sex shop, sklep erotyczny, sexshop online
akcesoria erotyczne
alternatywne porno
książki erotyczne
poradnik
akcesoria erotyczne: dodatek erotyczny Komma Lika // zagraj w równość // gra dla par

Komma Lika
zagraj w równość
gra dla par

(ocen: 47)
zapytaj o produkt
dostępność: produkt na zamówienie
czas do wysyłki: wysyłamy w 7 dni
koszt wysyłki: od 0 PLN
cena: 135 PLN
ILOŚĆ SZTUK

KOMMA LIKA – ZAGRAJ W RÓWNOŚĆ

Jeśli w związku zdarzają się Wam dyskusje na temat nierówności w wykonywaniu obowiązków domowych oraz tego, kto tak naprawdę zajmuje się domem to Komma Lika jest tym, co może się Wam bardzo przydać.

Czym jest Komma Lika?

To skandynawska gra na lodówkę skierowana do par mieszkających razem. Nazwę tej pochodzącej ze Szwecji gry można przetłumaczyć jako „dojść do równości”...

gra dla par, komma lika

Na czym polega gra w Komma Lika?

W tej nietypowej grze punkty zdobywamy za wykonywanie zwykłych, codziennych prac domowych, takich jak sprzątanie, wynoszenie śmieci, przygotowywanie posiłków, wyprowadzanie psa itp. Zdobyte punkty mają formę magnesów występujących w dwóch kolorach, po jednym dla każdej ze stron. Podczas gry magnesy układamy w ładny wzór na lodówce lub innej metalowej powierzchni.

gra dla par, komma lika

Remis jest zwycięstwem

Tak, w tej grze nie chodzi o zdominowanie drugiej strony. Zwyciężacie wówczas, gdy uda się Wam osiągnąć remis, czyli w momencie, w którym magnesy są ułożone po równo. Pamiętaj, że w domu nie chodzi o zwyciężanie, ale o poczucie równości i partnerstwo. Komma Lika pomoże Wam osiągnąć równowagę we wspólnym prowadzeniu domu.

gra dla par, komma lika

Zadbacie o wspólne cele

W grze Komma Lika system punktów jest tak pomyślany, aby wykonanie danego zadania było korzystne dla wszystkich (jeśli gotujesz to punktowany jest posiłek dla obu stron, a nie kanapka tylko dla siebie). W przypadku, gdy jakąś czynność wykonujecie wspólnie to punkty albo otrzymujecie razem albo wcale. Pierwszą rundę możecie rozegrać zgodnie z tym, jak Ty i Twój partner lub partnerka żyliście do tej pory. Zobaczcie jak prezentują się kolory. Jeśli zauważycie ewentualne dysproporcje to w następnych podejściach spróbujcie zrównać się ze sobą.

gra dla par, komma lika

Ile trwa rozgrywka w Komma Lika?

To zależy od Was. Może trwać tydzień, dwa. Można ją zakończyć w momencie ułożenia wzoru lub wykorzystania wszystkich magnesów. To Wy o tym decydujecie.

gra dla par, komma lika

Czy Komma Lika jest nam potrzebna?

Wpierw trochę danych: raport OECD sprzed kilku lat wskazuje, że w Polsce mężczyźni poświęcają obowiązkom rodzinnym (takim jak gotowanie, sprzątanie, opieka nad dziećmi lub osobami starszymi) średnio 157 minut dziennie. W przypadku kobiet współczynnik ten wynosi... 296 minut, czyli prawie 2 razy więcej! Co więcej, jedynie w przypadku kobiet czynności domowe wskazywane są jako powód pozostawania bez pracy („Diagnoza społeczna 2015, Warunki i jakość życia Polaków, pod redakcją Janusza Czapińskiego i Tomasza Panka”). A zatem jak myślisz czy Komma Lika może być Wam potrzebna...?

gra dla par, komma lika

JAKIE KORZYŚCI PRZYNOSI GRANIE W KOMMA LIKA?

Granie w Komma Lika może być dla Was pozytywnym, wzbogacającym doświadczeniem na wielu poziomach. Oto, co możecie wspólnie zyskać:

  1. Osiągnięcie sprawiedliwości. Zrównanie w wykonywaniu obowiązków domowych to podstawowy cel gry Komma Lika. Wspólne dojście do tego stanu to szansa na bardziej zharmonizowany związek.
  2. Zamiana rutyny w zabawę. Wprowadzenie radosnego elementu grywalizacji do sztampowych, codziennych czynności. Można rywalizować np. o to kto zdobędzie pierwszy danego dnia punkt za zaparzenie kawy lub zrobienie wspólnego śniadania.
  3. Więcej czas spędzanego razem i więcej współpracy. Punkty można zyskiwać również za wspólnie wykonywane czynności, co jest świetną okazją do tego, by więcej czasu spędzić razem. I nie dotyczy to tylko obowiązków domowych. Warto ustalić nagrodę za osiągnięcie celu. W przypadku osiągnięcia równej ilości punktów po 1 lub 2 tygodniach gry możecie np. wybrać się do restauracji na miłą kolację.
  4. Poznanie schematu Waszej codzienności. Rozgrywka w Komma Lika czarno na białym zilustruje to, jak na prawdę wygląda podział obowiązków w Waszym gospodarstwie domowym. Podczas gry możesz się zdziwić, jak wiele codziennych, nawet niewielkich spraw leży na Twojej lub cudzej głowie.
  5. Refleksja i cenne dyskusje. Osoby rozpoczynające grę w Komma Lika zdają sobie zdawać sprawę z tego jak wiele „niezauważalnych” czynności – takich jak słanie łóżka, sprzątanie po śniadaniu, małe zakupy – wykonuje druga strona. Rozgrywka w Komma Lika uświadamia takie rzeczy, a co więcej jest doskonałą okazją do rozpoczęcią dyskusji na wiele tematów związanych ze wspólnym życiem.
gra dla par, komma lika

SPECYFIKACJA

nazwa: Komma Lika
producent: Komma Lika

zawartość: gra Komma Lika
Dyskretna przesyłka

SPRAWDŹ OPINIE O NAS

projekt: anita wasik | realizacja: sgiti | queer sex shop Kinky Winky | © Wszelkie prawa zastrzeżone