a przede wszystkim w relacji z partnerem/partnerką. Każda rozgrywka pomaga nam na nowo poznać naszą drugą połówkę, a także siebie” – podsumowują autorki.

Jupitajnia Seks przeznaczona jest dla par, które pragną głębokiej relacji i satysfakcjonującego życia intymnego. Stanowi także narzędzie dla osób pracujących z seksualnością – coachów, psychologów, seksuologów, terapeutów.

Zbiórka środków niezbędnych do produkcji gry rozpocznie się już 8 maja. Autorki przewidują wiele atrakcyjnych i niepowtarzalnych nagród za każde otrzymane wsparcie.

Kinky Winky objął ten projekt swoim queeronatem i przekazał nagrody na zbiórkę. Mamy nadzieję, że finalna wersja gry będzie ciekawym produktem skierowanym do par wszelkich konfiguracji płciowo-tożsamościowych. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu :)

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone