Jedyna w swoim rodzaju pozycja poświęcona bogatej historii komiksu erotycznego.
Książka dla miłośników i miłośniczek współczesnej popkultury. Napisana przez Tima Pilchera, wybitnego znawcę tematu i autorytet w dziedzinie komiksu. Autor w fascynujący sposób opisuje jak komiks ze zjawiska pogardzanego przekształcił się w poważany fenomen artystyczny o globalnym zasięgu.
Komiks erotyczny zawiera rzadko reprodukowane prace wyśmienitych artystów z całego świata, takich jak Robert Crumb, Jack Cole, John Willie, Eric Stanton, Dan DeCarlo, Bill Ward, Will Elder, Franco Saudelli.
Publikacja zawiera reprodukcje pikantnych pocztówek, obrazki z prowokacyjnych zeszytów zwanych „Biblią z Tijuany”, erotyczne pin-upy, szokujące komiksy bondage, odważne dowcipy rysunkowe i wywrotowe komiksy z undergroundu lat sześćdziesiątych.
Poza pięknymi ilustracjami dodatkowym smaczkiem publikacji są anegdoty ze świata komiksu: fascynujące opowieści o twórcach, redaktorach i wydawcach. Z książki można dowiedzieć się m.in. co Orwell myślał o pocztówkach z nagimi paniami, jakie były początki undergroundu, z którego wywodził się Robert Crumb, jak amerykańska cenzura wpłynęła na rynek komisów, oraz co łączyło twórcę magazynu Playboy i Harveya Kurtzmanna.
Jest to pierwsza w Polsce publikacja zawierająca tak imponujący wybór erotycznych dzieł sztuki komiksowej.
„Trudno nazwać dzieje komiksu erotycznego pióra Tima Pilchera książką. To raczej kompendium wiedzy o ilustrowanych historyjkach, a więc nie tylko o komiksach, jeśli rozumieć ten termin ściśle i formalnie) Komiks erotyczny. Historia w obrazach jest znakomicie wydanym albumem, bogato ilustrowanym reprodukcjami dzieł klasyków z kręgu grafiki podniecającej.”
„(Od)ważna pozycja. Komiks erotyczny. Historia w obrazach Tima Pilchera to książka ważna i odważna, której nie można zlekceważyć. (...) Najsilniejszą stroną Komiksu (ważną i zarazem odważną) jest swoboda w traktowaniu oraz opisie podstawowych jednostek wydawniczych, czasopism, czy zwracanie szczególnej uwagi na twórców i ich stylistykę, kreskę, kolorystykę czy charakterystyczny humor.”