sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
akcesoria erotyczne
alternatywne porno
książki erotyczne
poradnik
książki erotyczne: popularno-naukowa Seksbomby PRL-u

Seksbomby PRL-u

(ocen: 1)
zapytaj o produkt
dostępność: produkt w magazynie
czas do wysyłki: wysyłamy w 24 h
koszt wysyłki: od 0 PLN
cena: 49 PLN
ILOŚĆ SZTUK

SEKSBOMBY POLSKIEGO KINA

Kolejna książka Krzysztofa Tomasika, autoka fascynującego Gejerel. Tym razem fascynująco opowiada o naszych rodzimych, polskich seksbombach rodem PRL-u.

Podróż do czasów młodości i wspomnień dla starszych czytelników i czytelniczek. Dla osób młodszych lektura będzie sposobem na zapoznanie się ze zjawiskiem przebijania się seksu na ekrany i atrakcyjnie napisaną częścią historii polskiego kina.

Na Zachodzie były Marylin Monroe, Brigitte Bardot, Sophia Loren, Claudia Cardinale czy Gina Lollobrigida. Ale w PRL-u też było sporo kobiet określanych mianem seksbomby: Kalina Jędrusik, Beata Tyszkiewicz, Barbara Brylska, Grażyna Szapołowska i Katarzyna Figura. To właśnie o nich opowiada ta fascynująca książka.

Seks, kino i PRL. To trzy wielkie tematy ukazane poprzez losy seksmobm polskiej kinematografii, a zarazem obraz epoki, zmieniającej się obyczajowości i miejsca erotyzmu w filmie.

Krzysztof Tomasik nie rozmawiał ze swoimi bohaterkami. Zamiast tego skoncentrował się na dostępnych materiałach – wspomnieniach, wywiadach, książkach. Porównywał, czytał, sprawdzał, by dociec w jaki sposób udzielone wypowiedzi zdołały przetrwać próbę czasu. Nie cenzurował, ale i nie szukał „haków”. Skoncentrował się na wizerunku publicznym i twórczości opisywanych bohaterek.

SPECYFIKACJA

tytuł: Seksbomby PRL-u
autorka: Krzysztof Tomasik
wydawnictwo: Marginesy
rok wydania: 2014
język: polski

oprawa: twarda
ilość stron: 464
wymiary: 165×235 mm
ISBN: 978-83-64700-08-8
Dyskretna przesyłka

SPRAWDŹ OPINIE O NAS

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone