sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
sex blog erotyczny
AKTUALNOŚCI
PORADNIK
PROMOCJE
TESTY AKCESORIÓW
PORNOGRAFIA ALTERNATYWNA
WYWIADY
NASZE QUEERONATY
opinie, seks shop
(ocen: 1)

Jak znaleźć przyjaźń z bonusem? Friends with benefits dla początkujących

W kulturze popularnej trudno znaleźć przykłady dobrze funkcjonujących układów FWB (od ang. friends with benefits, czyli „przyjaciół z bonusem”) - takich, które nie kończyłyby się dramatycznie lub nie przeradzały w stały związek. I choć nie ma nic złego w zmienianiu seksualnych zasad z biegiem czasu, to naprawdę brakuje nam informacji, jak znajdować i tworzyć przyjaźnie z bonusem, które są satysfakcjonujące i pokrywają się z oczekiwaniami wszystkich zaangażowanych stron.

fwb, friends with benefits, przyjaźć z bonusem

CZEGO OCZEKUJESZ OD FWB?

Zanim zaczniesz poszukiwania przyjaciela lub przyjaciółki z bonusem, zweryfikuj swoje oczekiwania oraz motywacje. Samoświadomość, że nie masz aktualnie zasobów emocjonalnych czy czasowych, aby wejść w klasyczną romantyczną relację, posiadanie określonego planu na najbliższe miesiące, a nawet lata lub po prostu chęć sprawdzenia się w rzeczywistości FWB mogą okazać się bardzo pomocne w komunikacji z drugą osobą i ustalaniu granic.

KINKY PORADA:
Postaw na absolutną szczerość ze sobą – jeżeli w rzeczywistości pragniesz stałego, romantycznego związku, ale wydaje Ci się, że łatwiej będzie znaleźć kogoś do bycia friends with benefits i na tym budować relację, być może tego typu układ nie jest dla Ciebie. Druga osoba, która szuka wyłącznie FWB, powinna wiedzieć, na co się pisze – w przeciwnym razie unieszczęśliwisz nie tylko siebie, ale i ją, wkładając czas i energię w coś, co może nigdy się nie wydarzyć.

Dla wielu osób przyjaźń z bonusem jest kusząca dlatego, że z pozoru wymaga znacznie mniej zaangażowania emocjonalnego niż romantyczny związek. Wydaje im się, że nie trzeba nad tą relacją pracować, gdyż „robi się sama”. Cóż... nie do końca. Nie bez powodu mówi się tu o przyjaźni, a ta wymaga nie tylko widzenia w drugiej osobie obiektu seksualnego, ale również człowieka – z jego pasjami, historią, preferencjami. Choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziecie spotykać się codziennie, wymienianie wiadomości od czasu do czasu i okazywanie tej osobie zainteresowania może okazać się bardzo ważnym elementem Waszego FWB. Nie bez powodu szukasz właśnie takiej formy seksualnego wyrażania siebie.

fwb, friends with benefits, przyjaźć z bonusem

KORZYŚCI PRZYJAŹNI Z BONUSEM

Friends with benefits stwarza idealną przestrzeń do próbowania nowych rzeczy i realizowania zainteresowań seksualnych. Dla niektórych osób np. opowiedzenie o swoim nietypowym fetyszu osobie partnerskiej może okazać się sporym wyzwaniem, a pójść jak z płatka w przypadku kogoś, z kim ma się mniej intensywną więź emocjonalną. Potraktuj FWB jako seksualną przygodę Twojego życia!

Również tymczasowość jest tym, co wiele osób przyciąga do przyjaźni z bonusem. Zabawa odbywa się w określonych ramach czasowo-przestrzennych, co stanowi obietnicę rozchodzenia się bez zbędnych dramatów. W FWB to Ty ustalasz zasady, jak i z iloma osobami chcesz się przyjaźnić, ale pamiętaj, że najważniejsza i tak jest...

KOMUNIKACJA

O sukcesie przyjaźni z bonusem najczęściej przesądza komunikacja oraz ustalenie zasad, którymi zarówno Ty, jak i druga osoba będziecie się kierować. Jeżeli wiesz, na czym Ci zależy w kontakcie z potencjalnymi friends with benefits, nie ukrywaj tego i mów o tym otwarcie. Najgorsze, co możesz zrobić, to zostawić Wasz układ w sferze domysłów.

Nie ograniczaj się do mówienia, że oczekujesz seksu od czasu do czasu – sprecyzuj, co oznacza to „od czasu do czasu” – spotkanie raz na tydzień, raz na miesiąc? Powiedz, jakie praktyki seksualne Cię interesują, czy jest coś, czego nie chcesz robić lub jakiś akt, bez którego nie wyobrażasz sobie udanego seksu. Zapytaj drugą osobę o jej preferencje i oczekiwania, żebyście byli_ły na tej samej stronie. Wspólnie omówcie kwestię bezpieczniejszego seksu – jeżeli planujecie sypiać również z innymi ludźmi, warto zadbać o obecność prezerwatyw, femidomów, masek oralnych i rękawiczek lateksowych lub nitrylowych w Waszym życiu erotycznym. Możecie również przebadać się w kierunku wykrywania infekcji przenoszonych drogą płciową.

fwb, friends with benefits, przyjaźć z bonusem

Ustalcie też, gdzie będziecie spotykać się na seks – u Ciebie, u drugiej osoby, na neutralnym gruncie (np. w wynajętym apartamencie czy w hotelu). Omówcie, na ile chcecie omawiać swoje życia erotyczne i romantyczne poza FWB. Jeżeli wiesz, że np. za kilka miesięcy przeprowadzasz się na stałe do innego miasta lub kraju, w międzyczasie szukasz kogoś, z kim chcesz się ustatkować lub masz jakiekolwiek inne plany, które wpłyną na Waszą relację, nie zatajaj tych informacji. Zarówno Ty, jak i druga osoba powinniście_yście przygotować siebie nawzajem na tego rodzaju ewentualności oraz unikać wszelkiego rodzaju niedomówień, bo tylko od Was zależy powodzenie Waszego friends with benefits.

FWB OFFLINE

W przypadku szukania przyjaciółki lub przyjaciela z bonusem w realnym świecie, warto przyjrzeć się kontaktom, które już masz. Być może w grupie znajomych jest ktoś, kto wydaje Ci się atrakcyjny i kiedyś wspomniał, że nie miałby przeciwko spróbowaniu FWB? A może zdarzyła Ci się kiedyś przygoda na jedną noc, którą masz ochotę przekuć w częstsze spotkania? Z pewnością przyjdzie Ci też do głowy ktoś, z kim czasem flirtujesz, kto może okazać się otwarty na tego typu układ. Masz otwartych, bliskich znajomych? Może oni zechcą „zeswatać” Cię z kimś, kto szuka tego samego, co Ty.

fwb, friends with benefits, przyjaźć z bonusem
KINKY PORADA:
Rozważając przyjaźń z bonusem z osobą z najbliższego otoczenia, weź pod uwagę, że niektóre kontakty powinny zostać wyłączone z poszukiwań, np. osoby z pracy, z uczelnianej kadry, sąsiedzi, eks osoby partnerskie. Pamiętaj, że ktoś, kogo widujesz regularnie i jest ważną częścią Twojego życia (lub przeszłości), może zupełnie zniknąć, jeśli coś pójdzie nie tak. Podejmując decyzję o rozszerzeniu czyjejś roli w Twoim życiu, weź pod uwagę potencjalne ryzyko utraty tej więzi w przyszłości.

W sytuacji, w której żadna znajoma osoba nie wydaje Ci się odpowiednia, poszukaj tam, gdzie mogą być otwarci seksualnie ludzie. Sprawdź, czy w okolicy nie odbywają się sekspozytywne meet-upy, spotkania osób poliamorycznych, warsztaty dotyczące seksualności. Wykorzystaj tę przestrzeń do opowiedzenia o tym, czego poszukujesz i poproszenia o rady bardziej doświadczonych osób.

FWB ONLINE

Znalezienie przyjaźni z bonusem online może okazać się dużo łatwiejsze niż poszukiwania poza światem wirtualnym. W Internecie istnieje większe prawdopodobieństwo trafienia na osoby, które oczekują i szukają tego samego, co Ty. Na dodatek zawieranie znajomości przez Internet częstokroć wiąże się z prowadzeniem rozmów przed spotkaniem na żywo, co może okazać się pomocne w wyłapaniu odpowiedniej osoby.

Z pomocą mogą przyjść aplikacje randkowe, czyli Tinder, Grinder, MeetMe, Blendr, Bumble, portale typu Zbiornik, Fetlife, Badoo, Erodate, Fuck.com czy Fetish.com – w zależności od Twoich preferencji oraz lokalizacji. Najważniejsze to w swoim profilu jasno opisać swoje oczekiwania oraz przygotować się na zatrzęsienie osób, które szukają wyłącznie seksu i niczego więcej. Właśnie z tego powodu, wymieniając pierwsze wiadomości, warto podkreślić, że chodzi Ci również o wspólne spędzanie czasu, niekoniecznie na wyłączność, do którego seks będzie dodatkiem (albo na odwrót – spotkania jako dodatek do seksu).

Jedno jest pewne – jeżeli zależy Ci na elemencie przyjaźni, zadbaj o poznanie drugiej osoby na neutralnym gruncie zanim zdecydujecie się uprawiać seks lub wykorzystywać akcesoria erotyczne. To pozwoli Ci ocenić, czy relacja, która zawiązała się online, działa równie dobrze, kiedy widzicie się w cztery oczy. Nie ma nic złego w rozmyśleniu się, kiedy jednak coś między Wami nie kliknie i okaże się, że na żywo zwyczajnie nie ma jakiejkolwiek chemii.

CZY PRZYJAŹŃ JEST MOŻLIWA, GDY KOŃCZĄ SIĘ BONUSY?

Relacja friends with benefits może trwać miesiąc, pół roku, a nawet ciągnąć się latami. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że... kiedyś się skończy. Być może koniec nastąpi dlatego, że jedna strona wejdzie w stały związek, wyprowadzicie się do różnych miast, albo zwyczajnie przejdzie Wam ochota na seks ze sobą. Może też zdarzyć się tak, że jedno z Was zacznie dążyć ku jakiemuś sformalizowaniu dotychczasowego układu, wbrew wcześniejszym ustaleniom. Czasem po prostu drogi dwóch osób się rozchodzą bez niczyjej „winy”.

fwb, friends with benefits, przyjaźć z bonusem

Utrzymanie przyjaźni, kiedy kończy się seks, w ogromnej mierze zależy od tego, jak komunikowaliście_łyście się w trakcie trwania FWB oraz tego, ile tak naprawdę było między Wami relacji nieseksualnych. Może okazać się, że najlepszą łączność mieliście_łyście właśnie na polu erotycznym, a podtrzymywanie relacji pozałóżkowej na siłę wypadnie sztucznie.

Dlatego kiedy kończą się bonusy, kluczem do utrzymania lub zakończenia całej relacji jest wzajemna szczerość, jak i szczerość wobec samych siebie. Czasem przy najlepszych zamiarach po prostu coś się wypala i przestaje działać. W takiej sytuacji warto podziękować sobie za wspaniałą erotyczną przygodę i... poszukać następnej!

proseksualna

SEX SHOP KINKY WINKY POLECA

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone