sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
akcesoria erotyczne
alternatywne porno
książki erotyczne
poradnik
książki erotyczne: poradnik Dziwki, zdziry, szmaty // Opowieści o slut-shamingu

Dziwki, zdziry, szmaty
Opowieści o slut-shamingu

(ocen: 8)
zapytaj o produkt
dostępność: produkt w magazynie
czas do wysyłki: wysyłamy w 24 h
koszt wysyłki: od 0 PLN
cena: 41 PLN
ILOŚĆ SZTUK
KUP TERAZ Ten produkt kupiło już:
22 osób

SLUT SHAMING - WAŻNA KSIĄŻKA O TYM ZJAWISKU

Choć termin „slut-shaming” może wydawać się nowy, to samo zjawisko jest stare jak świat. To zawstydzanie, poniżanie, próba sprawowania kontroli i przede wszystkim – przemoc.

Ktoś nazwał cię dziwką? To właśnie slut shaming!

Ktoś za twoimi plecami opowiadał, jaka jesteś puszczalska? To również. A może usłyszałaś, że nie powinnaś się tak wulgarnie malować? Albo że taka sukienka to nie wypada? No właśnie.

Nieważne, czy to brutalne wyzwisko, czy subtelna, pozornie przyjacielska rada. Slut shaming podany wszystko jedno w jakiej formie boleśnie odbija się na psychice dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet.

Skąd bierze się slut-shaming i czy można z nim wygrać?

To jedno z pytań, na które odpowiedzi poszukują autorki książki. Wspólnie z psycholożkami, dziennikarkami, seks workerkami i seksuolożkami zastanawiają się, skąd bierze się slut-shaming, jak działa i w jaki sposób można się go pozbyć. "Dziwki, zdziry, szmaty" to również do bólu osobista i szczera opowieść o tym, jak każda z bohaterek książki doświadczyła tego rodzaju przemocy.

Na sam koniec autorki oddają głos kobietom, które cieszą się seksem na własnych zasadach. Erotyczne historie – prywatne, intymne, oszałamiające i podniecające – dodają odwagi i pokazują, jak nie dać się zawstydzić.

Jak powstała książka o slut shamingu?

Wszystko zaczęło się ponad 2 lata temu – właśnie wtedy z zamkniętych grup na Facebooku wykradziono screeny z wypowiedziami dziewczyn odnośnie ich życia seksualnego, a w sieci pojawił się SlutWatch – „Spis Zdzir”. Jego twórcy ujawnili imiona i nazwiska kobiet wraz z ich wypowiedziami, które były pierwotnie przeznaczone dla wąskiej grupy zaufanych internautek. Spis miał zawstydzać, upokarzać, a także zachęcać do nękania, w tym wysyłania prywatnych wiadomości, przesyłania screenów do pracodawców, składania pogróżek, a nawet gwałcenia autorek wypowiedzi „za karę” za ich życie erotyczne. O całej sytuacji opowiedziała Kamila Raczyńska-Chomyn. Wraz z magazynem G'rls ROOM zorganizowano akcję przeciwko slut-shamingowi pod hasłem "Nie da się zawstydzić kobiety jej seksualnością, gdy ona się jej nie wstydzi", na którą mnóstwo osób nadesłało swoje historie o slut shamingu. Ale na tym się nie skończyło, postanowiono drążyć temat dalej, od tamtego momentu zaliczono mnóstwo spotkań, godzin researchu i kilkadziesiąt wywiadów z psycholożkami, seksuolożkami, aktywistkami, akademiczkami, dziennikarkami, pracownicami seksualnymi, pisarkami, artystkami, polityczkami i szeregiem innych zaangażowanych osób na temat ich własnych doświadczeń, tego skąd bierze się slut-shaming, jak działa i co możemy zrobić, żeby się przed nim bronić i odesłać go na dobre do lamusa. W efekcie powstała ta książka.

slutshaming książka

SPECYFIKACJA

tytuł: Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu
autorki: Paulina Klepacz | Aleksandra Nowak | Kamila Raczyńska-Chomyn

wydawnictwo: Czarna Owca
rok wydania: 2021
język: polski

oprawa: miękka
ilość stron: 336
wymiary: 140 x 210 mm

ISBN: czekamy :)
Dyskretna przesyłka

SPRAWDŹ OPINIE O NAS

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone