sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
akcesoria erotyczne
alternatywne porno
książki erotyczne
poradnik
książki erotyczne: popularno-naukowa Zakazane miłości // seksualność i inne tabu

Zakazane miłości
seksualność i inne tabu

(ocen: 3)
zapytaj o produkt
dostępność: produkt na zamówienie
czas do wysyłki: wysyłamy w 3 dni
koszt wysyłki: od 0 PLN
cena: 33 PLN
ILOŚĆ SZTUK

ZAKAZANE MIŁOŚCI

Każdy ma takie same prawo do wolności, miłości i seksu, bez względu na to, jaki typ seksualność wyraża i z jakiego powodu.

Dwadzieścia lat po demokratycznym przełomie niektórym ludziom wciąż odmawia się równouprawnienia. Dozgonnie wierny monogamiczny gej, zmieniająca co noc partnerki lesbijka, osoba zaangażowana w relacje BDSM, fantazyjnie ubrany trans, osoby hetero w domach poligamicznych, biseksualistka, która kocha raz dziewczynę, raz chłopca - to wszystko obywatele tego świata i tego kraju. Każda z rozmów opowiada inną prawdę o miłości. Odmienne zwyczaje, style życia i miłosne wzorce spychane są do podziemia albo do getta „prywatności”. Leczyć ich - mówią ekstremiści. Rób to w domu, po kryjomu - mówią konserwatyści mieniący się liberałami. Marcie Konarzewskiej i Piotrowi Pacewiczowi opowiadają, jak tęsknią, cierpią, pragną i nienawidzą. Co daje rozkosz, a co boli.

RECENZJA

źródło: Wiktor Osiatyński
Jestem przekonany, że ta książka pomoże każdemu czytelnikowi zastanowić się nad tym, co by było, gdyby mu zabroniono być sobą.
źródło: Roman Kurkiewicz
W rozmowach Konarzewskiej i Pacewicza bohaterowie odzyskują prawo głosu, prawo opowiedzenia o innym kształcie miłości, o ich własnych doświadczeniach. A ich miłości mają wiele imion.
źródło: Magdalena Środa
Książka odkrywa inne przestrzenie tożsamości, języka, kultury, zabawy, stylu. Dobrze się to czyta i dobrze o tym czytać.
źródło: Kazimiera Szczuka
Różnorodność, słowo klucz demokratycznych procedur, w książce Pacewicza i Konarzewskiej zostaje przyobleczona w konkretne ciała i głosy.
źródło: Jacek Kochanowski
Konarzewska i Pacewicz opowiadają o tym, na jak wiele niezwykłych sposobów można realizować swoje człowieczeństwo. I o tym, jak niszczymy tę różnorodność ulegając mitowi jednoznaczności.

MARTA KONARZEWSKA – O AUTORCE

Polonistka, krytyczka literacka, teoretyczka queer. Pracuje nad doktoratem o polskiej literaturze feministycznej. Autorka głośnego tekstu Jestem nauczycielką i jestem lesbijką w „Gazecie Wyborczej”. Organizatorka manif, parad i wieców mniejszościowych. Wicenaczelna lesbijsko-feministycznego magazynu „Furia”. Żiżkofilka.

PIOTR PACEWICZ – O AUTORZE

Dr psychologii, autor książki o rewolucjach społecznych Pomiędzy myślą a rzeczywistością (1981). W PRL uczestnik ruchu kontrkultury. W latach 80. redaktor podziemnego „Tygodnika Mazowsze”. Przy Okrągłym Stole sekretarz Bronisława Geremka. Współzałożyciel i wicenaczelny „Wyborczej”, publicysta, inicjator akcji społecznych m.in. „Rodzić po ludzku”. Autor programu i książki Pociąg osobowy (2010). Maratończyk.

SPECYFIKACJA

tytuł: Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu
autorzy: Marta Konarzewska | Piotr Pacewicz
wydawnictwo: Krytyka Polityczna
rok wydania: 2011
język: polski

oprawa: miękka
ilość stron: 320
wymiary: 145 x 205 mm
ISBN: 978-83-62467-06-8
Dyskretna przesyłka

SPRAWDŹ OPINIE O NAS

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone