sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
akcesoria erotyczne
alternatywne porno
książki erotyczne
poradnik
książki erotyczne: album Komiks erotyczny // historia w obrazach. Od narodzin do lat 70. XX w.

Komiks erotyczny
historia w obrazach. Od narodzin do lat 70. XX w.

(ocen: 12)
zapytaj o produkt
dostępność: produkt na zamówienie
czas do wysyłki: wysyłamy w 7 dni
koszt wysyłki: od 0 PLN
cena: 57 PLN
ILOŚĆ SZTUK

KOMIKS EROTYCZNY

Jedyna w swoim rodzaju pozycja poświęcona bogatej historii komiksu erotycznego.

Książka dla miłośników i miłośniczek współczesnej popkultury. Napisana przez Tima Pilchera, wybitnego znawcę tematu i autorytet w dziedzinie komiksu. Autor w fascynujący sposób opisuje jak komiks ze zjawiska pogardzanego przekształcił się w poważany fenomen artystyczny o globalnym zasięgu.

Komiks erotyczny zawiera rzadko reprodukowane prace wyśmienitych artystów z całego świata, takich jak Robert Crumb, Jack Cole, John Willie, Eric Stanton, Dan DeCarlo, Bill Ward, Will Elder, Franco Saudelli.

Publikacja zawiera reprodukcje pikantnych pocztówek, obrazki z prowokacyjnych zeszytów zwanych „Biblią z Tijuany”, erotyczne pin-upy, szokujące komiksy bondage, odważne dowcipy rysunkowe i wywrotowe komiksy z undergroundu lat sześćdziesiątych.

Poza pięknymi ilustracjami dodatkowym smaczkiem publikacji są anegdoty ze świata komiksu: fascynujące opowieści o twórcach, redaktorach i wydawcach. Z książki można dowiedzieć się m.in. co Orwell myślał o pocztówkach z nagimi paniami, jakie były początki undergroundu, z którego wywodził się Robert Crumb, jak amerykańska cenzura wpłynęła na rynek komisów, oraz co łączyło twórcę magazynu Playboy i Harveya Kurtzmanna.

Jest to pierwsza w Polsce publikacja zawierająca tak imponujący wybór erotycznych dzieł sztuki komiksowej.

RECENZJE

źródło: Kuba Oleksak, e-splot.pl
Trudno nazwać dzieje komiksu erotycznego pióra Tima Pilchera książką. To raczej kompendium wiedzy o ilustrowanych historyjkach, a więc nie tylko o komiksach, jeśli rozumieć ten termin ściśle i formalnie) Komiks erotyczny. Historia w obrazach jest znakomicie wydanym albumem, bogato ilustrowanym reprodukcjami dzieł klasyków z kręgu grafiki podniecającej.
źródło: Bartłomiej Oleszek, komiksowe-recenzje.blogspot.com
(Od)ważna pozycja. Komiks erotyczny. Historia w obrazach Tima Pilchera to książka ważna i odważna, której nie można zlekceważyć. (...) Najsilniejszą stroną Komiksu (ważną i zarazem odważną) jest swoboda w traktowaniu oraz opisie podstawowych jednostek wydawniczych, czasopism, czy zwracanie szczególnej uwagi na twórców i ich stylistykę, kreskę, kolorystykę czy charakterystyczny humor.

SPECYFIKACJA

tytuł: Komiks erotyczny. Historia w obrazach. Od narodzin do lat 70. XX stulecia
autor: Tim Pilcher
wydawnictwo: Muza SA
rok wydania: 2011
tom: I
język: polski

oprawa: twarda
ilość stron: 192
wymiary: 247 x 247 mm
ISBN: 978-83-7495-953-7
Dyskretna przesyłka

SPRAWDŹ OPINIE O NAS

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone